Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМ С 4Х4 фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПРОБЛЕМ С 4Х4 фронтера Б

    Колеги,проблемът ми е следния задвижването на предния диф което се пуска от бутона,понякога не се включва и изключва то 1 натискане на копчето,а понякога и запецва за по дълго време(предимно на студено време) а зелената индикаци на тарлото мига интензивно...

  • #2
    До: ПРОБЛЕМ С 4Х4 фронтера Б

    Отдолу не предния мост имаш дискънектор, тоест една мембрана управлявана с вакум ..... гледай там!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: ПРОБЛЕМ С 4Х4 фронтера Б

      продухай маркучите захранващи тази мембрана може да има запушване или някъде да са пробити
      Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
      тел. 0898327627
      Радослав

      Коментар


      • #4
        До: ПРОБЛЕМ С 4Х4 фронтера Б

        Това мисля понякога е нормално. И при мен се случва, особено когато е натоварена трансмисията .

        В такъв случай натискам съединителя и включва/изключва веднага. Просто опитай да включваш/изключваш без натоварване

        Първоначално публикуван от xlapaka Преглед на мнение
        Колеги,проблемът ми е следния задвижването на предния диф което се пуска от бутона,понякога не се включва и изключва то 1 натискане на копчето,а понякога и запецва за по дълго време(предимно на студено време) а зелената индикаци на тарлото мига интензивно...
        [URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/306263.html"] [IMG]http://images.spritmonitor.de/306263.png[/IMG][/URL][URL="http://ss7.dupnica.net/?p=632"]
        [/URL]

        Коментар


        • #5
          До: ПРОБЛЕМ С 4Х4 фронтера Б

          Първоначално публикуван от xlapaka Преглед на мнение
          Колеги,проблемът ми е следния задвижването на предния диф което се пуска от бутона,понякога не се включва и изключва то 1 натискане на копчето,а понякога и запецва за по дълго време(предимно на студено време) а зелената индикаци на тарлото мига интензивно...
          И на мен ми се случва при студено време. Обикновено включвам на скорост (или на задна), минавам 10-15см и то се изключва. Според мен си е фабрична особеност

          Коментар


          • #6
            До: ПРОБЛЕМ С 4Х4 фронтера Б

            И в книжката за експлоатация пише,че е възможно при студено време да не изключи от първия път, да се включи и пак ида се изключи, до сега на практика никога не ми си е случвало да не изключи от втория път. Или пък като дам малко назад като съм спрял също изключва

            Коментар


            • #7
              До: ПРОБЛЕМ С 4Х4 фронтера Б

              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
              И на мен ми се случва при студено време. Обикновено включвам на скорост (или на задна), минавам 10-15см и то се изключва. Според мен си е фабрична особеност
              Че може ли на скорост да се включва? Аз натискам бутона винаги при изключена от скорст, без значение дали съм в движение или не. Когато съм в движение лампата светва почти веднага. Когато е студено и има сняг или лед и реша да включа 4х4 преди да тръгна, лампата мига 2-3 сек и пак светва. Само дето оставам двигателя да поработи няколко минути на място преди това. Досега 4х4 не ми е изключвало само.
              Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

              Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

              Коментар


              • #8
                До: ПРОБЛЕМ С 4Х4 фронтера Б

                Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
                Че може ли на скорост да се включва? Аз натискам бутона винаги при изключена от скорст, без значение дали съм в движение или не. Когато съм в движение лампата светва почти веднага. Когато е студено и има сняг или лед и реша да включа 4х4 преди да тръгна, лампата мига 2-3 сек и пак светва. Само дето оставам двигателя да поработи няколко минути на място преди това. Досега 4х4 не ми е изключвало само.
                няма значение дали си на скорост или не. Аз например съм с Авт.с.к. и си го включвам на каквото и да е положение да е лоста. Бавните само се включват на място и на положение N на скоростите.
                А ииначе може би аз не съм се изказал точно по-горе-на мен също не ми се изключва само 4Х4, като натисна копчето и ако не изгасне а мига лампичката за 4х4 като дам малко назад изключва. Това е

                Коментар


                • #9
                  До: ПРОБЛЕМ С 4Х4 фронтера Б

                  Може да има тапа по маркучетата
                  Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                  feikot@abv.bg
                  Обратно дороги - НЕТ !

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X