Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 34

Тема: Телескоп или Далекоглед ?

Публикации
    102
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Телескоп или Далекоглед ?

Нещо което наи-много ме интересуваше може ли телескопа да се използва в грацки или горски условия като далекогеда ?
    Няма ли да е наи-удачния избор ,все пак има огромно увеличение ,нищо че размерите му са такива ,а като ти писне на земята се качваш на небето ,вобще има ли такава възможност за такова използване ?
    Не съм много запознат ,признавам си !

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

По подразбиране До: Телескоп или Далекоглед ?

По принцип може, но като правило картинката в телескопа е обърната нагоре с краката. Освен това е голям и крехък, не може да го влачиш навсякъде, ще го счупиш.

Публикации
    102
    Точки (при гласуване)
    0

принципно за това че е с главата надолу можеби си прав незнам ?
    и че е голям и крехък също но какво ми пречи да го кача на някои възвишение и да си гледкам?

Място
    София
    Публикации
    1,146
    Точки (при гласуване)
    11

Thumbs up До: Телескоп или Далекоглед ?

има обръщащи окуляри.. но задължително трябва статив, а за какво ти е в гората увеличение повече от 60пъти? дори това е много! аз ползвам монокъл дето се предлага за лов(доста е просветлена оптиката) този:
    http://www.youtube.com/watch?v=LImSb...e=channel_page
    Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

| ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

А какво значи "доста просветлена оптика"?

Място
    София
    Публикации
    1,146
    Точки (при гласуване)
    11

нещо като ф/4 при 50пъти ако не се лъжа..
    Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

| ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

Ееех ... Рожби на рекламата. Вече не се ли учи физика в гимназията?
    Просветляването на оптиката затъмнява системата:)) Вземи прочети в някоя смислена книжка, не в разните уикипедии. Каквото не разбереш - питай. Ако искаш, може да започнеш от Френеловото отражение.

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    2,280
    Точки (при гласуване)
    14

"Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

Място
    София
    Публикации
    1,146
    Точки (при гласуване)
    11

мерси! обяснено е супер

Публикации
    102
    Точки (при гласуване)
    0

Искам да си гледам и звездите и луната ,но и на земята ,при това положение според вас телескопа е удачен избор така ли? за шпионаж ,наблюдение ?

| ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

:)) А ти виж колко е ъгъла на зрение на телескопа. Демек, какъв участък от местността виждаш при толкова голямо увеличение. Отчети че скоростта на движещите се обекти се умножава по увеличението, за да се получи скоростта която ще виждаш в окуляра. Тичащ човек, и на хоризонта, просто няма да забележиш. Толкова бързо ще се стрелне през петънцето, което виждаш. Зенитните разузнавателни бинокли имат увеличение 32, и следенето на цели, по-близки от три километра е цирков номер, могат го единици.
    Просто отиди в някой магазин, и поискай да погледнеш през телескопа. Ще останеш разочарован. Красивите картинки в списанията са снимани от професионалисти, и обикновено са обработени. За гледане в комшийските прозорци има бинокли. Но и те не вършат много работа, откакто са измислени пердетата:))

Публикации
    102
    Точки (при гласуване)
    0

ми добре да погледнем от тази гледа точка межу 70-80 лв можеш да си земеш телескоп ТСМ
    .
    -> TCM 76/700, три окуляра - 4мм, 12,5мм, 20мм и леща обръщач.

За същите пари можеш да си земеш и бинокъл Галилео ,този да кажем http://www.izgodnobg.com/ceni/126426...-Tera-20-x.php

гледам ти тия двете и си викам аз прост ли съм -телескопа повече увеличава ! пък и гледаш небето ! верно голям е може да го потруша !
    пък бинокъла лек удобен ама малко вижда
    Е добре да питам нали може да си настроиваш ZOOMa? дали да гледаш в кухнята на съседите или да гледаш извънземните ?

Място
    гр.Перник
    Публикации
    350
    Точки (при гласуване)
    7

Честита Коледа на ВСИЧКИ!
    Един далекоглед за наблюдение на птици ще ти свърши работа.Задължително със стойка.
    Обаче тая тема като си я пуснал тук; "Радиовръзка, комуникация, компютри, електроника, софтуер, GSM" си помислих, че ще правиш радиотелескоп или далекоглед за нощно виждане.
    Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до л:confused:йно!:oops: /партийна поговорка/

| ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

:))) По-евтино от краденото?
    46 лева са две каси бира, не изхвърляй толкова пари за това менте. За толкова стотинки е по-калпаво от детска играчка, и е чисто пластмасово. А продавачите му са мошенници, външно това не са галилеи. Макар че за без пари няма как да са и призмени. Значи двойно менте.

Публикации
    102
    Точки (при гласуване)
    0

добре за галилето може и да си прав,макар че го пробвах днес ,ама много разбирам аз,
    Но за ТМСто съм чел добри раобти по темите но големия въпрос е - да кажем харесал съм си ето този !
    http://www.911.bg/a2/offers.asp?p=3607338

но тук пише : максимална сила/увеличение/ 150 х 450

това означава ли че да кажем дръвче на 300 метра няма да го засече ?
    маи това означава а
    ще мога ли да очаквам да видя нещо с телескопа на много далечно разтояние да кажем заставам на бургаския мост и гледам остров болшевик на 11 км разтояние със телескопа ?

Място
    София
    Публикации
    551
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Стефан Преглед на публикациите
    )) По-евтино от краденото?
    46 лева са две каси бира, не изхвърляй толкова пари за това менте. За толкова стотинки е по-калпаво от детска играчка, и е чисто пластмасово. А продавачите му са мошенници, външно това не са галилеи. Макар че за без пари няма как да са и призмени. Значи двойно менте.
    Имат призми според мен. Аз имам един от 10 лв и при строшаването му.(не беше трудно) изскочиха призми. Друг е въпроса с какво качество са и от какъв материал са. Имам и един телескоп + микроскоп комплект за 20 и нещо. Е няма такова менте, въпреки че и той има призма да чупи под прав ъгъл и да гледаш отгоре. Преди време си правих в пъти по мощен от една ПВЦ тръба за кенефи, една леща за далекогледи хора(събирателна) от Оптиката(необработена) 0.25 Д и една леща за окуляр от някакъв фотоапарат.

| ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

Това със силите, мощностите и геометричните интензитети в оптиката, а също толкова х толкова, напоследък го гледам в рекламите. Явно е нова мода в рекламния идиотизъм. Безсмислен набор от думи. Да търся тайният им смисъл нямам никакво желание, макар че е ясно какво е искал да каже аффтора. Смятам под достойнството на елементарно вменяем човек, изобщо да се спира пред сергията на такива жалки мошенници. Каквито безусловно са написалите нещо такова на табелката си.

Публикации
    102
    Точки (при гласуване)
    0

Стефане и колеги а какво ще кажете за върпса ми?-->

Но за ТМСто съм чел добри раобти по темите но големия въпрос е - да кажем харесал съм си ето този !
    http://www.911.bg/a2/offers.asp?p=3607338

но тук пише : максимална сила/увеличение/ 150 х 450

това означава ли че да кажем дръвче на 300 метра няма да го засече ?
    маи това означава а
    ще мога ли да очаквам да видя нещо с телескопа на много далечно разтояние да кажем заставам на бургаския мост и гледам остров болшевик на 11 км разтояние със телескопа ?

| ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

Това не значи нищо. Даже в единицата мярка Херц/диоптър може да намериш смисъл, в дивотиите от тая реклама - не.

Място
    РБ
    Публикации
    643
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Стефан Преглед на публикациите
    ) ....., и следенето на цели, по-близки от три километра е цирков номер, могат го единици.
    От тези думи направо мед ми капе на сърцето и как ми се вдигна самочувствието ! Щот съм от тЕА.

ПП http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=39331 виж мнение 15, техниката става за много работи, но е скъпа пущината.
    Последно редактиран от Танасе ; 25-12-08 в 23:20
    Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Избор на телескоп!
    От Volk във форум Наука и образование
    Отговори: 15
    Последно мнение: 17-11-11, 21:25
  2. масло на преден телескоп
    От Стоян Мутафчиев във форум Ходова част, окачване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 13-10-08, 16:00
  3. Някой да има счупена въдица телескоп?
    От Стефан във форум Архив
    Отговори: 2
    Последно мнение: 27-07-06, 08:58

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •