Обява

Свий
Няма добавени обяви.

пушек и тракане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • пушек и тракане

    здравеите,аз сам поредния новак собственик на 4wd.купих си паджеро 2.8 тди автоматик далга база десен волан и то има следния проблем:има чукане мисля ,че идва от клапаните и изпушва яко.пушека мирише на сурова нафта.когато колата е студена този проблем го няма,започва когато двигателя се позатопли и го прави само като ускорява при ниски или над 3000 об.мин. тракането и пушека изчезват.Сменил сам масла и филтри.Проверих и дюзите.Моля за помощ.Благодаря предварително.

  • #2
    До: пушек и тракане

    Ако те разбирам правилно: тракане откъм клапаните след загряване. Трябва да се проверят и регулират хлабините им. Да се премери компресия. Центровка на впръскването. Все работи за сервиз, ако си новак в тези работи

    Коментар


    • #3
      До: пушек и тракане

      1.Някой може и да те насочи към сервиз, както каза "Паджеро".....ама в кой град
      Първоначално публикуван от okito Преглед на мнение
      пушека мирише на сурова нафта.започва когато двигателя се позатопли и го прави само като ускорява
      2.Това с мириса при ускорение.....чрез тичане зад колата ли го установи
      Първоначално публикуван от okito Преглед на мнение
      Проверих и дюзите.
      3. Как
      Първоначално публикуван от okito Преглед на мнение
      изпушва яко.когато колата е студена този проблем го няма,започва когато двигателя се позатопли и го прави само като ускорява при ниски или над 3000 об.мин. тракането и пушека изчезват.
      Освен това си оправи граматиката Така не се разбира пушека и тракането кога се появяват и кога изчезват
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: пушек и тракане

        А като натоварваш двигатела при изкачване например или когато караш над 100 без да ускоряваш тих ли е двигателя ?
        Ако проблема се появява само при ускоряване то по - скоро е помпата.
        ама какво ли разбирам аз от дизел ...

        Коментар


        • #5
          До: пушек и тракане

          Проверката на дюзите в какво се изразяваше(като проверка)?И нещо друго-обърни внимание на това(мисля си за бутален болт)при студен мотор(гъсто масло) няма проблем, след известна работа на мотора (като се разбие маслото в двигателя)се появява, и при високи обороти пак се губи както казвш.Прбваи с дбавка за маслото какъв ще е резултата.
          896635544

          Коментар


          • #6
            До: пушек и тракане

            Първоначално публикуван от M.P.S. Преглед на мнение
            Проверката на дюзите в какво се изразяваше(като проверка)?И нещо друго-обърни внимание на това(мисля си за бутален болт)при студен мотор(гъсто масло) няма проблем, след известна работа на мотора (като се разбие маслото в двигателя)се появява, и при високи обороти пак се губи както казвш.Прбваи с дбавка за маслото какъв ще е резултата.
            Чукането на бутален болт по време на ускорение го няма.Чукането се появява когато се изравнят оборотите или след товаИначе наистина че при студен мотор не чука.
            Последно редактирано от krasi0573; 19-12-08, 20:54. Причина: допълнение
            0887632135-Краси

            Коментар


            • #7
              До: пушек и тракане

              Съвет(без претенции):
              Смени си горивния филтър!
              pajero 2.8 късо

              Коментар


              • #8
                До: пушек и тракане

                sorry!... не чета правилно...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X