Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Обяснявам за индианците:
    ОМ616 е мотора милионник с главно м - това принципно няма трошене и поради ред причини е еталон за здравина и дълговечност.

    Иначе за моята гега - ми тя не е спирала да се движи всъщност, та не знам за кво пускане в движение става въпрос

    Но явно жипажийте наред с лендроверистите спорите с ужазоводиите за първото място по необоснована фенщина - а да и по плюене на ВМ Мотори - Там май само от уаз не се оплакват че малко италианки има тука
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Необоснованата фенщина са ЛР и Нива. Всички други са нещо различно.

      Аз примерно нямам нищо против ВМ мотори. Освен в Жип където общо взето не им е мястото.

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Що на уаз/джип кое е обоснованото?

        А и още нещо за вечните мотори тип ОМ616 - да не си помисли някой че го харесвам - както съм писал не веднъж - не се чупат най-вече щото нямат сила да се строшат.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          УАЗ - друго не виждал и няма пари да види. В нормален пазар няма да види жипка.
          Джип - евтино, дървено и дуракоустойчиво. С някои условности. И също няма сила да се строши.

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ....Джип - евтино, дървено и дуракоустойчиво. С някои условности. И също няма сила да се строши.
            Скъпо, дървено (е, сега дизейнерите са се постарали малко), податливо на идиоти-програмисти (навярно до момента за 2г направиха над 20 ъпдейта)...
            Сила да се строши навярно няма - още не се е строшило С VM мАтор

            Явно щото не отговаря на критериите Дедо го погледна пренебрежително от около 2м и каза, че има много жица - не е за него (сигурно намекна да го закарам при онези, дето събират жица )
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Не искаше да се качиш на 3.0 250к.с./570Нм, пък се качваш на някви многогорящи агрегати
              Ъъъъъъъъ имам си текущо място в хранителната верига. Бил съм богат - купувах. В този момент това не е за мен, а не съм като други "дай да му се накефя" ....и чупи чуждо. Ако имах свободни 60-70 00$ знам какво искам, амъъъъъъъъ

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Виждал съм. Две биели ....
              Воден удар от тиквеник шофьор, прегряване от боксуване в кал, и трошене от "цялата газ нали е чуждо" не са "производствена слабост"

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              То и в 20и така, ама да ....
              В момента икономиката на държавицата ни е на ниво началото на 19 век, та вероятно и за този (Радиоактивния) няма да се класирам, но по-добре правен от инженери "лакомник" отколкото правен на "аутокад" от програмисти "еднократник".........ИМХО
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                За базата съм чувал.

                Също съм чувал да има наляво и надясно завъртяни пружини (и тогава не са еднакви, а само симетрични една на друга).

                Ама с различна дължина?
                Нещо като различните отзад ляв и десен лагер пак на едни френски коли!

                Ама требе да е над нещата човек!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Ъ
                  ...Воден удар от тиквеник шофьор, прегряване от боксуване в кал, и трошене от "цялата газ нали е чуждо" не са "производствена слабост"...
                  Мисля, че беше друг случаят, но не съм сигурен. Беше отдавна.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Американски V8 двигател счупен виждал ли си?
                    Веднага се сещам за един такъв на 200 м след околомръсното от Корвет 5,7!

                    А като едно от първите Хемита има от 4.5 литра само 160 кс,е, и какво от това?
                    Последно редактирано от suzuki team; 18-02-16, 22:31.
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Необоснованата фенщина са ЛР и Нива.
                      Баш !
                      Гледам приятели как се самобичуват (и финансово),
                      и въобще не мога да ги разбера !

                      Абе, т'ва е някаква върхова форма на мазохизъм.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Аз пък не мога да разбера това прехласване по многото коне(300-400 и някакви секунди до 100км.)Тея джипове само на магистрала ли ги карате.В гората дали караш 100кс,или 300кс все тая,важни са гумите ,масата и блокировките,всичко друго е за в кръчмата след раходката.

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Аз пък не мога да разбера това прехласване по многото коне(300-400 и някакви секунди до 100км.)Тея джипове само на магистрала ли ги карате.В гората дали караш 100кс,или 300кс все тая,важни са гумите ,масата и блокировките,всичко друго е за в кръчмата след раходката.
                          Това е разликата между джип и трактор. Ако караш само в една гора (до която "домува" возилото) или си го влачиш, грешка - имаш си "ратай" да ти го влачи с платформа до горите - тогава е друго.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Боги, само не ми казвай, че през седмица киснеш Хеми-то в лековитата лозенска кал!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Тая лозенската не понася на всички ! Питай Илийката....

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Това е разликата между джип и трактор. Ако караш само в една гора (до която "домува" возилото) или си го влачиш, грешка - имаш си "ратай" да ти го влачи с платформа до горите - тогава е друго.
                                То пълно щастие няма ,ако добре върви в гората,няма как добре да върви на магистралата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X