Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сулико

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сулико

    Днес две неща ме тласнаха на "грузинска вълна"

    1.Гледах грузинска кинокомедия. Млад лекар-красавец в малко градче преминал през гората на местния княз. Залавят го и за наказание, под звуците на хорово пеене (десет грузинци пеят на 20 гласа!) на княжеските гавази е принуден да целуне задника на княза.На голо.
    След време го викат да помогне:на княза му заседнала в гърлото кост. Ще мре. Докторът, сещате се, иска реванш. Обратна целувка. Пак на голо. Красивата княгиня го моли да пощади мъжа й.
    -Не княгиньо! Ако князът беше ме накарал тогава да целувам твоето дупе, нямаше да има реванш...

    По-късно в друга сцена, репетират погребението на стария лекар.Ще умира след пет дни. Тренират се надгробни слова, старият не ги харесва. Коригира. Носят му ковчези да си избере. Тъжният помен завършва с буйни песни-пляски. Както само те го умеят...

    Очаквах да чуя песента Сулико, която знам от един състудент от Тифлис. Не я чух и я потърсих в Youtube. Първо думите,както ги помня, после ще пеем заедно:
    Сакварлис савплас ведзебди
    Вервнахе дакагурлико
    Гул амосквиниииили стироди
    Сада харчево, Сулико...


    Ето я http://www.youtube.com/watch?v=J961TKbvSjo

    2. История с песента Сулико.
    Учела в Русия грузинката Манана. Боледувала доста и вероятността да вземе изпита по математика никаква. Преподавателят й казал цената за тройката. Явила се, обаче, Манана и изтеглила билет. Седнала до прозореца "да мисли". След малко под същия прозорец група грузински състуденти красиво запели популярната песен. Манана изкарала мн.добър. Даскалото е бил гневен, че отговорила за отлично и намалил оценката.
    Дълго след това Манана открила тайната. Тя показала с пръсти номера на билета си. Ония долу запяват: "Корен трети от F, делено на R, Сулико...Функцията от тази пермутация, умножена на "п"...Сулико...

    "http://basik.ru/story/3092/
    Последно редактирано от Симеон; 25-12-08, 21:14.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X