Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Серум срещу ухапване от змии?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Серум срещу ухапване от змии?

    А някой да знае от къде може да се намери противозмийски серум - все пак офроуда е свързан с голяма отдалеченост от населени места и ако се случи да те ухапе някоя змия, а имаш примерно 4 часа да стигнеш до място където да ти окажат помощ (при това ако не закъсаш) - какво правим.

    Знам че се държи на студено - но при преходи не е проблем един мобилен хладилник - от онези с незнам си кой ефект - като пуснеш ток през урудката от едната страна грее, от другата охлажда.

    Давайте идеи, че вчера ми мина една на 10 см. от краката, а бях поне на 2 часа от населено място. И трябва да видиме и как се използва това нещо, да не направиме някой сакатлък.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

  • #2
    Не ти трябва! В България змиите не са толкова отровни, че да застрашат сериозно възрастен човек. Освен това съхранението на серума е сложно и което е по-важно инжектирането на серума може да предизвика много тежка алергична реакция която със сигурност да убие човек! И много лекари се въздържат от употребата на змийски серум...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Абе знам ли - може и да си прав за възрастните, но аз бях с двете деца - а там не съм запознат вече колко може да издържът.

      Ако някой има информация по подробна - ще ни е полезно да научим всички.
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #4
        1-во се стяга на 15-20 см по-нагоре от ухапаното място

        2-ро отровата на пепелянката е не да убива а да парализира жертвата

        3-то не се препоръчва мястото на ухапването да се разрязва и да се изсмуква кръвта от раната с уста

        4-то отровата на змите е пряко пропорционална на топлината на въздуха, тоест колкото е по-топло времето толкова е по-силна отровата им

        http://pramed.com/uhapvane.html#q1

        Коментар


        • #5
          Такъв хладилник се казва Пелтие, и всъщност е умряла работа.
          От стягането няма особена файда, щото не можеш да смечкаш големите съдове, през лятото след два часа пък ще трябва да ампутират крайника.
          За другото Венци да викне докторите да разкажат, ама май няма много радост ...
          Чел съм че във виетнамската джунгла имало нещо като боб. Кафяво, голямо като 50 стотинки, и като те клъвне змията, трябва да изядеш половин такова зърно. Обаче нямам идея дали работи против тукашните змии и даже дали съществува. Не съм чувал някъде да се използва, сигурно е легенда от ония войни ...

          Коментар


          • #6
            Едно време говорих с приятел лекар и стигнах до извода че трябва да си нося опаковка алергозан и витамин C на ампула. C-то се слага въргу охапаното място защото едното било основа а другото киселина и се неутрализирали а алергозана е за да не получиш алергичен шок от отравянето, защото във всъщност това било най опасното. Така съм запомнол нещата, моля някой по компетентен да ме поправи и добави ако има нещо....

            Коментар


            • #7
              Най-подходящия медикамент за България в такива случаи е "УРБАЗОН", може да е на таблети или ампули /мускулно/-действа по-бързо,помага и при ухапвания от стършели и др.Противопоказен е при диабет и алергия към някоя от съставките му.Ефекта от него не е 100%,но помага а и няма др. странични ефекти.

              Коментар


              • #8
                Е да де, той е още по-мощен от алергозана антиалерген.

                Коментар


                • #9
                  тоя Урбазон си е направо животоспасяващ в някои случаи... често острите алергични реакции предизвикват оток на езика и/или гърлото и до 1 час се задушаваш...

                  не е нужно да те хапе змия - за много хора е достатъчно ужилване от пчела или стършел...

                  за змиите най-ефективната предпазна мярка са високите обувки /тип кубинки/, защото по нашите г. ширини змиите са дребни и рядко хапят по-високо от глезена... е, освен ако се заиграш с тях
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Ей сега питах в аптеката - противозмийски серум 70 и кусур лева. Бие се 2 пъти - един път подкожно около мястото на ухапването, веднага след това мускулно.
                    Концентрация 100 АЕ (антиалергични единици, може и да бъркам). До 4 часа след ухапването. Минимална доза 200 АЕ - демек 2 ампули (140 и кусур лева).

                    Гаранция - 100% за срещащите се в БГ змии.

                    Това ми дадоха като информация от аптеката - колко е истина, да кажат компетентните по въпроса.
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Радослав Райчев
                      Гаранция - 100% за срещащите се в БГ змии...
                      къде подаваш рекламация за такава гаранция?

                      най-малкото трябва да си направиш тест за алергия към тоя серум /и най-вече на децата, защото те са по-чувствителни към алергии от нас/
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Навремето ловихме доста змии - беше си бизнес, хората ги изкупуваха и дояха отрова. Плащаха добре и всички бяха доволни освен змиите
                        Та, в мое присъствие никой не го ухапа змия, макар че понякога се случваха изпълнения в стила на Стив Ъруин (познат като Крокодайл Хънтър от "Анимал Планет" ), но иначе имаше едно момче което на два пъти го беше ухапала пепелянка. Казва че основното е освен антиалергените да се наливаш с много течности, за предпочитане топъл не много сладък чай. Отделителната система на човека тогава по-успешно се справяла, и нямало опасност да ти се скапят бъбреците...просто филтрираш кръвта и изхвърляш токсините по-бързо и успешно... Не знам колко е вярно, но той казва че преболедувал 2-3 дни и после бил вече наред...макар че оттокът оставал със седмици и болката също.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          така преди малко говорих с дядо ми и леля ми за отровата и двамамта са лекари и се заклеха , че ако си над 90 кила няма змия в бг която да те убие усвен ако не е 40 градуса на сянка

                          Коментар


                          • #14
                            явно не е проста аритметика...
                            кралската кобра и разни други могат да убият слон, но има хора оживяли след ухапване /макар и леко осакатели/...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Да бе. Ей сеа ше си продам джипа, и с парите ше направя школа за кралски кобри за социално слабите пепелянки.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X