Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на Жигули

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: тунинг на жигули

    Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
    на пружините
    По спомени са еднакви но това са спомени от преди 10г. така,че нека и някой с по актуална информация се изкаже
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • До: тунинг на жигули

      Не е.Предните са по-тесни...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • До: тунинг на жигули

        Едни и същи са най много 1 см разлика.
        Ама би трябвало да са еднакви защото тампоните за повдигане са еднакви няма предни задни...

        Коментар


        • До: тунинг на жигули

          До пича,който искаше с паркетник да отиде в гората и да се сравнява с жигула.. след 5 км офроуд колко цифрена сума ще ти трябва да си оправиш паркетника? откажи се.. в гората оцеляват най-здравите а за проходимоста на руските машини няма какво да се говори - за черни пътища са направени,не за пред кафетата.
          Миналата година гледах офроуд тест межди BMW X5 MERCEDESL ML i VOLKSWAGEN TOUAREG ами то ги вкараха в няква кал която стига до подметката на обувката ми и първо X5 заседна,след това volkswagena и накрая и ML-a .. и трите не можаха да се справят а от там и с москвич без гуми ше мина

          Коментар


          • До: тунинг на жигули

            Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
            Едни и същи са най много 1 см разлика.
            Ама би трябвало да са еднакви защото тампоните за повдигане са еднакви няма предни задни...
            точно за това питах заштото в магазина ми показаха задни и предни и взех задни и тия дни ште ги монтирам
            Прикачени файлове
            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

            Коментар


            • До: тунинг на жигули

              Не се притеснявай задните и предните подложки са от един и същ кашон в склада.

              Коментар


              • До: тунинг на жигули

                Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                Не се притеснявай задните и предните подложки са от един и същ кашон в склада.
                Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                Коментар


                • До: тунинг на жигули

                  Това е като новия ми комплект щанги...
                  Стандартни черни 50 000 км.
                  Жълти 70 000км.
                  И червени 100 000км.(гаранция)
                  А истината е че са едни и същи само с дето са боядисани в различни цветове

                  Коментар


                  • До: тунинг на жигули

                    Колеги,представям Ви техническите характеристики на пружините за Жигули:

                    Предни пружини (черен основен цвят)
                    дължина на пружината (ненатоварена) около 360 мм.
                    група А жълта маркировка
                    група В зелена маркировка
                    Задни пружини (бял основен цвят)
                    дължина на пружината (ненатоварена) 434 мм.
                    група А жълта маркировка
                    група В зелена маркировка
                    група А за комби кафява маркировка
                    група В за комби синя маркировка

                    Дължина на пружината под натоварване с 4350 Н
                    група А - над 232мм.
                    група В - не повече от 232мм.

                    На всеки мост и на автомобила като цяло трябва да се поставят пружини от една група. Само в изключителни случаи могат да се използуват пружини от друга група на даден мост.На моделите 1500 и1600 могат да се монтират пружини само от група А (жълта). При комби на задния мост могат да се монтират пружини както с кафява така и със синя маркировка.

                    Коментар


                    • До: тунинг на жигули

                      колеги решил съм да си вземем малатеста трак 13" за жигулката дали съединителя ште издържи на напъна мощност с която да ги задвижа мисля че имам се пак съм с 1.6 мотор
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • До: тунинг на жигули

                        Колега и аз имам Жигули с мотор 1.6.Преди да си взема Нивата най-редовно обикалях баирите с нея.За две години разходки имам 1 счупен дифeренциал,2 бр. бракувани полуоси-просто при сериозна кал и буксуване лагерите им превъртат и два изгорели съединителя.Препоръчвам ти,ако Жигулата ще се кара предимно по баири и калища да заложиш на диф. с пред.число 4.44.Такива са на Жигули-комби.Това е най-бавния диф.на ВАЗ и с него най-малко ще палиш съединителя при тръгване на тежък терен.Но с агресивните гуми трябва да внимаваш колко ще буксуваш щот аз точно така счупих дифа в една кална локва край Котел.Иначе мойта отдолу съм я направил с двойна подкартерна шина и е добре-тествана е и държи.Освен това съм заложил на високи гуми и отпред клиренса и е 180мм.Абе мен си ме кефи-нали ми е първа кола.Но наистина с мотора 1.6 е добре-просто пасва като цяло на масата и има сила-разбира се,ако не е издухан.Имам тук някви снимки ама не са в сегашния и вид-май ще трябва като отида на село да я цъкна-иначе е сравнително запазена за годините си,а те не са малко-30.За сега ето тези.......
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: тунинг на жигули

                          За тия гуми дето ще ги слагаш добре,НО ако не искаш да сменяш постоянно съединител си сложи диф. какъвто ти писах по горе и непременно колата да си е с Жигулската кутия.При тая компановка имаш най-големи възможности за лек оф-роуд.Другите главни предавания са 4.3, 4.1 и 3.9,но те са главно за шосейно, сравнително бързо и икономично пътуване и нас не ни устройват.Говоря особено за последното.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: тунинг на жигули

                            Едно леко подобрение можеш да направиш, също. Гледам, явно е с оригиналните си прагове и боя. Може и да бъркам, но така мисля. Стоят и щипките за лайстните там. Вземи сложи едни пластмасови подкалници. Много, много добра работа вършат, доста ще удължат живота на тия ламарини. Така и така имаш читаво купе. Поне от тези снимки, на такова изглежда, та запази го.

                            Коментар


                            • До: тунинг на жигули

                              отпреде съм сменил жигуловата шина на картера с ладова мисля сега да направя оште една на картера и една на скоростите такъв диференциал издирвам от доста време ама не мога да намеря имли разлика в предавателното число на 1200 и на 1300 заштото си мисля че старатами (1200) с тоя мотор варвеше повече отпред съм сложил гуми 165х80х13 а озад 175х65х14 good year gt2 и съм доста доволен от гумите но мисля да и сложа по агресивни че имам един мост които събира прахта трябва да го използваме
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар


                              • До: тунинг на жигули

                                за 3-4 години освен 7-8 картера и 4-5 маслени помпи и десетина тампона на двигателя друго не съм пипал а ладата повечето баштами я караше със 5 човека 2-3 кучета и багаш и кадето сме решили да отидеме там сме само едни по здрави пружини озад и требат да не влачи дупето
                                Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X