Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на Жигули

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: тунинг на жигули

    колеги има гуми на malatesta шарка track размер 145 и 155/70/13 аз сигурно такива ште слагам на мойта
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

    Коментар


    • #17
      До: тунинг на жигули

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      няма такъв Мерседес...

      повярвай ми
      Има! Системата се казва ASD и представлява 100% блокаж на задния диф,при разминаване на оборотите на колелата.Инфото се взима от ABS-a.На моделите 300D и 300TD,след 1990-та година почти всички го имат.
      На Е-класата,след 1994г,ситемата е ASR и представлява нещо като тракшън.Пак през ABS-а работи,но ASR-a спира буксуващото колело през спирачката...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #18
        До: тунинг на жигули

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        На Е-класата,след 1994г,ситемата е ASR и представлява нещо като тракшън.Пак през ABS-а работи,но ASR-a спира буксуващото колело през спирачката...
        Те такова нещо се чудя от отдавна как да си направя.Като ми пробуксува едното колело,да го блокирам чрез спирачката.Ама се чудя дали чрез ръчната или крачната ше стане?
        Идея някой да даде...
        Където Бирата, Там и Аз...

        Коментар


        • #19
          До: тунинг на жигули

          Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
          Те такова нещо се чудя от отдавна как да си направя.Като ми пробуксува едното колело,да го блокирам чрез спирачката.Ама се чудя дали чрез ръчната или крачната ше стане?
          Идея някой да даде...
          Има много начини.През крачната може само ако има АБС и система за управление,подобна на тази на Фрийлендъра(примерно).А през ръчната има много вариянти,като най-успешен е този с хидравлична ръчна спирачка,тъй като усилието предавано на колелото е в пъти по-голямо от това с механично управление...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #20
            До: тунинг на жигули

            аз съм го мислил вариянта с 2 ръчни ама ми звучи маса ташак услушвай се кое колело буксува
            аз докат се усетя тя ще спре напълно у баира тогава върви тръгвай
            то вода влязло у кожуха замръзнало жилото ... и др.
            това с самоблокиращия диф от нива е перфектно ама от толкова писане не разбрах ще или не ще стане
            и не казахте има ли в Търново и региона разни тунинг ентусиясти дето да ми вуйдисат на акъла

            Коментар


            • #21
              До: тунинг на жигули

              pelivano дай моля те линк да ги видя тея гуми

              Коментар


              • #22
                До: тунинг на жигули

                Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                аз съм го мислил вариянта с 2 ръчни ама ми звучи маса ташак услушвай се кое колело буксува
                аз докат се усетя тя ще спре напълно у баира тогава върви тръгвай
                то вода влязло у кожуха замръзнало жилото ... и др.
                това с самоблокиращия диф от нива е перфектно ама от толкова писане не разбрах ще или не ще стане
                и не казахте има ли в Търново и региона разни тунинг ентусиясти дето да ми вуйдисат на акъла
                Абе ще стане.Еднакви са касетите.Взимай и слагай.Щом имаш излишни 1640 рубли(не знам курса,та затова в рубли),вземи си и го монтирай.
                Където Бирата, Там и Аз...

                Коментар


                • #23
                  До: тунинг на жигули

                  линк не мога да ти дам но попитай goldy той продава такива
                  Прикачени файлове
                  Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                  Коментар


                  • #24
                    До: тунинг на жигули

                    Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                    Те такова нещо се чудя от отдавна как да си направя.Като ми пробуксува едното колело,да го блокирам чрез спирачката.Ама се чудя дали чрез ръчната или крачната ше стане?
                    Идея някой да даде...
                    В най-простия вариант просто си оправяш ръчната спирачка, така че да е достатъчно симетрична. И като забуксуваш, леко почваш да я надигаш. Методът не е за изхвърляне, даже и ако не си я оправил - може да се случи да е несиметрична в твоя полза. На Нива също съм го използвал успешно, но задължително трябва да се блокира раздатката - иначе просто задният мост спира да се върти.

                    Изобщо, ръчната спирачка е самоблок за бедни.

                    С двете ръчни спирачки вече го писаха, но при употреба изисква повече мислене.

                    Коментар


                    • #25
                      До: тунинг на жигули

                      nivatest ами къде да ги похарча тия 1500 рубли в смисъл сайт от който да се закупи....?

                      Коментар


                      • #26
                        До: тунинг на жигули

                        ами за цената сигурен ли си щото 1600 рубли са към 75 лв. малко без пари ми звучи и там за сайта виж моля те

                        Коментар


                        • #27
                          До: тунинг на жигули

                          Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                          ами за цената сигурен ли си щото 1600 рубли са към 75 лв. малко без пари ми звучи и там за сайта виж моля те
                          пропуснал съм една нула.Съжалявам.10640 рубли... http://www.4x4shop.ru/index.phtml?a=...ker&tov_id=672
                          Сайта го дадох по напред в темата,но ето ти го пак.Само че не разбирам руски,и трябва да се оправяш сам.
                          Където Бирата, Там и Аз...

                          Коментар


                          • #28
                            До: тунинг на жигули

                            колега тва е около 650 лева Ште си купиш две жигули с тия пари Сложи като мене един ладов мотор 1600 и друго не ти трябва
                            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                            Коментар


                            • #29
                              До: тунинг на жигули

                              nivatest ама аз пак не внимавам този диф от сайта е някакъв модифициран така ли не е заводския за нива
                              т.е. ако ида в месния магазин за руски авто части и си взема за нива диф няма да е същия като този от руския сайт

                              Коментар


                              • #30
                                До: тунинг на жигули

                                Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
                                nivatest ама аз пак не внимавам този диф от сайта е някакъв модифициран така ли не е заводския за нива
                                т.е. ако ида в месния магазин за руски авто части и си взема за нива диф няма да е същия като този от руския сайт
                                Еми няма.Този е с блокаж.На 80%.А Нививият си е обикновен.Като на Жигулата,самоче с друго предавателно число.Демек зъбите на пиньона и кораната са повече или по малко/не съм сигурен / и е на половина по евтин.
                                Обикновен Нивов няма смисъл да слагаш!
                                Където Бирата, Там и Аз...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X