Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дали на ход е по-изгодно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дали на ход е по-изгодно?

    Здравейте колеги!
    чудя се колко ще ми струва да докарам един от монстерите на ход, като почнеме от транзитните табла до пътни винетки и разни такива разходи , по точно може ли някой да каже колко са отделните разходи , а от Бремнхавен до София ,какви са поредпочетените държави за маршрута , а колко ще излезне разхода с бензина ако допускам че ще е 20-25 на 100 на дулг път примерно.
    благодаря ви за помоща предвариелно.

  • #2
    До: Дали на ход е по-изгодно?

    Помниш ли какво ти казах преди четири месеца?
    Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
    Сещам се какво се каниш да правиш, обаче, мой съвет - не го прави.

    Явно нямаш опит в тези работи и ще ти излезе по-скъпо. Да не ти се наложи веднъж пристигнала в Хамбург колата да трябва да се товари отново на контейнер до Варна.

    Информацията струва пари. Доста хора си вадят хляба от това, че знаят как става. Най-добре си плати на някой да го направи.

    И за да отговоря на незададения въпрос, не аз НЕ МОГА да го направя и не познавам човек който го прави.

    Коментар


    • #3
      До: Дали на ход е по-изгодно?

      Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
      Помниш ли какво ти казах преди четири месеца?
      да колега ! но пък не сежелявам че го направих, аз не взима ляба на никои просто докарах 6 монстера ,какво толкова!
      ако искаш да помагаш дай съвет ако желаеш, ако не моля без закачки.
      ама викам си сигурно ще е по добре с платформа, ама искат ми такива цени вече че се чудя дали съм купил нови S класи !
      ,,,спирам до тук.

      но все пък моля за помош да ми инф. за разходите от там до тук. аиде от Google се знае растоянието и от къде да мина ама за цените на бензина и разни други разходи
      Последно редактирано от 4selenger; 23-12-08, 23:48.

      Коментар


      • #4
        До: Дали на ход е по-изгодно?

        Колега а не си ли мислил за вариянта да ги докараш с влак? Дали няма да излезе по евтино там поне няма да има проблеми с ширина и тегло.
        0-

        Коментар


        • #5
          До: Дали на ход е по-изгодно?

          Наеми си прицеп. По два в камион трябва да се съберат.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            До: Дали на ход е по-изгодно?

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Наеми си прицеп. По два в камион трябва да се съберат.
            Да,13.60м. е дълго ремаркето на 2.50.

            Коментар


            • #7
              До: Дали на ход е по-изгодно?

              Тези машини с номера ли са!? Какви документи имаш?
              Съвет - за да стъпят на магистралата са ти нужни номера...по възможност червени Немски, но за целта трябва да питаш как става това в тяхната полиция..в града на фирмата дето е регистриран.
              Опасявам се , че те чака одисея от приключение...
              Без такива номера нямаш Застраховка ..
              Без застраховка , гориш отвсякъде...Минаваш ганици, документи трябва да са ти наред, пък и ще те забелязват отдалече патрулите..
              За тези номера ти трябва и ТЮВ...
              Съвет , не се връзвай на риск да ги караш...дори и през Румъния!!
              Това не са стандартни МПСта..пък и едва ли ще минеш гратис??
              Времето също не е на твоя страна....
              Гумите с които са Монстерите, тотално павят мисята ти много трудна...

              Питай хубаво какво е по-закон..
              Ако трябва и с преводач....щото има опасност да те ошашавят от глоби и да ти блокират колите в някое хале...докато не отмине процеса.

              Успех в начинанието...
              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

              Коментар


              • #8
                До: Дали на ход е по-изгодно?

                Такова упражнение, никой до сега не е правил. Имам един приятел, който си купи Мерцедес МЛ - вкаран от Щатите, от същото това пристанище Бремерхафен, за целта пътува до Бремен за да си го вземе. Имаше версия, че е с уредени документи, от немска фирма вносител и платено ДДС. Оказа се обаче когато си дойде, че документът, който той има за платено ДДС, само доказва чистия произход на колата и дава разрешение да се платят данъци и такси в Германия.
                Та си плати и ДДС то в България. Ако искаш мога да го помоля за папката с документи при купуването, вероятно я пази. Това беше преди 1 година.

                По негово мнение, ако не е била немската фирма за уреждане на документи, е изключено да се справи.

                Въпреки всичко, СУВ чето му излезе изгодно

                Камионите закупени от немско, направо се карат на Пасау и ги оставяш там. До месец с Ферибота ти ги доставят в България по река Дунав.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  До: Дали на ход е по-изгодно?

                  Първоначално публикуван от 4selenger Преглед на мнение
                  ако искаш да помагаш дай съвет ако желаеш, ако не моля без закачки.
                  Бе аз съвети давам с удоволствие, нали са безплатни, ама като няма кой да слуша... Ако ги беше натоварил да дойдат от САЩ до Варна или Бургас досега да си забравил. Както и да е, 40" контейнер от Бремерхафен до България пак ще излезе по-евтино от докарването на ход на две машини.

                  Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                  Колега а не си ли мислил за вариянта да ги докараш с влак? Дали няма да излезе по евтино там поне няма да има проблеми с ширина и тегло.
                  А проблемите с унгарските, румънските и българските цигани?
                  Последно редактирано от Tougi; 24-12-08, 11:01.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дали на ход е по-изгодно?

                    На Пасау да се откарат с камион и от там на ферибота до Видин ше излезе май най евтино
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дали на ход е по-изгодно?

                      Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                      На Пасау да се откарат с камион и от там на ферибота до Видин ше излезе май най евтино
                      Прав си, обаче ти гледаш само транспорта. За да стигне до Пасау трябва транзитна гаранция. Освен това, каквито са стриктни немците, не съм сигурен, че ще ги пуснат да излязат на самоход без документи, когато са пристигнали като стока на ремарке. Ако стане, ще бъде само щото никой друг не го е правил и те не се усетят. Бе гадая си, може и да стане.

                      Между другото, защо до Пасау? Ферибота не ходи ли до Регенсбург? Или там вече му е плитко? И пак между другото, от Регенсбург несамоходните баржи се връщат празни надолу по реката в 80% от случаите...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дали на ход е по-изгодно?

                        Наистина сте супер, всеки ден тук в този форум се обеждавам че добрите хора дето са готови да помагат в живота са много ,независимо дали е коледа ии не .
                        Едно е сигурно че няма да ги докарам на ход, щом така ми казвате, а честно до пасаъ или другаде не искам да пробвам за 1-и път и да съм ала колумб .
                        остана ми единствената надежда наш голям приятел и пичага ( Явор) , както винаги той ще спасява положението , и съм сигурен че ще може.
                        а за прицеп, някои знае ли от къде мога да търся, ама на нормални цени, ( в лсучаи Явор отказа да ми помогне).
                        А като престигат ше организираме на площадката в Панчарево един събор - ала шоъ - на всичките монстери и американски монстери и пикапи и джипки и коли в софиа след празниницете ,и ще показваме много снимки.
                        иначе ми е много странно как до сега не се появи един серйозен кандидат купувач на монстерите !! честно не съм сложил никак даже голяма печалба .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дали на ход е по-изгодно?

                          Няма кандидати защото е криза и който има някой лев го стиска. Аз имам 3 коли за продаване и няма даже и запитвания. Просто този период трябва да отмине.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дали на ход е по-изгодно?

                            Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
                            Да,13.60м. е дълго ремаркето на 2.50.
                            Ники, качвай ги на гондолата и ги докарай
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дали на ход е по-изгодно?

                              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                              Ники, качвай ги на гондолата и ги докарай

                              Да,може,насипно........

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X