Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Печка от ЗАЗ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Печка от ЗАЗ?

    Може да прозвучи тъпа идея но тъй като ми писна от парното на Самурая което все нещо му има,а и след като преживях вече едно сваляне за ремонт,а сега се очертава второ вече почвам да се чудя дали да не го махна съвсем и да го заменя с някаква суха печка.Предполагам идеята за печка от ЗАЗ е тъпа но при създалата се ситуация и наличите средства нямам много голям избор още повече по идеята взаймствана от Врнаглера на Киров акумулатора ще иде на мястото на сегашното парно така че трябва с нещо да се отополявам все пак.Кажете ми има ли начин да монтирам зазова печка колко е голяма какво да търся и горе долу колко харчи ако някои има снимки че е добре.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    До: Печка от ЗАЗ?

    Искам да предупредя всички предубедени че дори и аз въпреки че пускам тая тема не съм убеден в смисъла на идеята и в това дали в крайна сметка няма да маи излезе по ефтино и качествено да си намеря някоя свястна печка втора ръка от западен автомобил но все пак нека разискваме пък да видим какво ще излезе.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • #3
      До: Печка от ЗАЗ?

      Идеята за печка от заз е добра.Такава можеш да намериш почти без пари но гледай да е комплект и с бензиновата помпа.
      0887632135-Краси

      Коментар


      • #4
        До: Печка от ЗАЗ?

        По това което прочетох из интернет трябва да търся печка която е комплект заедно с изходната тръба и с бутона за управление да ма аз като незнам какво да гледам и как изглеждат тея неща някои дали не може да снима и да покаже и дали подобна интервенция е правена на някаква подобна кола ще съм благодарен ако дадете инфо.
        Последно редактирано от Дявол Коледа; 29-12-08, 18:24.
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #5
          До: Печка от ЗАЗ?

          Ако не ти е късно след Нова година ще ходя на село и ще снема това, което те интересува,ще измеря и размерите на печката.А когато ти намериш печка я снимай и пак ще говорим.Освен това,което си изброил трябва и контролната нажежаема жичка ,която показва разпалването на печката.А специално по помпата, трябва да видиш корпуса да не е пукнат някъде,защото е от бакелит и се пука.

          Коментар


          • #6
            До: Печка от ЗАЗ?

            За спешно не е спешно утре ще се помъча да ремонтирам парното и да го накарам да работи 9дано не е гръмнал мотора че тогава нямам как)но и да не успея все някак ще изкарам седмица две но вече съвсем сериозно се замислям за слагане на печка така че всяка помощ ще е полезна размери снимки всичко.
            Аз междувременно намерих малко инфо на руски:
            http://www.zaz.ru/modules.php?name=P...o=page&pid=118

            http://www.zaz.ru/modules.php?name=P...o=page&pid=119
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #7
              До: Печка от ЗАЗ?

              Идеята по принцип не е лоша.Ще имаш най-топлият Самурай с гюрук.Ако преместиш акумулатора ще я побереш на неговото място.Малко по-дълга идва но място шмаш.Проблеми:Разводката на топлият въздух в см.обдухване на стъкла,местене на посоката на топлото и тн.Другото е че толият въздух веднага след парното трябва да го хванеш с нестопяем въздуховод.Трябва ти и подкачваща помпа за бенз.най добре оригинал.А интересното е че работи на нафта и разхода и пада.По принцип ако не е пипана дюзата е 1 л./ч.На нафта наполовина.Имам такава от ЗАЗ,от Фолкс костенур но е на 6в.И такава от Икарус.Няма да ти продам нито една
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #8
                До: Печка от ЗАЗ?

                Не ти ли се струва тъпо топлината от двигателя да отива в атмосферата а ти да гориш бензин за да се топлиш ?
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #9
                  До: Печка от ЗАЗ?

                  Да бе защо не монтираш парно от Москвич или от Жигулка ?
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    До: Печка от ЗАЗ?

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Да бе защо не монтираш парно от Москвич или от Жигулка ?
                    Защото смятам да сложа на мястото на парното акумулатора които ще вземам след два три месеца той ще е по голям и няма да се събере на оригиналното място а да го местя от зад едно че е трудна задача едно че си губя и без това малкия полезен обем.Винаги ще има и положителни и отрицателни страни но няма пълно щастие имам още едно притеснение относно тая печка в купето ще става супер топло но това не е яд аз по принцип обичам да ми е жега.
                    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                    тел.088четири 9едно9 4нула4
                    -------------------------------------------------------

                    Коментар


                    • #11
                      До: Печка от ЗАЗ?

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Идеята по принцип не е лоша.Ще имаш най-топлият Самурай с гюрук.Ако преместиш акумулатора ще я побереш на неговото място.Малко по-дълга идва но място шмаш.Проблеми:Разводката на топлият въздух в см.обдухване на стъкла,местене на посоката на топлото и тн.Другото е че толият въздух веднага след парното трябва да го хванеш с нестопяем въздуховод.Трябва ти и подкачваща помпа за бенз.най добре оригинал.А интересното е че работи на нафта и разхода и пада.По принцип ако не е пипана дюзата е 1 л./ч.На нафта наполовина.Имам такава от ЗАЗ,от Фолкс костенур но е на 6в.И такава от Икарус.Няма да ти продам нито една
                      Прави ли се преработка за да работи на нафта или просто може да налееш нафта в резервоара.За всички които ще се втрещят аз в момента съм само на газ нямам бензинов резервоар така че ако слагам печка съм си приготвил един 4 литров специално за нея така че мога да си наливм каквото гориво искам.
                      Последно редактирано от Дявол Коледа; 29-12-08, 18:51.
                      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                      тел.088четири 9едно9 4нула4
                      -------------------------------------------------------

                      Коментар


                      • #12
                        До: Печка от ЗАЗ?

                        Питай патило...
                        Монтирал съм такава печка на друга кола и имам опита. Дори още я имам печката в къщи. При това я модифицирах да пали моментално без предварителното подгряване с подгряваща свещ, което е опасно и умирисва всичко наоколо.
                        Впечатления - недообмислена и претупана като самото возило, от което е свалена. Изходящият въздух е с висока температура и малък дебит, което води само до стопяване на всичко пластмасово, до което мине, а купето не стопля... Такова пък с покрив от вестник просто забрави. Печката е предвидена да отплява моторния отсек при ЗАЗ 965 за палене при големи студове и после се превключвала към купето.
                        Най-добре и според мен си оправи парното, иначе влизаш в приключение.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Печка от ЗАЗ?

                          Друг вариант е парно от трабант - топлообменник около първия ауспух. Оригинално използва турбината на двигателя за вентилатор, ти можеш да си сложиш самурайския.
                          Но и според мен е най-добре да си оправиш оригиналното парно. Ако проблема е в радиаторчето - смени го, на вторични суровини е пълно със здрави такива.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Печка от ЗАЗ?

                            Може да пробваш с печка от Роки. Тя е монтирана под предната дясна седалка и се свързва с охладителната система с два маркуча по пода. Има си вградена перка. Не знам до колко ще ти върши работа обаче като основно парно.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: Печка от ЗАЗ?

                              Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
                              Друг вариант е парно от трабант - топлообменник около първия ауспух. Оригинално използва турбината на двигателя за вентилатор, ти можеш да си сложиш самурайския.
                              Но и според мен е най-добре да си оправиш оригиналното парно. Ако проблема е в радиаторчето - смени го, на вторични суровини е пълно със здрави такива.
                              Проблема най-вероятно е електрически описал съм какво съм правил в темата за самурайското парно утре ще се мъча да го живна ако не е електромотора или нещо поради което да трябва да свалям пак цялата карантия ще го оправя и ще си карам така пък на акумулатора ще му търся мястно но ако трябва да свалям пак всичко направо ще лудна щото знам кво ми костваше предния път но след мнението на Паджеровод почвам да се разколебавам явно това ще е мъртвородена идея и незнам дали ще види бял свят.А варианта за парно ала Трабант вобще и не го мисля според мен не става.
                              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                              тел.088четири 9едно9 4нула4
                              -------------------------------------------------------

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X