Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телескоп или Далекоглед ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телескоп или Далекоглед ?

    Нещо което наи-много ме интересуваше може ли телескопа да се използва в грацки или горски условия като далекогеда ?
    Няма ли да е наи-удачния избор ,все пак има огромно увеличение ,нищо че размерите му са такива ,а като ти писне на земята се качваш на небето ,вобще има ли такава възможност за такова използване ?
    Не съм много запознат ,признавам си !

  • #2
    До: Телескоп или Далекоглед ?

    По принцип може, но като правило картинката в телескопа е обърната нагоре с краката. Освен това е голям и крехък, не може да го влачиш навсякъде, ще го счупиш.

    Коментар


    • #3
      До: Телескоп или Далекоглед ?

      принципно за това че е с главата надолу можеби си прав незнам ?
      и че е голям и крехък също но какво ми пречи да го кача на някои възвишение и да си гледкам?

      Коментар


      • #4
        До: Телескоп или Далекоглед ?

        има обръщащи окуляри.. но задължително трябва статив, а за какво ти е в гората увеличение повече от 60пъти? дори това е много! аз ползвам монокъл дето се предлага за лов(доста е просветлена оптиката) този:
        http://www.youtube.com/watch?v=LImSb...e=channel_page
        Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

        Коментар


        • #5
          До: Телескоп или Далекоглед ?

          А какво значи "доста просветлена оптика"?

          Коментар


          • #6
            До: Телескоп или Далекоглед ?

            нещо като ф/4 при 50пъти ако не се лъжа..
            Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

            Коментар


            • #7
              До: Телескоп или Далекоглед ?

              Ееех ... Рожби на рекламата. Вече не се ли учи физика в гимназията?
              Просветляването на оптиката затъмнява системата) Вземи прочети в някоя смислена книжка, не в разните уикипедии. Каквото не разбереш - питай. Ако искаш, може да започнеш от Френеловото отражение.

              Коментар


              • #8
                До: Телескоп или Далекоглед ?

                http://astronomy.hit.bg/optics/optic_coatings.html
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #9
                  До: Телескоп или Далекоглед ?

                  мерси! обяснено е супер
                  Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                  Коментар


                  • #10
                    До: Телескоп или Далекоглед ?

                    Искам да си гледам и звездите и луната ,но и на земята ,при това положение според вас телескопа е удачен избор така ли? за шпионаж ,наблюдение ?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Телескоп или Далекоглед ?

                      ) А ти виж колко е ъгъла на зрение на телескопа. Демек, какъв участък от местността виждаш при толкова голямо увеличение. Отчети че скоростта на движещите се обекти се умножава по увеличението, за да се получи скоростта която ще виждаш в окуляра. Тичащ човек, и на хоризонта, просто няма да забележиш. Толкова бързо ще се стрелне през петънцето, което виждаш. Зенитните разузнавателни бинокли имат увеличение 32, и следенето на цели, по-близки от три километра е цирков номер, могат го единици.
                      Просто отиди в някой магазин, и поискай да погледнеш през телескопа. Ще останеш разочарован. Красивите картинки в списанията са снимани от професионалисти, и обикновено са обработени. За гледане в комшийските прозорци има бинокли. Но и те не вършат много работа, откакто са измислени пердетата)

                      Коментар


                      • #12
                        До: Телескоп или Далекоглед ?

                        ми добре да погледнем от тази гледа точка межу 70-80 лв можеш да си земеш телескоп ТСМ
                        .
                        -> TCM 76/700, три окуляра - 4мм, 12,5мм, 20мм и леща обръщач.

                        За същите пари можеш да си земеш и бинокъл Галилео ,този да кажем http://www.izgodnobg.com/ceni/126426...-Tera-20-x.php

                        гледам ти тия двете и си викам аз прост ли съм -телескопа повече увеличава ! пък и гледаш небето ! верно голям е може да го потруша !
                        пък бинокъла лек удобен ама малко вижда
                        Е добре да питам нали може да си настроиваш ZOOMa? дали да гледаш в кухнята на съседите или да гледаш извънземните ?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Телескоп или Далекоглед ?

                          Честита Коледа на ВСИЧКИ!
                          Един далекоглед за наблюдение на птици ще ти свърши работа.Задължително със стойка.
                          Обаче тая тема като си я пуснал тук; "Радиовръзка, комуникация, компютри, електроника, софтуер, GSM" си помислих, че ще правиш радиотелескоп или далекоглед за нощно виждане.
                          Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                          Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                          Коментар


                          • #14
                            До: Телескоп или Далекоглед ?

                            )) По-евтино от краденото?
                            46 лева са две каси бира, не изхвърляй толкова пари за това менте. За толкова стотинки е по-калпаво от детска играчка, и е чисто пластмасово. А продавачите му са мошенници, външно това не са галилеи. Макар че за без пари няма как да са и призмени. Значи двойно менте.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Телескоп или Далекоглед ?

                              добре за галилето може и да си прав,макар че го пробвах днес ,ама много разбирам аз,
                              Но за ТМСто съм чел добри раобти по темите но големия въпрос е - да кажем харесал съм си ето този !
                              http://www.911.bg/a2/offers.asp?p=3607338

                              но тук пише : максимална сила/увеличение/ 150 х 450

                              това означава ли че да кажем дръвче на 300 метра няма да го засече ?
                              маи това означава а
                              ще мога ли да очаквам да видя нещо с телескопа на много далечно разтояние да кажем заставам на бургаския мост и гледам остров болшевик на 11 км разтояние със телескопа ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X