Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за подгряване на NISSAN Terrano 2.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпрос за подгряване на NISSAN Terrano 2.

    Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
    Сака пръч-друг път.Купи си словенски свещи на ИСКРА по 12 лева парчето-карам вече 8 години с един комплект-72 лева комплекта-24волта(патрул К160,4.2ТД.Никакви проблеми,зарежи ен-джи-кей-я.Правят ги в Китай и сложих на Мерцедеса си от тях-пълна измама,за жалост скъпа.
    Че къде видя да му казвам какви да си купува? Казвах, че трябва да ги смени! И моите са 8 годишен БОШ.
    Не съм коментирал какъв да е пръча: млад, стар, черен или бял.
    Последно редактирано от Пенчо; 08-01-09, 16:30. Причина: допълнение

    Коментар


    • До: Въпрос за подгряване на NISSAN Terrano 2.

      Ми по-горе бях споменал какви съм намерил. Ама никой се не обади.

      Засега работят. Да видим до кога. Като свършат, ще си купя други.

      BOSCH по спомен не правеха за мойта джипка.

      Мога да си купя NGK от Германия, ама дали са истински, никой не знае.

      Остава някакви BERU, или от сорта, ама и там ментета бол.

      За Шампион не искам и да чувам.

      ...или оригинални от NISSAN България, ама 400 лева за свещи няма да дам посмъртно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: Въпрос за подгряване на NISSAN Terrano 2.

        Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
        Сака пръч-друг път.Купи си словенски свещи на ИСКРА по 12 лева парчето-карам вече 8 години с един комплект-72 лева комплекта-24волта(патрул К160,4.2ТД.Никакви проблеми,зарежи ен-джи-кей-я.Правят ги в Китай и сложих на Мерцедеса си от тях-пълна измама,за жалост скъпа.
        А от кой ги купи?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Въпрос за подгряване на NISSAN Terrano 2.

          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
          Я сега кажи колко е консумацията??
          Важно е !
          67-69 ампера в началото, и плавно спадат до 28-32, като загреят. Това отново се връзва идеално с 0.7-те ома съпротивление, което измерих на новите свещи преди да ги сложа.

          Сутринта запали от четвърт, отново, без да чакам изобщо след гасненето на лампата. На всичкото отгоре като че ли работи енда идея по-добре на ниски обороти, додето е студена.

          Дано само не изгорят бързо, като на колегата горе.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Въпрос за подгряване на NISSAN Terrano 2.

            Днес ги смених пак. Две от свещите си бяха на 0.8 ома, другите 2 на 0.9 и 1 ом.

            Смених с такива:
            http://cgi.ebay.co.uk/NISSAN-TERRANO...item439a3f8e40

            И за сега се държи като по книга. Съпротивлението на всичките е 0.5 ома, пак като по книга.

            GJ263NI им е означението, някакви италиански. Прикачил съм им каталога.

            Не знам колко ще изкарат, но се държи както трябва за сега. Не чакам допълнително след гаснене на лампата. Пали веднага и от четвърт.
            Прикачени файлове
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: Въпрос за подгряване на NISSAN Terrano 2.

              Миналата седмица направих подготовка за зимата и ... оказа се, че две подгревни свещи са издали багажа. Тъй като, миналата година смених една неработеща с NGK, сега просто взех още 3 броя. Сега просто си пали безупречно. Миналата година пренебрегнах правилото, че тези неща са си консуматив и трябва да се сменят всичките комплект и то да са от една марка, но тази година корегирах пропуска.
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • До: Въпрос за подгряване на NISSAN Terrano 2.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Днес ги смених пак. Две от свещите си бяха на 0.8 ома, другите 2 на 0.9 и 1 ом.

                Смених с такива:
                http://cgi.ebay.co.uk/NISSAN-TERRANO...item439a3f8e40

                И за сега се държи като по книга. Съпротивлението на всичките е 0.5 ома, пак като по книга.

                GJ263NI им е означението, някакви италиански. Прикачил съм им каталога.

                Не знам колко ще изкарат, но се държи както трябва за сега. Не чакам допълнително след гаснене на лампата. Пали веднага и от четвърт.
                Колега, прочетох малко по надолу в сайта на ebay ,че този модел свещи не се препоръчват за TDI а само за TD , има ли някакъв проблем според теб защото мисля и аз да поръчвам от някъде.
                Nissan Terrano R20 2.7TDI
                Toyota RAV 4 2.2 D-4D

                Коментар


                • До: Въпрос за подгряване на NISSAN Terrano 2.

                  Първоначално публикуван от Botev Преглед на мнение
                  Колега, прочетох малко по надолу в сайта на ebay ,че този модел свещи не се препоръчват за TDI а само за TD , има ли някакъв проблем според теб защото мисля и аз да поръчвам от някъде.
                  Объркано е. Точно тоя модел, с двойния реотан, е точно за TDI. За стария модел - TD са други, без afterglow и без двоен реотан.

                  Абревиатурата я търсих в сайта на производителя, а не на търговеца.

                  Терано 2 2002г. без интеркулер няма, например, макар търговеца да твърди че има. След 1996-та година всичките са с интерулер, електртонна помпа, и свещи с двоен реотан с afterglow.

                  Друго, например на стария без интеркулер, и новия със, дюзите са взаимозаменяеми, и са общо взето 2 вида. А номера по BOSCH, ZEXEL и т.н. можеш да намериш какви ли не.

                  ПП: От тук можеш да видиш какво е по каталог за конкретно терано:
                  http://nissan4u.com/parts/terrano2/e...nition_system/

                  Или, общо 4 оригинални номера на NISSAN. За да си сигурен, търсиш свещи, дето отговарят на тях.

                  Ето тук се вижда и съответствието, както и на още няколко места из интернет:
                  http://www.etecno1.it/cross.php?ourref=GJ263NI

                  Eto тук, отново:
                  http://www.mylux.it/Candelette-Diese...no-II-703.html

                  Ето отново:
                  http://195.96.195.110/catalogo/index.php
                  Последно редактирано от sparkybg; 07-12-09, 11:53.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Въпрос за подгряване на NISSAN Terrano 2.

                    Мерси колега за бързият отговор сигурно и аз от там ще поръчам защото и моите който купих от тук изкараха 1 год.
                    Nissan Terrano R20 2.7TDI
                    Toyota RAV 4 2.2 D-4D

                    Коментар


                    • До: Въпрос за подгряване на NISSAN Terrano 2.

                      Първоначално публикуван от Botev Преглед на мнение
                      Мерси колега за бързият отговор сигурно и аз от там ще поръчам защото и моите който купих от тук изкараха 1 год.
                      Ми аз не знам тия колко ще изкарат. Просто са в норма като съпротивление и се държат като по книга. Дано излязат читави. Засега съм доволен.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X