Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телескоп или Далекоглед ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Телескоп или Далекоглед ?

    знам. ял съм го тоя филм. и най гадното знаеш ли какво е? най гадното е, че освен сферите имам и някакъв цилиндър а нагласи да виждаш като свят . а онея с чертичките старшината няма да ги даде. а тези дето дава са май 4х

    за далекомерите... виждал съм с някои. оптични. обаче главата ми не е като тиква, не мога да работя с такова. и съм виждал ДАК. в сандъци 3бр. няма носене т'ва чудо.

    имам си и ТЕОРИЯ що немците са загубили 2св.в. заради далекомерите е, ша знаш.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • #32
      До: Телескоп или Далекоглед ?

      Не е далече от истината.
      Имаше една 6 тонна количка, ПУАЗО. Прибор за Управление на Автоматичния Зенитен Огън. Далекомер. Стерео тръба, въртене по двете оси, механичен балистичен изчислител в шкафа, автоматично изработване на данните за стрелбата и автоматично предаване на всички оръдия на батареята. Устойчива легенда че е прекопирано от немците. На външен вид приличаше. Управляваше 57 и 100 милиметровите батареи, за редките у нас 85 милиметрови беше друго. То - с половин метър по-къса база, и наистина прекопирано от немските 88 мм. Което веднага друг алгоритъм, и друга точност. Много по-ниска, по дистанцията. Принципиално важно по въздушни цели.

      Коментар


      • #33
        До: Телескоп или Далекоглед ?

        това няма връзка с темата, но е интересно.
        говоря за земна артилерия. като бях в Плевен в ШЗО на дивизионната тактика ДС-тата бяха развалени и извадиха един от архива с печатите на вермахта. чудото оптика и огледала. мери сравнително точно на 30км !!! и с един окуляр. ОБАЧЕ хоризонтална тръба метър и двайсе с тринога до кръста. нали се сещаш какво става на НП.
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • #34
          До: Телескоп или Далекоглед ?

          Тая част от оптиката винаги ме е изпълвала с потрес и страхопочитание.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X