Обява

Свий
Няма добавени обяви.

jeep wrangler rubicon или sahara ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • jeep wrangler rubicon или sahara ?

    Може ли да ми кажете кой от двата е по добър за Off-Road ,и каква е разликата ?
    Мерси предврително.

  • #2
    До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

    Фабрично Рубикана е по подготвен. С три блокажа е: на предния, на задния, и на средния дифове..... Докато Сахара е с блокажа на средния диф, и с ЛСД в задния/ в най-добрия случай/. Електронни системи не ги броя за блокажи......ESP, и прочее....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

      Мерси.А Sahara няма ли блокаж на предния мост

      Коментар


      • #4
        До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

        Доколкото ги гледах - НЕ.....

        То трябва да пише в комплектация/спецификация на модела какво има....Отделно, доколкото знам Рубикона не се поставяше официално в ЕС-а.
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

          Преди година и половина взех Вранглер на тестдрайв и много ми допадна как се справя. Дизеловата италианска моторетка също е добра, макар и леко шумничка.

          Иначе най-голямото предимство на Рубикон са разкачащите се стабилизаторни пръти - тогава отклонението на мостовете наистина голямо. Този, който карах, си беше обикновенна Сахара - но ако търсиш истинска проходимост, ти трябва Рубикон.







          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
          Volvo XC90 D5 Executive '12
          Volvo XC60 D5 Summum '11
          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

          Коментар


          • #6
            До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

            Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение

            Иначе най-голямото предимство на Рубикон са разкачащите се стабилизаторни пръти - тогава отклонението на мостовете наистина голямо. Този, който карах, си беше обикновенна Сахара - но ако търсиш истинска проходимост, ти трябва Рубикон.
            Предимство е наистина, но аз не мисля че е най-голямото. Същия резултат се получава и с бързи дисконектори.



            С разликата че заводската щанга се откача с копче, струва ДЕСЕТ ПЪТИ повече от биалетите и след няколко хиляди километра вече е с луфт което влошава до известна степен пътното поведение в завой.
            Единственото неудобство на биалетите е че трябва да слезеш и да дръпнеш два щифта за да ги откачиш.

            JK Rubicon има много предимства в сравнение със Спорт и Сахара свързани с експлоатация извън пътя.
            Основните са по-бавните диференциали и раздатка и двата моста Дана Супер - 44 с твърди блокажи които без проблем въртят кални 37-ци. Има и други джунджуриики като защита на скоростите, но те са на по-заден план.
            Продава се в Европа и с дизелов двигател.

            Коментар


            • #7
              До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

              Възможно е, не съм голям специалист по офроуд, въпреки че от няколко години съм редактор на Auto Bild 4x4 (основните материали са си преводни).

              Но личното ми усещане след тестването на повечето високопроходими автомобили на пазара е, че едно от най-важните неща при разходките извън пътя е колелата да "стъпват", а да не са във въздуха. Блокажите са си блокажи, ама друго си е колелото да е стъпило на земята. Може и да греша де.

              Малко снимчици от скромния ми офроуд-опит:









              Повече снимки тук:

              http://smg.photobucket.com/albums/v1...ive/?start=all
              ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
              Volvo XC90 D5 Executive '12
              Volvo XC60 D5 Summum '11
              Alfa Romeo Spider 2.0 '90

              Коментар


              • #8
                До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

                Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                Но личното ми усещане след тестването на повечето високопроходими автомобили на пазара е, че едно от най-важните неща при разходките извън пътя е колелата да "стъпват", а да не са във въздуха. Блокажите са си блокажи, ама друго си е колелото да е стъпило на земята. Може и да греша де.
                Не грешиш разбира се.
                Сцеплението на четири колела винаги е по-голямо от сцеплението на три.

                Моето лично усещане ПЪК. Щото като редактор трябва мненията ми да са в унисон със заглавието на темата, е че при еднакви база, двигател и скорости, Рубикона е по-бърз от Сахарата, въпреки че е по-тежък.





                Коментар


                • #9
                  До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

                  тази сахара е карам в момента аз и е повече от превъзходна много проходима и е много удобна за лов имам доста по черно с нея до сега е нямала проблеми и нещо за забавление http://www.youtube.com/watch?v=aPicx...eature=related


                  Последно редактирано от kinex; 27-01-09, 21:58. Причина: неправилен цитат
                  http://www.vbox7.com/play:f7388cc7</a>
                  0896415228

                  Коментар


                  • #10
                    До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

                    Разликата е, че Рубикона е "серийната" модификация, с предполагаемо най-добри офроуд показатели и комплектация (разбирай най-вече по трансмисията и окачването) следователно е по-добрата машина за офроуд.
                    Между другото аз Вранглер бих взел само и единствено с тази цел - каране извън пътя. За по-леки забежки и магистрално каране си има други модели.

                    Коментар


                    • #11
                      До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

                      Първоначално публикуван от Stuntman_Mike Преглед на мнение
                      Разликата е, че Рубикона е "серийната" модификация, с предполагаемо най-добри офроуд показатели и комплектация (разбирай най-вече по трансмисията и окачването) следователно е по-добрата машина за офроуд.
                      Между другото аз Вранглер бих взел само и единствено с тази цел - каране извън пътя. За по-леки забежки и магистрално каране си има други модели.

                      Какво му е на магистралното каране? Преди седмица - 26 часа, 3 кутии цигари, и над 2000км, и сме в Атина.....Днес, 20 часа, 2 кутии, 1200 км, и от Атина сме в Варна. Е не с Рубикона, а със Спорта.....
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #12
                        До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

                        Този преход с Вранглер JK със заводско окачване ли го направихте. Ако е така, шапка ви свалям за ентусиазма. Ако пък е къса база направо поклон.
                        Заводското окачване има 3см до ограничителен тампон. Направо като блъсне чувството е все едно нещо ще се скъса. Къде на колата, къде в кръста.
                        И седалките .... нали. не е като Гранд Чероки.

                        Коментар


                        • #13
                          До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

                          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                          Какво му е на магистралното каране? Преди седмица - 26 часа, 3 кутии цигари, и над 2000км, и сме в Атина.....Днес, 20 часа, 2 кутии, 1200 км, и от Атина сме в Варна. Е не с Рубикона, а със Спорта.....
                          То с мерак всичко става .

                          Коментар


                          • #14
                            До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Този преход с Вранглер JK със заводско окачване ли го направихте. Ако е така, шапка ви свалям за ентусиазма. Ако пък е къса база направо поклон.
                            Заводското окачване има 3см до ограничителен тампон. Направо като блъсне чувството е все едно нещо ще се скъса. Къде на колата, къде в кръста.
                            И седалките .... нали. не е като Гранд Чероки.
                            Че то моето си е сток отвсякъде А TJ дълга база не знам да има А за седалки си адски прав.
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #15
                              До: jeep wrangler rubicon или sahara ?

                              А TJ Сахара има ли.
                              Дългата версия на TJ се води LJ. По-къса е от JK Ънлимитет и е с три врати.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X