Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    ........но не с точно тази инсталация. Твоята лампа си е зелена, и е много професионално(заводски)свързана с габаритите. Бял кабел който влиза в бял кабелен сноп от където се пали и осветлението на приборите и т.н..........нямаше да пиша ако не си бях полежал под таблото един ден с мултицет и пробни лампи в ръка..........в този ред на мисли, вече разбрахте че колата е на съфорумника "Боцко" та някой ще предложи ли на разумна цена "боен фар" (ръчно насочваща се светлина) за покрива, че ми е донесъл една "мъглярка"(при това без шарнирите) де`т и за кандило на гробищата ни стаа.......
    П.П. ....след глътка рАкия, въпрос - това е купе "линейка", над предното стъкло има отвор за светещ червен кръст, (ясно е че няма да се слага) приемам предложения с какво да се запълни за да е и функционално и да не е безкрайно грозно(не типично за модела)?

    Деди, ще си позволя да снеса малко мъдрости по темата:

    1. Датчикът за прегряване в радиатора е голяма глупост. Той не лОви доста голямо количество потенциално-смертелни дефекти. Ако термостатът блокира или се появи теч на охл. течност, лампата НЯМА да светне и фитка с главата/двигателчето. Кой ти гледа през 2 секунди контролните уреди, докато кара уЖаС?

    1.1 По спомен, в главата трябва да има още 1 отвор с такава резба (в близост до термометъра), в който има завинтена (или забита с чук?!) тапа, която ако равиете, можете да монтирате там датчика. Така той обследва реалната температура на цилиндровата глава, а не пожелателно-имагинерната на радиатора.

    1.2 Зелената лампа е слабо информативна. В магазините за руски чаркаляци се продават същите, ама червени и струват примерно 2 лв., и се забелязват по-лесно от механика водач, който е зает в това време да се бори с курсовата неустойчивост, следи параметри (скорост/деселерация, токове/напрежения, горивомери, подозрителни звуци в изобилие) борба със скоростен лост и т.н. . Аз бих включил зумер (пищялка) във веригата, за да е сигурно своевременното отчитане на game over-a.

    2. Не е лошо да вържете към същата лампа/зумер/пищялка и един авариен манометър. Пак са по няколко лева и мисля, че пасваха на мястото някои от тапите на главна маслена магистрала, или пък да се включи успоредно на основния манометър, посредством тройник, който пак се продава в същите магазини. Мисля, че тройник от карбуратор на Волга 2410 ще върши прекрасна работа.

    3. Когато УАЗката скъса маркуч на масления радиатор (или просто маслото изтече от някъде другаде) или развие тропически температури (поради фалирало водно съединение), нещото ще светне/писне и един бърз поглед към стрелките ще покаже дали УАЗа е тръгнал да прегрява, или има дупка в картера и е тръгнал да ражда биелни лагери
    Последно редактирано от м20_маниак; 26-05-16, 06:34.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      ........ ще предложи ли на разумна цена "боен фар" (ръчно насочваща се светлина) за покрива, че ми е донесъл една "мъглярка"(при това без шарнирите) де`т и за кандило на гробищата ни стаа.......
      П.П. ....след глътка рАкия, въпрос - това е купе "линейка", над предното стъкло има отвор за светещ червен кръст, (ясно е че няма да се слага) приемам предложения с какво да се запълни за да е и функционално и да не е безкрайно грозно(не типично за модела)?
      имам две такива за предлагане

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57.jpg
Прегледи:1
Размер:50.7 КБ
ID:5716196Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57.jpg
Прегледи:1
Размер:75.0 КБ
ID:5716197
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        ........но не с точно тази инсталация. Твоята лампа си е зелена, и е много професионално(заводски)свързана с габаритите. Бял кабел който влиза в бял кабелен сноп от където се пали и осветлението на приборите и т.н..........нямаше да пиша ако не си бях полежал под таблото един ден с мултицет и пробни лампи в ръка..........в този ред на мисли, вече разбрахте че колата е на съфорумника "Боцко" та някой ще предложи ли на разумна цена "боен фар" (ръчно насочваща се светлина) за покрива, че ми е донесъл една "мъглярка"(при това без шарнирите) де`т и за кандило на гробищата ни стаа.......
        П.П. ....след глътка рАкия, въпрос - това е купе "линейка", над предното стъкло има отвор за светещ червен кръст, (ясно е че няма да се слага) приемам предложения с какво да се запълни за да е и функционално и да не е безкрайно грозно(не типично за модела)?
        Аз имах два чисто нови фара, от трактор, навремето Трапера ми ги беше дал, ако са на село все още и не забравя ще ги пусна да пътуват. Не са бойни ама приличат много и са на халяву
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Т.нар. бойни фарове имам. Така кекаво са измислени, че стават предимно и най-вече за красота. Нови се продават за колосалната сума от има няма 10€

          ПП И 10€ няма - поевтинели са
          https://zimber.bg/bg/%D0%B0%D0%B2%D1...esults=2&cate=
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
            Деди, ще си позволя да снеса малко мъдрости по темата....
            Компетентние Указания на Ръководството ( съкратено .... )ще бъдат взети из-по-на-в-предвид

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Аз имах два чисто нови фара, от трактор,
            Не благодаря, такива има, ще ползвам линка на Търтьо

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Т.нар. бойни фарове имам.
            От целия колектиФ, от партийното ръководство и лично от името на дУргаря - благОдарим (кафе)
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Компетентни Указания Раздавам за вас, винаги!

              К
              арайте Умело и Разумно, щом го направите!
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                И това се случва. Аварийно прибиране с акумулатора и кабелите на дядо.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0069.jpg
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5716435

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Някъде неделно скучаещ горублянски "Гранд" ми се дотъркаля, ама в чист вид дори преди миенето за продажба.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05968.JPG
Прегледи:1
Размер:66.2 КБ
ID:5717684
                  Тресе и понякога гасне. Следва разчистване на жици, газова ( или останките от нея ) и пак въпроси каква е тайната на закрепване и работа на дюзите.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05979.JPG
Прегледи:1
Размер:48.9 КБ
ID:5717685
                  Пропана постъпва по рейката и би трябвало да излиза през дюзите, амъъъъъ там където би трябвало да са захванати дюзите има болтове, отдолу си е дупка.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05977.JPG
Прегледи:1
Размер:53.7 КБ
ID:5717686
                  Другата изненада е километража. Стандартно чете на грешки три пъти на контакт и
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05971.JPG
Прегледи:1
Размер:48.0 КБ
ID:5717681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05974.JPG
Прегледи:1
Размер:46.0 КБ
ID:5717682
                  ..........мяу вместо Р 0 нещо си странни показания някой има ли обяснение
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05972.JPG
Прегледи:1
Размер:47.6 КБ
ID:5717683
                  на финала трябва да изпише "done"....ама без цифричките
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Как за 2 дена навърте 170к км. бре Деди
                    Средна скорост около 3500 км/ч
                    Магьосник!
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      деди е от стара авиационна закалка

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        По скоро това са му реалните км

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                          По скоро това са му реалните км
                          Бря, верно ли?
                          Ами да пробва дядо Владо да врътне още три пъти по три пъти с ключа, ако така се "прибавя" пробег, да превърти милиона и да го докара до 134 000 км. , "дето една бабичка само до супера и на църква в неделя е ходила с него".
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Бря, верно ли?
                            , "дето една бабичка само до супера и на църква в неделя е ходила с него".
                            Да не забрави да сложи един бастун или чадър в багажника
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              Магьосник!
                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              деди е от стара.....
                              Това ми напомня вица ".......направо магьосници бяха, а това сега....." кой знае - знае, за другите да разказва Чоко за " 30лв. и/или мечката"
                              П.П. Някой пробвал ли е дали компютъра на колата му е изправен с "осцилококцинум"
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                На който не му се дават 30лв
                                878511557

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X