Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на Жигули

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тунинг на Жигули

    здравейте първо
    значи искам да питам някой просветен каква е разликата м/у диференциал на лада и лада нива
    или по точно казано мога ли да си направя жигулито с блокаж

  • #2
    До: тунинг на жигули

    Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
    здравейте първо
    значи искам да питам някой просветен каква е разликата м/у диференциал на лада и лада нива
    или по точно казано мога ли да си направя жигулито с блокаж
    Въпроса ти е неправилен.В смисъл,че на Нивата задния диф е като на Жигули.Разликата е в предавателните числа.Фабрично Нивата има блокаж на междуосевия диф в раздатката...
    Относно дали можеш да си направиш блокаж на диф-а на Жигулито-може.Но дали си заслужава...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: тунинг на жигули

      ами то по принцип е за идеята пък и искам да видя какви средства ще отидат и тогава ще го мисля дали да го правя и все пак от къде мога да намеря нещо като чертеж нещо черно на бяло да схвана идеята

      Коментар


      • #4
        До: тунинг на жигули

        Напиши в търсачката:"Блокировки" и чети...има доста изписано.
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          До: тунинг на жигули

          ами чета ама не попивам много
          не мога да разбера мога или немога да блокирам дифа на жигулата ако да най простия начин
          п.п. как по дяволите се пишат лични съобщения тука

          Коментар


          • #6
            До: тунинг на жигули

            Да го блокираш означава да го изключиш!
            Най простия начин е заваряване на касетата на диференцяла (планети и сателити), издържа на определен период и вид каране...

            Още неможеш да пишеш лични трябва да инаш определен брой мения.
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #7
              До: тунинг на жигули

              Значи,на НИВА има дифове с блокировки.Предният и задният са напълно еднакви(касетите де) и стават за Жигули.Потърси в подфорума ВАЗ.Има доста писано.А ето ти и руски сайт за сомоблокоращсе диф http://www.4x4shop.ru/index.phtml?a=...ker&tov_id=672
              Където Бирата, Там и Аз...

              Коментар


              • #8
                До: тунинг на жигули

                ами аз ги видях вчера самоблокиращитесе диференциали и тамън и за тях щях да питам значи какво намирам си слагам ги (надявам се е лесно за монтаж) и ...
                какво очаквам
                значи карал съм една 124-ка на Мерцедес с самоблокиращ се ел. диф
                нещо подобно ли ще е само че няма да е ел. така ли
                т.е. ще се самоблокира само когато почне да превърта едната гума и ще зацепват двете едновременно без електроника и без допълнителни лостове с които да трябва да го включвам и изключвам
                пък идеята за заварка ме съмнява все пак изкам да си остане нормална кола дето да се движи по дълго от няколко км.

                Коментар


                • #9
                  До: тунинг на жигули

                  Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                  ами аз ги видях вчера самоблокиращитесе диференциали и тамън и за тях щях да питам значи какво намирам си слагам ги (надявам се е лесно за монтаж) и ...
                  какво очаквам
                  значи карал съм една 124-ка на Мерцедес с самоблокиращ се ел. диф
                  нещо подобно ли ще е само че няма да е ел. така ли
                  т.е. ще се самоблокира само когато почне да превърта едната гума и ще зацепват двете едновременно без електроника и без допълнителни лостове с които да трябва да го включвам и изключвам
                  пък идеята за заварка ме съмнява все пак изкам да си остане нормална кола дето да се движи по дълго от няколко км.
                  Ше стане така че да си дадеш парите на вятъра.Ще го сменяш редовно.До колкото разбирам,искаш да правиш "бегачка".А там няма да издържи тая гад.А ако ти е за да не боксуваш по пътя,купи си хубави гуми, и си готов.
                  Монтажът е лесен,ама не е прост.Ама щом аз се справих с преден на НИВА,мисля че заден на Жигула е детска игра
                  Където Бирата, Там и Аз...

                  Коментар


                  • #10
                    До: тунинг на жигули

                    Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                    ами аз ги видях вчера самоблокиращитесе диференциали и тамън и за тях щях да питам значи какво намирам си слагам ги (надявам се е лесно за монтаж) и ...
                    какво очаквам
                    значи карал съм една 124-ка на Мерцедес с самоблокиращ се ел. диф
                    нещо подобно ли ще е само че няма да е ел. така ли
                    т.е. ще се самоблокира само когато почне да превърта едната гума и ще зацепват двете едновременно без електроника и без допълнителни лостове с които да трябва да го включвам и изключвам
                    пък идеята за заварка ме съмнява все пак изкам да си остане нормална кола дето да се движи по дълго от няколко км.
                    Самоблокиращите диференциали са различни видове и се самоблокират, частично или напълно, при различни въздействия (разлика в скоростите на двете полуоси, промяна на въртящия момент, спиране на едното колело). Без четене (и разбиране) няма да стане! За Нива има всякакви видове (е, поне в Русия).

                    Заваряването на диференциала е краен (но пък много евтин) начин. Със сигурност може да се кара така ежедневно, но и със сигурност е опасна в ръцете на неопитен шофьор.

                    Монтирането на диференциал не е тривиално - настройват се петна на контакт на зъбите на пиньона и короната.

                    Всъщност, за какво ти е блокаж на Жигули? То за офроуд няма стойност, ако ще се занимаваш с драг-рейсинг все едно не се почва от диференциала. Самоблок за Жигули като нищо струва колкото 3 Жигулита.

                    Коментар


                    • #11
                      До: тунинг на жигули

                      Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                      ... изкам ...
                      Такава дума в българския език няма. По-внимателно пиши, че тук си имаме печатница за червени картони.

                      Коментар


                      • #12
                        До: тунинг на жигули

                        браво на Ясен пък аз си мислех че тук са само интелигентни хора явно има изключения

                        Коментар


                        • #13
                          До: тунинг на жигули

                          а относно за дифа нито за дрифт нито за офроуд го искам просто малко по проходимо да стане жигулито
                          като няма пари за джип
                          а тука като чета попадам на хора които се занимават с тунинг има ли някой от В.Търново или окръга да се занимава с нещо подобно и ако да някакви контакти ако може да ми дадете
                          че май най добре ще е ако го правя това да не съм лично аз

                          Коментар


                          • #14
                            До: тунинг на жигули

                            Колега, темата ми направи впечатление защото съм "джасъл" много Жигули по чукарите и си ми остават голяма тръпка Ще си позволя да те посъветвам - не ти трябват блокировки за този автомобил.Обърни внимание на оборудването.Крик(джек), лопата, брадва, колани, някой (2т) ръчни лебетки стават за да те "извадят". nyvatest ти каза - куби си хубави високи гуми и си готов!
                            Желая ти успех и незабравими моменти с този руски Дзвер!
                            [IMG]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/IMG]TLC LJ70 - първата любов

                            Коментар


                            • #15
                              До: тунинг на жигули

                              Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                              значи карал съм една 124-ка на Мерцедес с самоблокиращ се ел. диф
                              няма такъв Мерседес...

                              повярвай ми

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X