Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rav4 2.0 D4D - констатации,очаквани мнения и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rav4 2.0 D4D - констатации,очаквани мнения и съвети

    Здравейте уважаеми колеги,
    като вече се е чуло и видяло,и аз вече се сдобих така или иначе с хвалената Рав4-ка.Имам в пред вид коментарите във форума за "Ландроувъра или Рав4-ката".Радвам се за отзивите в полза на Рав4-ката,защото 1)Четох коментара след като я купих и 2)И аз харесвам Ланроувъра и се колебаех.
    Харесах офертата на Рав-а-Софийска Автокъща- дизел,2005-като нова,карана от дама италианка 3 години.(според докимента).Мотора мърка добре-бях се наслущал на "чуканета" и разни шумове,и....се хвърлих в неизвестното като жених по сметка.Хубу,ма всичко беше толкова хубаво,че дяволчето в мене ме заяде,че както казват всичко е толкова хубаво,4е може и да не е вярно -защо не ми дадоха ни сервизна книжка,ни инстр.менуал???Хаиде за километрите им повярвах-70 000 за 3 год...както и да е
    Така или иначе това наля свежо чувство в моята изстрадала душа,и приятното чувство да погледнеш през прозореца новата си любов Навярно това усещане е познато на всички вас...
    След като я покарах из Варна и околностите,вече понасъбрах и въпросчета и впечатления.Руските саитове не ми дават конкретна инфо,и след като нямам книжка-ще питам
    Има едно копче "Iddle UP"което не знам за какво е.Включва се и се изключва и не му светва лампичката,а веднаж я видях да свети.
    Колко Км се изминават след като светне резервата
    Колко тр да са мин обороти на двигателя-обикновено са около 800 а при мене са 1000.Нормално ли е това?
    ABS го знам и тествах - ок.Но VSC и TRC (нещо traking kontrol) не зная в какво се изразяват?
    Този мотор нали е коммон рейл , 2,0 Л,и е 116 к.с.
    Какво значи абревиатурата 4D4.Koлелата знам че са зацепени всичките до 40 км/ч,после работят само предни...така ли е?Има ли блокаж?Има навигация на италиански и CD вероятно за EU.Къде във Варна могат да ме светнат с тая навигация-да се обърне на Английски,да се вкара карта на БГ и има ли смисъл всичко това?
    Има един звук в мотора на празен ход за който "си затворих ушите"-нещо като"кууууук"-около 2 сек - и през около 30-40 сек.Един специалист (твърде млад)в сервиза се произнесе,че е най-вероятно лагера на обтягащата ремъчна шайба."Карай така докато се скапе и ще го сменим"-Моля за мнение
    При запалване на студен двигател,отдолу се чува един "студен" дзънкащ звук,който изчезва след загряване на двигателя до нормални параметри.Специалиста ми каза,че може да е от счупени успокоителни пружини на съединителя,което ...оооо боже струвало около 3000 лв за да се смени всичко???Аз об4е съм на мнение,че ако са пружини,звука няма да е в зависимост от топлинния режим на дв-ля.В канал хванах с ръце двойната изолирана ауспухна тръба излизаща от дв-ля,и звука изчезва.Опитах да притегна 2-та болта на фланеца с пружините,но те са ок.Моля за някакво мнение.
    Понякога при загрят дв-л в режим отчетливо чувам нещо като клапан,по-отчетливо при ускорение на 2-ра,а има моменти не се чува нищо.Знам,че не се регулират клапани,но и че имат някакви вложки или шайби.Подлежат ли на контрол клапаните?
    Според специалиста -дюзите са добре и за сега не си струва да се "качва"на компютъра-Какво може да даде този тест повече?Могат ли да се видят реалните километри,ако са променяни?
    Малко гугукат гумите,но иначе са добре-зимни пирелита.Отначало се сепнах да не са лагери,но после ги завъртях предни и задни и звука се премести отзад-значи е от гумите . А един приятел гумаджи ма светна в тайните на гумаджилъка,че това се дължи на амортисори-не че са изтървали,но било начален стадий когато вече не поемат дребните вибрации,и гумите се накъдрят.Има логика-сигурно е така.И сигурно е прав,че трябва да се сменят амортисорите,за да не се сменят гумите често?
    Това което веднага направих е,че смених маслото (Синтетика 5W40-Германско за BMW-та)Агренажния ремък бил на 100 000 км.
    Иначе мога да кажа,че паркетника както го наричате си върви много готино,тръгва си и си спира яко.Добро ускорение,Добър за градско.Вграда ми дава 9-10/100 (е без трафик)а от София до Варна среден 6,7/100 нафтичка.Сега имало някаква еко-меко дето ще я пробвам скоро.Всичко това ми говори,че нещата които ме притесняват не са фатални и ще ги изчиствам едно по едно.
    Друго не се сещам за сега
    А-смених крушките и на 2-та предни габарита,които май са кахърни за смяна.Отвътре не се стигат като другите.Метнах маски,лайсни,за да свалям фарове,но гениалната БГ мисъл (мързеливия да те научи на акъл)запретна подкалниците зад фаровете-те са тънка пластмасова кора,и докопах с ехидна усмивка въпросните крушки.
    Сложих секретни болтове,които са конусни,като мислех,че няма да намера плоски каквито са гайките на Тойотата.Конуса малко подби ръбовете на контакта с джантата,но реших да ги оставя така,щото са 5,и белязах на кои дупки да се слагат тези секретни болтове след сваляне на джантата,за да не се прецакват и другите легла.
    Ами туй то.Ще се радвам и ще съм благодарен на всякаква информация,отзиви и съвети
    Поздрави
    Динев Владко Георгиев
    п.с. Добре е ако има варненци с Рав4-ки 2.0 D4D за среща и обмяна на опит и тестване на автомобилите.
    Varna 052 313 751 0884 550 140
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Rav4 2.0 D4D - констатации,очаквани мнения и съвети

    Честита придобивка и добре дошъл при тойота феновете. Колата си е идеална за катерене на бордюри, легнали полицаи и с добри гуми снега няма да е проблем зимата. Със здраве да си я караш.

    D-4D е означение на Тойота за всичките им комън рейл двигатели. Твоя е също такъв. След 2002 мисля беше Тойота не произвежда от старите дизели, а само комън рейл заради Еко нормите.

    IDLE UP бутона е за повишаване оборотите на празен ход. Полезна функция при палене в студено време. По-бързо загрява и по-малко тропа в началото двигатела, но твоя си е нов и му е рано да тропа.

    За останалото да кажат колегите с РАВчета. Със сигурност има поне 1 сервиз във Варна където компетентно да могат да обслужат РАВ4.
    [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
    [/COLOR]

    Коментар


    • #3
      До: Rav4 2.0 D4D - констатации,очаквани мнения и съвети

      Благодаря ти Allfriends за полезната информация
      Бъди здрав,и детенцето на снимката ти ...

      Коментар


      • #4
        До: Rav4 2.0 D4D - констатации,очаквани мнения и съвети

        Честито. Много да те радва. Кажи кое най-много те притеснява че аз посредата забравих началото на поста. Давай да решаваме проблемите ред по ред.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          До: Rav4 2.0 D4D - констатации,очаквани мнения и съвети

          Благодаря Джамб.Аз наистина съм се пооакал.Кат си видях поста и аз му забравих началото
          Абе с 2 думи ме притесняват три шума.(Дано не звуча като маниак перфекционалист)
          1) Едно "куууук" кратко около 2 сек на периоди от 30-40 сек -на празен ход.Съмнение за кофти лагер на ролката на обтегача
          2) "Студения" шум-дзинкането на ауспуха отдолу докато е студен двигателя.После изчезва на топъл мотор,както съм обяснил подробно в поста и кво съм правил.
          3) Чувам нещо като клапан от време на време при ускорение т.е. натоварване на мотора,особено на 2-ра.Днес се ослушвах- не го долових.Могат ли да се тестват.Може ли някой клапан веднаж да се обажда,а при други условия-не.Знам.че хлабините не се регулират???
          Мерси за пожеланията.
          Да ви се връщат.
          Весели празници
          Влад

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X