Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

    Здравейте,
    След множество четене в този сайт, най-сетне си избрах джип. Той е FRONTERA A 1998 2.5 TDS. Изключително съм доволен за сега от него, много пъргав и ми доставя голямо удоволствие да го карам. НО май има някакъв проблем. Пали без проблем, ускорява много бързо, но понякога при отпускане на педала на газта задържа на 1200-1300 оборота. Трябва да чукна педала за да се форсира малко и оборотите падат до 850-900. Също така кагато е на 1100 оборота много вибрира двигателя, усеща се в купето много. Обаче сега когато валя много дъжд и е влажно този проблем го няма.
    Някакви идеии?
    Благодаря предварително
    А и разхода нормален ли е? Градско сега е към 13/100 но съм с много голями гуми 270/70/16

  • #2
    До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

    Здравей и добре дошъл в отбора! Потърси из темите мненията на Adwokat. Той има Фронтера като твоята и някъде беше оставил телефони за връзка с човек, който се занимава с диагностика и ремонти на тоя мотор. Имай предвид, че почти всичко при него се управлява от компа и не е "лъжица за всяка уста" ...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

      Не знам дали е същото ,но аз 2 пъти късах жило на газта и горе долу същите симптоми. На бензиновия преди 4 години жилото струваше 80 кинта . А сега се сетих може да е и от машинката за оборотите (не и знам точното име) но се съмнявъм.
      Разхода е относителен от тва как кара човек.

      Коментар


      • #4
        До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

        Тцъ, той е с "електронна" газ и е с дизел, та няма и машинка за оборотите .... Диагностика му е майката, защото вероятно има някакъв проблем с регулирането на оборотите при празен ход.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

          да, няма жило поне до колкото успях да вида и да прочета за нея, а проблема с оборотите може ли да е от дебитометъра. Четох някъде че той определя количеството въздух в горивната смес. Днес направих опит и го изключих от буксата. Никаква разлика в работата на двигателя и в това как набира. А и на таблото нищо не светва. По принцип като дам на полуконтакт за подгряване на свещите свети и engine check, като запаля свети още 5-6 секунди и изгасва.

          Коментар


          • #6
            До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

            Ми незнам, най- добре на диагностика. Другото което ми е давало проблем на мойта са били кабелите но се пак тя беше 2.4 92г и това , че са пипали некадарни майстори по нея.

            Коментар


            • #7
              До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

              Дебитомерът не определя, а само измерва количеството засмукан въздух и по неговите (и не само) данни се дозира количеството впръскано гориво и момента на впръскване. Пак ти казвам, потърси из мненията на Адвоката за координатите на неговия диагностик или направо му звънни. Няма да ти откаже съдействие.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                Първоначално публикуван от lubomuzzy Преглед на мнение
                Здравейте,
                След множество четене в този сайт, най-сетне си избрах джип. Той е FRONTERA A 1998 2.5 TDS. Изключително съм доволен за сега от него, много пъргав и ми доставя голямо удоволствие да го карам. НО май има някакъв проблем. Пали без проблем, ускорява много бързо, но понякога при отпускане на педала на газта задържа на 1200-1300 оборота. Трябва да чукна педала за да се форсира малко и оборотите падат до 850-900. Също така кагато е на 1100 оборота много вибрира двигателя, усеща се в купето много. Обаче сега когато валя много дъжд и е влажно този проблем го няма.
                Някакви идеии?
                Благодаря предварително
                А и разхода нормален ли е? Градско сега е към 13/100 но съм с много голями гуми 270/70/16
                Абе хората имат проблеми с колите си ти за едни обороти.Не знам от къде е проблема ,но знам че е скъп за отстраняване.Отстранява се разбира се.Със сигурност не е компютър,дебитомер и разбира се не е от жилото ... защото както беше отбелязано нямаш жило.Да тресе двигател е от тампон,виж кой е и го смени.Ако имаш голям мерак обаче за оборотите ще питам.Честито и с кеф да я вкараш в гората.Разхода ти е супер,съгурно не караш в идеалния център иначе щеше да е повече,но какво пък нафтата падаЗа дъжда и благотворното му въздействие върху твоята кола няма да взема отношение,трябва да попитаме професионалисти,как се отразява влагата и атмосверното налягане на износените тампони.
                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                Коментар


                • #9
                  До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                  Здравейте, най-сетне отидох на компютърна диагностика. Компа беше натрупал девет грешки. След като ги почистихме тресенето на дригателя изчезна. Той стана много по тих и ускорява по-добре. лошото е че не видях какви са грешките. Както каза майстора покарах един ден и пак го закачихме на стенда. Нямаше нови грешки. Не вярвах че от отчетени грешки преди време може да се влоши работата на двигателя. Но какво да се прави компютри.

                  Коментар


                  • #10
                    До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                    Здравей. От декември миналата година и аз карам такава фронтера, а и също като теб имам този проблем.
                    Можеш ли да ми дадеш координати на сервиза, че като гледам мненията за разните сервизи.....

                    Благодаря .
                    WJ 4.7 Limited
                    0889 70 70 42

                    Коментар


                    • #11
                      До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                      здравейте
                      аз имах същия проблем с на майками колцата
                      тресеше, дигаше обороти после ги смъкваше бавно въпреки че вече е загряла оправи се с откачане на клемите от акулуматора за 2 -3 мин.
                      така ми дадоха акъл че компа си чистел грешките сам, оказа се вярно след тази проста процедура колата стана като нова, разликата е че е бензин и незнам да ли би имало същия ефкт при дизелов комп. но пак лесно мове да се провери
                      надявам се да съм бил полезен с тази малка хитрос

                      Коментар


                      • #12
                        До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                        Здравейте.

                        За съжаление при мен не става по този начин. Това беше първото, което опитах.. Една нощ без акомулатор, но... Не би... Явно си трябва диагностика...
                        WJ 4.7 Limited
                        0889 70 70 42

                        Коментар


                        • #13
                          До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                          След известно време каране, пак се появи проблема с тресенето при 1000 оборота / все едно двигателя работи с един цилиндър по-малко/. Но с откачане на акумолатора за 2-3 минути се оправя. Там където ходих за диагностика ми почистиха грешките в компа ама не ми казаха какви са и откъде идват. Също съм забелязъл, че с различни горива този проблем ту се появява ту изчезва. Проблема при мен е отстранен временно. Ако си от София звънни ми 0888388330, ще тъ кажа къде се намира.

                          Коментар


                          • #14
                            До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                            Здравейте.

                            От супер дизел казаха, че проблема е в помпата. По принцип нямат софтуер за диагностика на нашите мотори, но по начина на държане на двигателя според тях трябва да се сменят уплутненията и електронниката в помпата(някъде към 900-1000лв).
                            Ако някой има идея наистина ли трябва да се сменя електронниката( при положение, че работи студена добре) и ако не трябва къде да се ремонтира.

                            Предварително благодаря
                            WJ 4.7 Limited
                            0889 70 70 42

                            Коментар


                            • #15
                              До: НОВ СОБСТВЕНИК НА ФРОНТЕРА 2.5 TDS СЪС СТРАНЕН ПРОБЛЕМ

                              Е ти си намерил къде да идеш ... Спред мен проблемът няма нищо общо с електрониката на помпата. Виж темата на за ремонт на тоя тип помпи на колегата kiki.t. За диагностика също има писано наскоро в нашия подфорум.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X