Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    ...колко пълни лебетки може да издържат двата акумулатора преди липсата на ток да угаси двигателя и......
    С два по 72 Ah Банер при неработещ двигател дърпам по 5-6 лебедки умерено натоварени и след това паля безгрижно. Важно уточнение е, че уебедът е на 24 V, както и самата кола.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Теоретично: при 120А алтернатор и да речем 30А необходими за работата на колата, остават 90А, които приспадаме от 350-400А консумация на лебедката: 260-310А
      Биха източили 2-та 72Ач (общо 144Ач) за около половин час непрекъсната работа: 28-33 мин.

      Според мен преди това най-вероятно ще изгори двигателят на лебедката от прегряване. Но това вече е извън сферата на теоретичното...

      П.П. От 2000 об/мин на двигателя нагоре би следвало алтернаторът да отдава максимума - въпросните 110-120А.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Сега въпрос - това горното парче скрап ( извинете "Тойота 100") ще ходи да пустиняса т.е. по Африка, питането е колко пълни лебетки може да издържат двата акумулатора преди липсата на ток да угаси двигателя и......
        Двигател 4.2 дизел, алтернатор стандартен (каквото и да значи това) акумулатори 2х72Ач "Варта нещо си" - т.е. също стандартни
        При мен едно въже лебедка (25-27м) изхарчва максимум 4 амперчаса, мерено по амперчас-метъра. Това при много зор, когато се тегли тежка джипка. Ако си тегля Ужаската без да влача много кал - да речем 2 амперчаса. Моята лебедка обаче е 8500 и харчи максимум 150 ампера ако здраво я напънеш.

        Тази лебедка в някакъв среден режим да я набедим че ще харчи 300 на 12 волта и ще и се дава зор - значи 8 амперчаса.

        За тия 72Ач стартови батерии това е грубичък режим и в него ако са нови ще отдават нещо като 30 амперчаса всеки. Двата заедно - 60 и значи това са 7 тежки лебедки и малко. Айде от мене да мине - 8. Ама това първия път. На второто такова издевателство ще бъдат 6 и тъй нататък.

        Ако има и алтернатор да работи в цялата схема, той щом е 120 ампера значи ще допринася за делото с 50-100 в зависимост от оборотите. Ама ще допринася и докато размотаваш въжето, разплиташ въжето, търчиш наобратно, оглеждаш се какво си остъргал, търсиш си хубаво дърво, копаеш за котва и други дейности, които всъщност са 3/4 от времето. В такъв режим броят лебедки е ограничен от прегряването на мотора на лебедката или на акумулаторите. Или по-вероятно - от джигера на тоя дето се бори с въжето.

        Впрочем в такъв режим взривяването на акумулатор не е никак невероятно.

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        ....и практични,
        Тези 110 при какви об/мин?
        Щом е дизел значи на празен ход алтернаторът дава 80% и ако се вдигнеш с 30% над празния ход дава 100%. Това ако е фабричен алтернатор де, иначе както провърви. При бензинките нещата са по-зле - на празен ход е нещо като 40% от максимума, а максимумът идва някъде двойно на празния ход.

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Алтернатора на тлк 100 4.2тд би трябвало да е 120 ампера. Тези акумулатори не са ли малки?
        Малки са и сигурно са и смотани ама човек докато не остане без ток не оценява хубавия акумулатор.

        ---
        Прочее, преди време спорих с Елиян против литиевите акумулатори в лебедковото дело. То не че тогава имаше пари да сложим такива на Кърлежа де, ама аз бях против на теоретична основа. Оттогава обаче технологията напредна. Като направя тестове ще кажа. Засега мога да кажа само че цената много боли (на 12 волта излизат 12-14лв на амперчас).
        Последно редактирано от Ясен; 04-03-16, 01:10.

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Не знам колко амперов е алтернатора на ТЛК100 (макар че съм свалял и носил няколко такива на ремонт ) , но знам със сигурност че имат една особенност на празен ход и до към 1000 об/мин зарежда с 12.8V след 1000 об/мин заряда става 14,4V . Според прозводителя има защита за презареждане на празен ход , но в градски условия на светещи фарове често акумулаторите не се зареждат както трябва и умират преждевременно . Това от скромният ми опит с тези колици . Не е точно по темата ама имайте едно на ум .

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Дедо тоя Пасат към скрапа ли си го подкарал ? Че имам един служебен дето му трябват някои неща .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Дедо тоя Пасат към скрапа ли си го подкарал ? Че имам един служебен дето му трябват някои неща .
              На друже Боголюб това е дневната "невидимка" той решава какво да е прави.....ъъъъъ кажи какви части търсиш, докато е тъкмя тази да търся за двете?
              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              ..... Тези акумулатори не са ли малки?
              Нямам идея? Помагам му да си постегне курника.
              Човека е от шенгенска държава, и иска да емигрира в Африка. Това има това кара ( т.е. брои си парите )
              В същност де що "Тойота"-джия има, (а и не само) сте добре дошли да давате Компетентни Указания от Ръководството, поне до неделя между 11.00 и 20.00 колата ще е тук (кафе)
              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              С два по 72 Ah Банер при неработещ двигател дърпам по 5-6 лебедки умерено натоварени и след това паля безгрижно. Важно уточнение е, че уебедът е на 24 V, както и самата кола.
              12V е, но Ясен е обяснил добре по-долу...

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Теоретично:

              П.П. От 2000 об/мин на двигателя нагоре би следвало алтернаторът да отдава максимума - въпросните 110-120А.
              Мерси;

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ....... това е грубичък режим и в него ако са нови ще отдават нещо като 30 амперчаса всеки.
              2.5 тона празен курник (извинете "Тойота") 3.5 пълен + ремарке каравана .....бе ще си тежи деб'ааму. Ще се опитам да му го преведа
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                С два по 72 Ah Банер при неработещ двигател дърпам по 5-6 лебедки умерено натоварени и след това паля безгрижно. Важно уточнение е, че уебедът е на 24 V, както и самата кола.
                Да, но 100цата, както е писал Дядо по-горе е на 12в.

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Тези акумулатори не са ли малки?
                Нямам идея? Помагам му да си постегне курника. Човека е от шенгенска държава, и иска да емигрира в Африка. Това има това кара ( т.е. брои си парите )
                В същност де що "Тойота"-джия има, (а и не само) сте добре дошли да давате Компетентни Указания от Ръководството, поне до неделя между 11.00 и 20.00 колата ще е тук (кафе)12V е, но Ясен е обяснил добре по-долу...
                Дядо, от чисто любопитство, ръчка или автомат е колата?

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Да, но 100цата, както е писал Дядо по-горе е на 12в.
                  Това не променя сметката принципно, защото тя е по енергия. На 24 волта амперите са двойно по-малко, но и амперчасите също.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ... Това не На 24 волта амперите са двойно по-малко, но и амперчасите също.
                    Това имах предвид (24 спрямо 12).

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Абе теорията си е теория, но на практика другата ми кола е 12V, с чисто нов 100Ah акумулатор, който увяхва при значително по-малък зор и по-рано. И двете лебедки са по 12000. При 24V нещата определено са доста по-добре. Това че колата при Влади е 12 с два акумулатора означава че лебедката може да се пусне на 24, като за целта се сменя само контакторът. Двигателите за 24 и 12 при лебедките са еднакви. Отделно и производителността на лебедката вече е друга. Не се забелязва и греене.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Абе теорията си е теория, но на практика другата ми кола е 12V, с чисто нов 100Ah акумулатор, който увяхва при значително по-малък зор и по-рано. И двете лебедки са по 12000. При 24V нещата определено са доста по-добре. Това че колата при Влади е 12 с два акумулатора означава че лебедката може да се пусне на 24, като за целта се сменя само контакторът. Двигателите за 24 и 12 при лебедките са еднакви. Отделно и производителността на лебедката вече е друга. Не се забелязва и греене.
                        я това го знам и жокер ми не требе ама то е просто защото 24в система по-лесно се прави да е в ред. А не защото са различни принципно.

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Абе теорията си е теория, но на практика другата ми кола е 12V, с чисто нов 100Ah акумулатор, който увяхва при значително по-малък зор и по-рано. И двете лебедки са по 12000. При 24V нещата определено са доста по-добре. Това че колата при Влади е 12 с два акумулатора означава че лебедката може да се пусне на 24, като за целта се сменя само контакторът. Двигателите за 24 и 12 при лебедките са еднакви. Отделно и производителността на лебедката вече е друга. Не се забелязва и греене.
                          Тези симптоми за греене на 12 волта и по-ниската производителност са същите като при недостатъчна дебелина на захранващите кабели и съпътстващите връзки, само вметвам, защото съм чувал за няколко подобни случая, а преминаването на 24 волта намалява изискванията за дебелина на захранващите кабели.

                          Наскоро си купих 11 метра многожилен меден с 50мм2 дебелина и смело твърдя, че в България на съм виждал толкова дебели кабели на никоя лебедка, ще замеря загубите за 11 метра на 12 волта и ще замеря и за 24 волта, мисля разликата ще е е чуствителна.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Не става въпрос за греенето на кабели а на самия двигател.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Не става въпрос за греенето на кабели а на самия двигател.
                              Аз това и казвам - когато дебелината на кабелите не е адекватна, се получава повишаване на напрежението към самото консумиращо устройство от там следва и повече греене и сравнително и по-бързо погиване на самото устройство, във твоя случай лебедка.

                              Ясене, би ли обяснил, нещо беше с повишаване на волтажа като компенсаторен механизъм за недостатъчната проводимост на кабелите и т.н.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                Аз това и казвам - когато дебелината на кабелите не е адекватна, се получава повишаване на напрежението към самото консумиращо устройство от там следва и повече греене и сравнително и по-бързо погиване на самото устройство, във твоя случай лебедка.

                                Ясене, би ли обяснил, нещо беше с повишаване на волтажа като компенсаторен механизъм за недостатъчната проводимост на кабелите и т.н.
                                Ъ?
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X