Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем Самурай- Гасне...дави се...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем Самурай- Гасне...дави се...

    Ей.... не беше правило магарии от 1 година и пак почна да го прави. Нещо тая гадна мръсна бенз. помпа си откача и това е. Днеска паля, газ.... 20м. и спря. Викам си бенз. няма.... отивам 5л. оп. Пак така.... 20-30м и изгасне. Като давене, ..... и веднага отидох с 200 мъки до бензиностанцията купих едно филтърче и го смених защото преди 2 години: Давам газ- 40км/ч и се задави.... ужас! Смених филтъра,който е след резервоара и литна!!!! Днеска обаче смених го(стария беше някъв ужас!,кал,сган.... мани) , обаче пак същото... няма и няма. Шунтирах маркучето за връщането на излишния бензин и това взе, че тръгна! Вариант ли е да скочи разхода? Какво да му правя, какво да го мъдря..., че обещах на дядо Владо, че ще ходя при него и вече ме е срам. Уж преди 2 седмици, а то к`во стана. Искам да го постегна и тогава да мислиме броинии, кърпене и т.н.

    Поздрави, Колеги.

  • #2
    До: Проблем Самурай- Гасне...дави се...

    Шунтиране не означава ли изолиране,заобикаляне(късо в ел техниката).Ти маи си го затапил?
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      До: Проблем Самурай- Гасне...дави се...

      Амм.... незнам точно, но мислех че "шунтиране" е - запушване,сгъване,прищипване.... Просто го свих и сега няма да връща "уж излишния" бензин.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем Самурай- Гасне...дави се...

        Първоначално публикуван от Suzuki_Sj410 Преглед на мнение
        че обещах на дядо Владо, че ще ходя при него и вече ме е срам.
        Аааа...Ъм чи Вий сти от градо срама си немЪти ....блокираното обратно гориво би трябвало да вдигне разхода ....ама ако ти се идва ела (не само за чистачките) може да е запушен с утайки карбуратор (ако не си с впръскване), щото на Джипчо имаше на дъното на карбуратора 2-3 мм утайки и почти си бяха развили форма на паралелен живот ако си "инжекция" тогава са пак куп проверки ама не от клавиатурата.
        Последно редактирано от дядо владо; 29-12-08, 20:34. Причина: Допълнение
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Проблем Самурай- Гасне...дави се...

          Първоначално публикуван от Suzuki_Sj410 Преглед на мнение
          Ей.... не беше правило магарии от 1 година и пак почна да го прави. Днеска паля, газ.... 20м. и спря. Викам си бенз. няма.... отивам 5л. оп. Пак така.... 20-30м и изгасне.
          Тая диагноза си е запушен карбуратор. На мен ми го сви подобен номер. За 1 ден 3 пъти отварях карбуратора да чистя утайки. Накрая се преборих с мързела си (ГОЛЯМА БОРБА БЕШЕ) Свалих резервоара, източих останалата БОЗА в него, махнах всички маркучи и мих, мих, мих с водосруйката на OMV-то. Станах по мокър от самата вода, но си заслужаваше.
          А това с маркуча за обратно гориво - го мислих, но ме ПОСЪВЕТВАХА да не побългарявам ЯПОНСКИ карбуратор. Ефекта винаги е катастрофален.
          Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
          http://www.cardomain.com/ride/2562837

          Коментар


          • #6
            От: До: Проблем Самурай- Гасне...дави се...

            Здравейте,
            Имам подобен проблем със Самурайчето- гасне. Ако пробвам да запаля, се дави. Джипа е 1,3 бензин 1990 година - VIN JSA0SJ50000182315.
            Сменени са двата горивни филтъра (след резервоара и преди бензиновата помпа), палец, дистр. капачка и кабели. Ако извадя маркуча за горивото, който е от бензиновата помпа към карбуратора, то тогава джипа пали, след няколко врътвания. Гасненето става на малки предавки. Автоматичния смукач е изолиран.
            Моля за съвет какво да правя, трябва ли да сменям карбуратора?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X