Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нож за присаждане на орехи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нож за присаждане на орехи

    Здравейте ако знае някой къде се продава ножче за присаждане на прозорче нека пише на qzi1982@abv.bg.Благодаря ви.

  • #2
    До: Нож за присаждане на орехи

    ПРИСАДИ ГО НА ПЪПКА ИЛИ С КАЛЕМ НО НА ПРОЛЕТ
    КЛАЯ НА ЮЛИ МОЖЕ САМО НА ПЪПКА И ТАКА ЩЕ ЗАПАЗИШ ДЪРВОТО ЗА НОВО АШЛАДИСВАНЕ АКО НЕ СЕ ХВАНЕ

    Коментар


    • #3
      От: До: Нож за присаждане на орехи

      Здравей,аз не съм виждал такова ножче са присаждане на прозорче но по магазините има едни клещи за присаждане , като вземеш една пръчка от сорта който искаш да присадиш и я щракнеш с тях те я срязват като в едната част се образува изпъкнал елемент а в другата огледално на него но вдлъбнато, същата процедура се повтаря и на клонка с походяща дебелина на подложката върху която присаждаш.
      Като имам време ще кача снимки.Клещите са Български и сруват 30 - тина лева.
      Последно редактирано от Николай Колев; 25-05-10, 22:20. Причина: правописна грешка
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        От: До: Нож за присаждане на орехи

        Пробвах клещите за присаждане ,чак тази пролет малко след като бяха се разлистили овошките със закъснение но какво да се прави,по-добре късно отколкото никога както се казва.

        Понеже се сетих в последния момент и нямах подготвени калеми направих опит с наличните овошки които имам в двора ,взех калеми от самите дръвчета и просто за опит ,ги размених от крушата на ябълката и обратно имам и две три едри джанки жълти и червени и тях размених.Направих общо 7 опита, да уточня до този момент само бях чел за присаждането и за видовете и начините по които се прави.За моя голяма радост от 7-те опита 3 се оказаха успешни прихвана се една ранна круша на една едра късна ябълка не се сещам за сорта в момента,една червена джанка върху жълта такава и в суматохата съм присадил от едната ябълка върху съседната до нея но от друг сорт.
        От всичките прихванати крушата върви най - силно вече е към 40 см,джанката е към 30 см а ябълката е най-малка около 25 см.

        Не знам дали да махна вече тиксото с което съм пристегнал калемите.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          От: До: Нож за присаждане на орехи

          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение

          Не знам дали да махна вече тиксото с което съм пристегнал калемите.
          Не бързай. Например ветрове като днешните могат да ги прекършат.

          Коментар


          • #6
            От: Нож за присаждане на орехи

            А тези клещи? Снимка, линк? Че ме интересува.

            Коментар


            • #7
              От: Нож за присаждане на орехи

              При ореха присаждането е по-особено не е като при другите овошки и с околиране мисля,че не може да става.В къщи имам книга в която се описва точно как става присадката при ореха.Ако я намеря ще предоставя материала.
              Прав е колегата не махай превръзката,а само я освободи да бъде по-хлабава за да не пресича клончето.В някои случай се прави защита на присадката или по-точно на ново поникналото клонче против кацане на птички върху него.
              Универсална подложка за присаждане на всички овошки е махалебката.При нея има успех както присаждането на пъпка/околиране/ така и на калем.

              Коментар


              • #8
                От: Нож за присаждане на орехи

                Ножицата за присаждане е тази


                Ножица за присаждане

                Предназначена за лесно присаждане на едногодишни и вегетативни подложки на овощни и лозови насаждения българска е не знам дали ги правят още аз я имам от много време
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #9
                  От: Нож за присаждане на орехи

                  Благодаря!
                  А за ореха знам, че само на "кози крак" се присажда. По този начин има най-добро прихващане. Тази пролет бях събрал калеми от два ореха. Единия от вилната зона - едър и с мека черупка. И един от мое семеначе - не е много едър, черупката се чупи с два пръста .
                  Но покрай разправиите с разсадите не успях да присаждам.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X