Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Професионален" автомобил <-> паркетник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Професионален" автомобил <-> паркетник

    Тази тема е разделена и беше продължение на дискусията добра машина ли е LandRover Discovery III:



    Ауто.ру не е форум а портал, затова и го казвам. Там можеш да намериш обсъждане на едно и също нещо от поне пет гледни точки. В конференцията УАЗ ще се посмеят добродушно на такъв паркетник. В "Обсудим автомобили" това се смята за приличен ненатрапчив подарък за нова любовница. Само че там примерно часовник за 5 000 долара е дрънкулка или просто прибор за определяне на времето, а часовниците започват от 50 000 евро. Ръчните де. Можеш да погледнеш и при Ровърите, и при спортистите в 4х4, и в Курилка-та, и в Шоферские байки ... Това са все разни форуми, и във всеки можеш да поговориш все за това Диско. Или за друго. И да научиш всичко, а не това, което производителя иска да напише в рекламата.
    Както е известно, вида, размерите и конструкцията на механизмите се определят от работата, която трябва да вършат. И кой знае защо професионалните всъдеходи изглеждат както изглеждат, а играчките за блондинки - другояче. Макар че и на тях им казват джипове ...

  • #2
    Първоначално публикуван от Стефан
    Ауто.ру не е форум а портал, затова и го казвам. Там можеш да намериш обсъждане на едно и също нещо от поне пет гледни точки. В конференцията УАЗ ще се посмеят добродушно на такъв паркетник. В "Обсудим автомобили" това се смята за приличен ненатрапчив подарък за нова любовница. Само че там примерно часовник за 5 000 долара е дрънкулка или просто прибор за определяне на времето, а часовниците започват от 50 000 евро. Ръчните де. Можеш да погледнеш и при Ровърите, и при спортистите в 4х4, и в Курилка-та, и в Шоферские байки ... Това са все разни форуми, и във всеки можеш да поговориш все за това Диско. Или за друго. И да научиш всичко, а не това, което производителя иска да напише в рекламата.
    Както е известно, вида, размерите и конструкцията на механизмите се определят от работата, която трябва да вършат. И кой знае защо професионалните всъдеходи изглеждат както изглеждат, а играчките за блондинки - другояче. Макар че и на тях им казват джипове ...
    дай да я видиме тая твоя УАЗка, дето е толкова велика! Да си сложиме по една пломба на предния капак и на капачката на резервоара и да видиме кой колко км ще издържи!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Проста работа. Под професионално разбирам нещо, с което се работи. Всъдеходите би трябвало да работят на места, където грубо казано няма инфраструктура. И от там тръгват всякви неизбежни технически ограничения. Като например плоските панели и стъкла, които могат да се заменят с кво да е. От което пък машината почва да прилича на кютук, и не на Туарег. Разкарването на излишните електроники и екстри, което също не я доближава до комфорта. И като се загледаш - всички работещи такива неща си приличат, та чак в тъмното можеш да сбъркаш УАЗ и Геленд. И могат едно и също. И се чупят еднакво. И на едни и същи места. Ако толкова те учудва интереса ми към руснаците, подскажи за друг, който е овладявал нещо като Крайния север, и даже има милионни градове на полярния кръг. Или е строил и експлоатирал в пустинята нещо от типа на Байконур. Просто всички други производители на джипове взети заедно, са решавали само части от задачите, и то в мизерен обем, спрямо нещастното ОАО УАЗ.
      Прочее, само до преди няколко години УАЗа ми беше откровено противен.
      А тъкмо руските сайтове имат неоспоримото преимущество на еднаквия начин на общуване, бездънното количество информация, и същите методи за решаване на проблемите: от нищо - нещо. Американския тунинг сигурно е много съвършен, но там мога да науча само къде да преведа купчина пари, за да получа красивото желязо. А от руския ще науча методиката, по която от винкела от бунището да си доправя камиончето.
      Не знам колко е велико мойто в сравнение с твойто. Ама и трета ръка да си го купил, е излязло от ОТК-то на някой си завод. А мойто не беше и прототип, по-скоро технологичен демонстратор на завод, който вече и не съществува. Натрупани недоспрегнати агрегати и пръснат от замръзване мотор. И това което може, съм го направил на тротоара зад къщи щото нямам гараж. И пари също. И в това нито англо-, нито немско-, нито италианскоезичните сайтове са ми помогнали особено.

      Коментар


      • #4
        не знам какви проблеми са решавали УАЗ - само знам, че руснаците като хванат да прават нещо, по 20-30 години не го променят... дори да знаят, че има куп недостатъци...
        СССР може и да са били 1/6 от територията на Земята, но останалите 5/6 са ползвали най-вече паркетници от фирми като РОВЪР и ТОЙОТА... /изброяването не е изчерпателно/... В Аляска не им е по-топло, но странно защо не карат УАЗки...

        Не ме разбирай погрешно, нямам нищо против УАЗ или каквато и да е друга техника /с изкл. на Вартбург и Трабант - заради миризмата/
        Но не приемам тезата "Всичко ново е боклук" или "Всичко освен УАЗ е боклук" или "скъпото не става за нищо"...

        Колко са добри дадени автомобили може да се съди и по цената им и по финансовото състояние на производителите им... Всеки производител е започнал от нищото /с изкл. на държавни заводи като руските/ и с много усилия е достигнал това което е сега... А не си продава продукцията с държавен указ и "щото няма алтернатива".
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          Поставяш дълъг въпрос.
          Финансовото състояние на руските заводи е такова, тъкмо понеже по 20 - 30, а в случая "УАЗ" - 40 и няколко години не са променяли продукцията. Което просто по принцип ги лишава от възможността да я модернизират, да не говорим за нови моделни редове. Резултата се вижда с просто око - недосглобени саморазпадащи се кофи с гайки, които не излизат от ремонт. Важи даже и за цивилната Лада, камо ли за военния УАЗ.
          Поставена и решена е била друга задача. Погледни отвънка на паркинга, и ми покажи две еднакви коли. Кои да е западни, даже един и същи модел, имат невзаимозаменяеми части, по годините на производство. Да, това позволява непрекъснато развитие на технологията, но в крайна сметка процъфтяването на фирмата е грубо за сметка на клиента. Обаче, айде да гледаме сценарий, да кажем с природно бедствие. България е в силно сеизмично активна зона. Кво ще правим с разнороден автопарк? Даже микроскопичността на територията няма да ни спаси. А чуждите спасители, както чувам тия дни по новините, са си чисто и просто окупация...

          Коментар


          • #6
            България не е силно сеизмична зона. Ако желаете мога да ви пусна сеизмограми от последните месеци пък да видите колко често се движи...

            Т.
            Good guys drive Land Rovers!

            Коментар


            • #7
              какви взаимозаменяеми части?... това е синдрома на собственика на соц. возило... Когато имаш една нормална кола /още повече важи за джип/, въобще и не разбираш какви са резервните части - просто не ти трябват... Да, на всяка кола се налага ремонт от време на време, но постоянно да лежиш под нея и да сменяш части /дори такива които вече си сменил/ просто не е нормално...
              Причината да се карат предимно нови коли на запад не е, защото западняците са много богати и много ларж... напротив, те са много по-стиснати от нас... просто са разбрали, че е по-добре да си купиш кола, която издържа 150, 200 или 300 хиляди км и след това отива за скрап /след 89-та за източна европа/. Отколкото да се вкопчиш в една вещ и да я сравняваш с жена си, а дори и да я смяташ за по-важна...
              Ако задачата беше да се направи вечна кола, вярвай ми - тя няма да е руска... Но целта е да се колите да се сменят и в това няма нищо лошо...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                България е ДОСТАТЪЧНО опасна и сеизмично, и прочее природно. Послушай новините от вчера, и затрупания цял център на държавата, в който вече ги няма унифицираните танкови бригади, които да разровят автобусите с осрани туристи, и от днеска, когато освен тия, са удавени и южните райони. Какво мислиш в момента спасява там повлечените с каручките магаренца, уплашените деца и неспалите три дни кокошки? Редки модели Ламбурджини? Които могат да излетят вертикално от паркинга пред Хилтън? Бел-206 - Тико-то на премиера Костов? Термокамерите - подарък от Бундесвера? Или смрадливите вонящи газки и виетнамки от дворовете на който се сетил да ги прибере от ТКЗС-то. Нямат по 22 поставки за чашите с шампанско от барчето на задната седалка, и даже пепелника не се отваря с гласова команда, егати трошляците, обаче просто ги има! И като спрат може да ги оправи и селския ковач, или там бай Пешо, ако и вече да се е натряскал до козирката, и значи някой ще те измъкне от бедата.

                П.С. А новото Волво и на мене ми харесва. Просто не разбирам за кво служи. Нали ставаше дума за безпътица. Офроуд по новому.

                Коментар


                • #9
                  По въпроса: Сеизмична зона ли и България, то отговора - твърде опасна сеизмична зона. Не случайно се строят земетръсни шайби на всеки нов блок до горе.

                  Старите платформи Канада,част от САЩ и Русия никога не може да има земетресение.

                  По въпроса за руснаците :

                  Най добрия информационен нет в света / вярно информационно малко се краде /.

                  По въпроса за руските автогиганти:
                  1. Затиска ги с всеки изминат ден конкуренцията на западните производители.
                  Пример - Форд в Русия
                  2. Недостиг на финансови средства за закупуване на нови технологии
                  нежелание за истинска Кражба / собствена гордост /.
                  3. Навик наложен с времето,че не работят за клиента преди всичко а за за резултатите.
                  4. инерция от старото време.
                  5. Имперски амбиции и др.

                  По въпроса за България:

                  1. Затъпяване на нацията. На времето всеки 3-ти пионер(ха-ха)
                  се абонираше поне за едно списание.
                  Примери много: Космос, Наука и техника и др.
                  Сега децата - не могат да четат.
                  2. Тези,които не могат да четат - ще натискат едно копче цял ден и ще им плащат надник.

                  3. ИТР кадри - хвърлени на бунището или са станали търговци.

                  Стига съм писал,че се ядосвам.

                  P.S. За УАЗ няма да пиша защото съм пристрастен.
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #10
                    Кратко отклонение по повод на земетресенията:
                    Направих си труда да проверя какво мислят учените по въпроса за сеизмичната опасност в България. България е сеизмична зона като цяло, с втора степен на опасност (има и преди нас). В страната има няколко обособени зони с повишена степен на риск една, от които е София. От много отдавна не е имало земетресение (силно) и според статистиката би трябвало да го очакваме сравнително скоро...

                    Проблема със София е, че голямата част от града е построен върху бивше езеро/море т.е. фундамента не е особено здрав и дори по-слабо земетресение при определени обстоятелства ще предизвика вертикално разлюляване, което е много опасно. Другата още по-съществена опасност е, че много от сградите са строени без вземане на съответните мерки и което е още по-зле има твърде много дострояване и престрояване, което от своя страна е отслабило допълнително конструкциите. По предвиждания дори едно земетресение от 6-7 степен (За София максимално може да бъде очаквано 7-8 степен по Рихтер) ще разруши голяма част от града и жертвите по песимистични оценки ще надвишат десетки хиляди.

                    На територията на България е имало много земетресения в миналото които са нанасяли значими щети и са били много силни. Странно защо хората след едно две поколения напълно изличават спомена за такива събития и строят и живеят така, сякаш никога и нищо такова няма шанс да се случи...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      Не е точно по темата, но напълно подкрепям Стефан.
                      Руснаците са били и ще си останат номер 1, особено във военно и техническо отношение. А като хора едва ли има по-готини от тях. Имам много приятели от различни националности, но никои немога да сравня в руснаците.
                      "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                      http://ftp.domainbg.com/tuono

                      Коментар


                      • #12
                        какви взаимозаменяеми части?... това е синдрома на собственика на соц. возило... Когато имаш една нормална кола /още повече важи за джип/, въобще и не разбираш какви са резервните части - просто не ти трябват...
                        Това твърдение е абсолютно вярно и аз го подкрепям включително и с това, че се возя с Рено Меган (на което съм отварял няколко десетки пъти предния капак само за да налея течност за чистачките). Но с една уговорка:

                        Важи само и единствено за живот в страна/място с добре развита и работеща инфраструктура. А ако живеете някъде в Сибир, и най-близкия населен пункт се намира на 300 км? До там можете да отидете само през зимата по замръзналата река и евентуално за седмица през лятото на кон. И освен това оттам единствено може да поръчате някаква част, която евентуално ще дойде през следващата година! На това място възможността за самостоятелен ремонт е всъщност основният показател на каквато и да е машина. Горното важи и за страни с нормална и развита инфраструктура след голямо и катастрофално бедствие. За справка можете да се разровите в историята на повечето големи катастрофи и природни катаклизми. Който не знае, с изненада ще научи че повечето жертви всъщност са от последиците на бедствието, липсващата инфраструктура и съответно медицинска помощ, медикаменти храна, вода, топливо и т.н.
                        В такива условия предпочитам да съм с моя УАЗ, който мога аз лично да ремонтирам без ограничения, без специални инструменти, без специална технология, без специални материали и то на полето. Единствената инфраструктура, която се изисква по конструктивна документация за ремонт на УАЗ е яма с дълбочина 50 см – може и без покрив...

                        Защото и най-добре направената машина се чупи, във всеки случай не ми е известна такава, която да няма шанс за повреда. И ако е направена със съвременни технологии с използване на съответните материали и технологии единственото, което можете да направите с нея на 300 км от най-близкото населено място (не сервиз) е да я оставите, където сте стигнали. За вечни времена, като паметник на високите технологии. Тъй че отново ще повторя това, което много често пиша тук:

                        Моля Ви, когато дискутирате/спорите или обсъждате определена технология винаги вземайте в предвид условията, в които тя е създадена, за които е предназначена и целите, които преследва. Защото иначе нещата са несравними и безсмислено противопоставени.

                        А по отношение на нуждата от взаимозаменяемост моля погледнете всяка една армия по света и нейната окомплектовка. Ще видите силна унификация и пълна стандартизация на отделните и звена и машинен парк. Това е така, защото може да се очаква машините да бъдат поставени в нестандартна обстановка, където те се повреждат масово и когато е много, ама много важно от десет поне една да се добере донякъде си... Не случайно при влизането ни в НАТО започна процес по подмяна на целия машинен парк и въоръжение с такова, което е стандарт в тази организация. Това е така, за да може навсякъде в алианса всичко да е унифицирано и при нужда взаимозаменяемо. И ако тук някой смята, че това е така, защото новото въоръжение е по-добро или по-качествено, ще го засипя с мнения за западни експерти и авторитетни организации говорещи друго... Но унификацията е важна и необходима за всяка бойна единица.

                        Да ще каже някой, ама какво ме касае мен това? Ами нищо, в цивилния свят такива неща нямат значение, но кой е твърдял някога, че УАЗ-а е машина за цивилна употреба?

                        Отново се обръщам към всички: Нека, когато говорим за техника и технологии забравим епитетите и генералните констатации. Нека всеки да се опита да разбере другия, винаги има какво да се научи, колкото и да знае човек...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Заформилият се спор Русиа (СССР) срещу другите според мен има две страни. Ако говорим чисто за проходимост, да руските автомобили са перфектни, но наистина са трошки. От друга страна хубавото е, че там всички резервни части струват между 5-20 лева От друга страна трябва да се замислим и за добър доктор, защото 30 минутно возене може да ти дакара бъбречна криза. И най-лошото е, че тръгваш за някъде и никога не знаеш дали ще стигнеш, все нещо ще се счупи мамка му.
                          От друга страна жолво, субару, ланд роувър, тойота...... много добре проходими, и ти е доста по-гот да се возиш макар най-вероятно не са чак толкова проходими.
                          А честно да Ви кажа порачал съм да ми търсят УАЗ само заради цената
                          LZ1JJJ

                          Коментар


                          • #14
                            Заформилият се спор Русия (СССР) срещу другите
                            Такъв спор е безсмислен и ненужен, моля погледнете какво съм писал по-горе...


                            А честно да Ви кажа поръчал съм да ми търсят УАЗ само заради цената
                            Това ще е грешка! УАЗ си купете, но само, ако искате да имате точно УАЗ и то заради това, което е. Иначе ще сте много, ама много разочаровани после, когато разберете, че УАЗ-а не е толкова евтин колкото си мислите... От мен да знаете, че митовете за УАЗ-а че е свръх-евтин (почти безплатен) са абсолютно неверни. Добре подготвен и направен УАЗ не струва по-евтино от JEEP Вранглер например...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от VPetrov
                              Това ще е грешка! УАЗ си купете, но само, ако искате да имате точно УАЗ и то заради това, което е. Иначе ще сте много, ама много разочаровани после, когато разберете, че УАЗ-а не е толкова евтин колкото си мислите... От мен да знаете, че митовете за УАЗ-а че е свръх-евтин (почти безплатен) са абсолютно неверни. Добре подготвен и направен УАЗ не струва по-евтино от JEEP Вранглер например...
                              Приемам съвета, но наистина ми е трудно да го оценя защото нямам практически опит с офф-роуд. Надявам се на някоя от сбирка да Ви поразпитам по подробно. Знам че лесно се ремонтират, но наистина е лошо че се налага често.
                              LZ1JJJ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X