Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

    Здравей!
    Със сигурност двигателя няма да се мъчи,но просто ще има излишък на мощност.Аз съм го замислил по друг начин:
    1.Двигателя да е от Ижа-350см3,25 конски сили и скоростната кутия да е в него.
    2.Деференциял от Лада или Москвич,от каквото дойде.
    3.Предница по всяка вероятност от подръчни материали,но със сигурност да е лека и независима-демек носачи или торсион.

    Сега предстои основната част сглабянето.Двигателя ще го сложа напречно на рамата и ще предавам движението на деференцияла посредством верига.На фланеца на деференциала ще сложа зъбчатка.
    Тази зъбчатка ще е малко по-голяма от тази ,която е на двигателя за да увелича предавателното число.Предавателното число на деференциала е 3,70,незнам с точност,но някъде толкова.
    Така,питай ако има нещо друго.
    Поздрави!

    Коментар


    • #32
      До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

      Хубаво това с диференциала от Лада или Москвич,но как ще компенсираш вибрациите на ходовата част и обтягането на веригата,така че при всяка неравност веригата да не пада или да се къса?

      Коментар


      • #33
        До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

        Ето ви нещо за размисъл.На колко светлинни години сме от това.


        Коментар


        • #34
          До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

          Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
          Здравейте!
          Пуснах тема поради това,че искам да си направя нещо с което да си върща работа,но да е с мотоциклетен двигател.Гледах рекшите от Вромуса и доста ми допаднаха и са с доста добра маса до 90 килограма.Мисля да е от нещо полезно.Ижето може да тегли много.Един комшия на село си ходеше с Ижето на Лов,имам предвид двуцилиндрово с кош-което е с маса от 255килограма без товар,което ще рече,че с товар достига до 400.В коша седи кучето,между мотора и коша седят пушките и той върху мотора и яко газ зимата през полето и газеше доста прилично.Но аз не искам да е мотор с кош или АТВ,искам да е подобно на автомобил с мотоциклетен двигател-демек като някогашните СЗА и СЗД-тези за инвалидите.Може ли да ми даде някой снимки и чертежи на конструкцията на тези машинки?
          Ще съм ви много благодарен.
          Поздрави!
          Точно такава машина има един мой съселянин,ще я снимам днес или утре и ще кача снимки.Сега водя преговори с него да купя това "бъги",но още сме на цена 450лв.
          А иначе движениато от двг.се предава чрез веригакъм редуктор,вързан със С.К. и оттам с къс кардан към скъсен диф.Така има и задна.
          Чавдар Владимиров
          0887/912075
          Ленд Ровър Диско 1
          Самуад в проект

          Коментар


          • #35
            До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

            Можеш ли да дадеш някакви подробности за тази схема-редуктор от какво,въобще нещо по-конкретно?

            Коментар


            • #36
              До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

              Ето обещаните снимки от мен:
              Няма окачване отпред,по-точно направено е както са тракторите с чоп в средата.Отзад моста е закрепен твърдо към шасито.
              Прикачени файлове
              Чавдар Владимиров
              0887/912075
              Ленд Ровър Диско 1
              Самуад в проект

              Коментар


              • #37
                До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                Колега слагай цяла ос отзад и решаваш проблема с блокажите ползвал съм преден мост от ЗАЗка за тая цел и става но мисля че ще ти бъде тежък в твоя случей успех.

                Коментар


                • #38
                  До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                  здр, намери стари броеве на сп. Моделист -конструктор там има много самоделки с мото двигатели

                  Коментар


                  • #39
                    До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                    Здрваейте!
                    От много време насам ми е повреден компа и заради това не съм ви писал.Това е тракторче,но може ли да ни кажеш какви килограми е и каква му е мощността?
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                      Здравейте на всички!
                      Реших да подновя темичката,понеже това лято ще имам малко свободно време и мисля да сбера нещо.Та искам да ви задам някой и друг въпрос относно направата на бъгито.
                      1.Искам да е за двама души-това го бях споменал още в началото.
                      2.Мисля да взема предница от трабант,но незнам дали ше е подходяща и дали няма да е тежка-предложете ми нещо?
                      3.Понеже мисля да използвам двигател от Иж Юпитер 5(около 25 к.с.),не мисля да е много тежко,не повече от 180 килограма.
                      4.С цяла задна ос,дали ще може да се управлява достатъчно добре,имам предвид дали въобще ще се оправлява?
                      5.Спирачка мисля да сложе дискова отзад от някакъв мотоциклет или от някое скутерче.
                      6.Дали ще може двигателя да надделее на задни гуми 13-ки ,от автомобил Лада?
                      Много се чудя как да го скълъпя,хем дъ върви добре,хем да ми върши и работа.Оставям вие да ми помогнете с конструкцията и решението на този проблем.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                        Приятелю много добре помисли за тотал в (кг.) не знам възможностите на това ИЖ но да не се окаже слаб.Другия вариянт откажи се от втория човек.За цяла ос отзад твърдо да

                        Коментар


                        • #42
                          До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                          Колеги , скоро ще станат готови 3d плановете на моето ново бъги с размери , градуси и всичко останало и ще можете да дерзаете свободно.Ще поместя всякаква информация.http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=91093

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                            Аз също имам идея за бъги от мотор.Но Двигателя да е Ендуро и не по малък от 600куб.Защото в ниските са по-стабилни, не като пистарките.Задната скорост се получава като кръстосаш ремък на осморка.Кръстосания ремък обръща движението.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                              Е как ще го кръстосаш този ремък това да не е пералня.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                                Не е най ефективното решение, но е нещо пред нищото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X