Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телескоп или Далекоглед ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Телескоп или Далекоглед ?

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    )) По-евтино от краденото?
    46 лева са две каси бира, не изхвърляй толкова пари за това менте. За толкова стотинки е по-калпаво от детска играчка, и е чисто пластмасово. А продавачите му са мошенници, външно това не са галилеи. Макар че за без пари няма как да са и призмени. Значи двойно менте.
    Имат призми според мен. Аз имам един от 10 лв и при строшаването му.(не беше трудно) изскочиха призми. Друг е въпроса с какво качество са и от какъв материал са. Имам и един телескоп + микроскоп комплект за 20 и нещо. Е няма такова менте, въпреки че и той има призма да чупи под прав ъгъл и да гледаш отгоре. Преди време си правих в пъти по мощен от една ПВЦ тръба за кенефи, една леща за далекогледи хора(събирателна) от Оптиката(необработена) 0.25 Д и една леща за окуляр от някакъв фотоапарат.

    Коментар


    • #17
      До: Телескоп или Далекоглед ?

      Това със силите, мощностите и геометричните интензитети в оптиката, а също толкова х толкова, напоследък го гледам в рекламите. Явно е нова мода в рекламния идиотизъм. Безсмислен набор от думи. Да търся тайният им смисъл нямам никакво желание, макар че е ясно какво е искал да каже аффтора. Смятам под достойнството на елементарно вменяем човек, изобщо да се спира пред сергията на такива жалки мошенници. Каквито безусловно са написалите нещо такова на табелката си.

      Коментар


      • #18
        До: Телескоп или Далекоглед ?

        Стефане и колеги а какво ще кажете за върпса ми?-->


        Но за ТМСто съм чел добри раобти по темите но големия въпрос е - да кажем харесал съм си ето този !
        http://www.911.bg/a2/offers.asp?p=3607338

        но тук пише : максимална сила/увеличение/ 150 х 450

        това означава ли че да кажем дръвче на 300 метра няма да го засече ?
        маи това означава а
        ще мога ли да очаквам да видя нещо с телескопа на много далечно разтояние да кажем заставам на бургаския мост и гледам остров болшевик на 11 км разтояние със телескопа ?

        Коментар


        • #19
          До: Телескоп или Далекоглед ?

          Това не значи нищо. Даже в единицата мярка Херц/диоптър може да намериш смисъл, в дивотиите от тая реклама - не.

          Коментар


          • #20
            До: Телескоп или Далекоглед ?

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            ) ....., и следенето на цели, по-близки от три километра е цирков номер, могат го единици.
            От тези думи направо мед ми капе на сърцето и как ми се вдигна самочувствието ! Щот съм от тЕА.


            ПП http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=39331 виж мнение 15, техниката става за много работи, но е скъпа пущината.
            Последно редактирано от Танасе; 25-12-08, 22:20.
            Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

            Коментар


            • #21
              До: Телескоп или Далекоглед ?

              Чети бе Максиме, чети!:
              http://astronomy.hit.bg/telescope/te...arameters.html

              О-в Болшевик вече не можеш да го видиш.На негово място сложиха о-в Света Анастасия. Отиди на перилата на Морската градина и го гледай- острова от край време е на 6.5 км от там. Не ти трябва нещо повече от бинокъл от среден клас.
              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
              No wahalla.

              Коментар


              • #22
                До: Телескоп или Далекоглед ?

                А, с това се виждат май пет пръстена на Сатурн, много вижда. Ама верно няма купуване.
                Виждал съм командири на батареи да се хващат за гушите за кадърен разузнавач на ТЗКто)

                Коментар


                • #23
                  До: Телескоп или Далекоглед ?

                  Ето един бинокъл(вече монокъл) за 10 лв. Има 4 призми от стъкло вътре.
                  При покупка е необходимо да се пробват поне 10-на изделия, и да се избере това с най-малко проблеми със сходимостта на оптичните лъчи, че иначе от честа употреба, човек развива кривогледство
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    До: Телескоп или Далекоглед ?

                    Имам въпрос? С тези телескопи от по 100-200 лв могат ли да се гледат звездите и ще се види ли нещо изобщо или аз съм се нещо заблудил за какво се използва телескопа Благодаря предварително.
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Телескоп или Далекоглед ?

                      Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                      Имам въпрос? С тези телескопи от по 100-200 лв могат ли да се гледат звездите и ще се види ли нещо изобщо или аз съм се нещо заблудил за какво се използва телескопа Благодаря предварително.
                      Ето телескопи: http://www.telescope.bg/bg/telescopes.html
                      А тези устройства http://www.911.bg/a2/offers.asp?grid=44790&m=37 по никакъв начин не бих ги нарекъл телескопи....
                      Пробвал съм такова нещо, не си приказвам просто така. На един приятел му бяха подарили за рожден ден и аз му извадих душата да ми го даде да си поиграя.
                      Е вЕрно за нищо не става....
                      Ми то като се замислиш, едни читави очила струват толкова - е как да стане - читави лещи, читав тубус, точна сглобка - щото тоя, с който се опитвах да гледам, при всеки опит за фокусиране, губеше обекта - мно'о стабилен статив и безлуфтова сглобка

                      Та за 100-тина лева, аз бих си купил бинокъл, примерно http://www.photo-place.org/product.php?p=1605

                      Коментар


                      • #26
                        До: Телескоп или Далекоглед ?

                        +1 за бинокъла. Нормален, правилен. С курсовите разлики - примерно като моя Цайс, който от закуските и буркани като дете. Такова нещо винаги е струвало толкова, и това следователно е правилната цена. От която може да се съди за свойствата на по-евтините прибори с обещани по-високи характеристики. Опорна точка за оценка на ментетата.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Телескоп или Далекоглед ?

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          +1 за бинокъла. Нормален, правилен. С курсовите разлики - примерно като моя Цайс, който от закуските и буркани като дете. Такова нещо винаги е струвало толкова, и това следователно е правилната цена. От която може да се съди за свойствата на по-евтините прибори с обещани по-високи характеристики. Опорна точка за оценка на ментетата.
                          Да бе, а сега се загледах:
                          Размер W x H x D (mm): 182 x 139 x 58
                          Тегло: 710g
                          Щом тежи толко, нема начин да не е 'убаво

                          Коментар


                          • #28
                            До: Телескоп или Далекоглед ?

                            Това не го бях видял. Да се таковам у дневалния((
                            Цайса е скрит за в случай на крадци, не мога да го извадя. Оптически аналогичния съветски 8П238 който под ръка, е нещо към 2 кила. Вярно, противоударен танков, но далече от половин кило. Стъклен.
                            Мда. А истински стъклен призмен цайсов 8х30 струваше 76 лева. Много. Но хубав.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Телескоп или Далекоглед ?

                              ама този е 8х40,още по-убав само да има ъглова скала и аз да имах малко излишни паре .... и да е с убави призми и т.н. и някой да ми го ... подари
                              Последно редактирано от deyan_h; 03-04-09, 03:21. Причина: едно л
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Телескоп или Далекоглед ?

                                Няма. Обикновенните в магазините нямат. Очевидно нарочно. "кво ти струва бе баровец, ей ти с далекомер, нема и две хилки. Хем от нашта фирма, получаваш 10 цента отстъпка и Истинска Бейзболна Шапка за Цели 0,99 цента право от Илиянци, Безплатно!!!"
                                Военните имат скали, обаче имат друга досада. Не са с централен винт. Понеже като го изпускаш, като се удря, и въобще. Пък не всеки път можеш да го държиш с двете ръце за да му въртиш окулярите. И е гадно по близки въздушни цели. Като въртиш само десния може, обаче вече нямаш стерео. Пак лошо. А тия от киното с всичко автоматично, варио, далекомер, компас и микрофон, и нечупливи, струват 15 000 долара. Но никой старшина няма да ти го даде за работа, понеже все едно ще го загубиш или ще те утрепат, и все едно няма да го върнеш. А той се води.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X