Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз имам вече Тойота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: И аз имам вече Тойота

    Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
    А,каде е парното?сподели нещо за него.
    Колко слагаш за глава

    Коментар


    • #32
      До: И аз имам вече Тойота

      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
      Колко слагаш за глава
      Аз не залагам никога, не ме влечът тези спортове.Просто ми е интересно каде е парното,след като колата вдига повече от нормалната температура?

      Коментар


      • #33
        До: И аз имам вече Тойота

        Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
        Аз не залагам никога, не ме влечът тези спортове.Просто ми е интересно каде е парното,след като колата вдига повече от нормалната температура?
        А не ти ли е интересно как е дошла на ход от Англия с крива глава

        Коментар


        • #34
          До: И аз имам вече Тойота

          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
          А не ти ли е интересно как е дошла на ход от Англия с крива глава
          Може да е станало по пътя.Дано не е,но колегата ще сподели.Писах и по горе,че имам 2 познати с този двигател и пукаха главите.

          Коментар


          • #35
            До: И аз имам вече Тойота

            Може просто радиатора на парното да е запушен.
            Но при всички положения липсата на парно, съчетана с греене, е обезпокоителна. Говори че няма циркулация на охладителната система. От изгорели газове или пара става въздушна възглавница. Газовете идват от гарнитура или глава. Парата от кипене. А за да кипне антифриза може да са доста неща.
            Така по описание нищо не може да се твърди със сигурност.

            Коментар


            • #36
              До: И аз имам вече Тойота

              Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
              Това с парното не е хубаво,защото е признак на спукана глава или искривена.Този двигател е склонен към това.Но нека се изкажат специалисти.

              Не е задължително да е спукана главата, може само да има теч в системата и да губи течност.

              Имах същия проблем - незабележима дупка в радиатора, толкова малка че протича само при големи обороти, когато се вдига налягането в системата. Така че по магистралите като се поувлека малко и натисна над 2000 об/мин ми загряваше и на 100км доливах по 200-300 до 500мл вода. Последното доливане беше на върха на Алпите в Австрия от там до БГ без проблеми, като се има предвид че Румъния са 400км проходи при 30-35'С горещина (Юли) и пълзене в колона щото половината им път е в строеж. Бавното каране обаче в ниски обороти не позволява на системата да изхвърли водата и така се прибрах.

              Радиатора ми го залепиха за 100лв с промивка, демонтаж и монтаж включени в цената. Не е ефтино, но реши проблема.

              Диагнозата на Явор е най-вероятна, на 2ро място бих поставил възможен теч, но колегата не казва дали е доливал.

              Пиши като я заведеш на доктор, че стана интересно.
              [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
              [/COLOR]

              Коментар


              • #37
                До: И аз имам вече Тойота

                kолеги,дайте да не се правим на медиуми и да не спорим като ученички...може да е всичко! до де не се провери колата е само чисто лафосване,дето викат по нашия край. и на мен ми е любопитно ,така че ще видим какво ще излезе........
                TЛК 80-4.2ТД
                ТЛК 73-2.4ТД
                ...................

                Коментар


                • #38
                  До: И аз имам вече Тойота

                  Аз имах същия проблем с К160 Патрул.Нямаше парно дълго време и като се появи-колата почва да загрява по баира-писнало ми беше да следя температура.Оказа се поради старчески причини термостата-почти работи-отваря едва-едва-нито парно нито охлаждане.50 лв+3 болта,200 гр антифриз за доливане и спи градът.Пак казвам,затлачват се нещо бракмите из острова,нямам представ точно как.

                  Коментар


                  • #39
                    До: И аз имам вече Тойота

                    Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                    Аз имах същия проблем с К160 Патрул.Нямаше парно дълго време и като се появи-колата почва да загрява по баира-писнало ми беше да следя температура.Оказа се поради старчески причини термостата-почти работи-отваря едва-едва-нито парно нито охлаждане.50 лв+3 болта,200 гр антифриз за доливане и спи градът.Пак казвам,затлачват се нещо бракмите из острова,нямам представ точно как.
                    Колега,не забравяй,че при К160 главата е чугун и мн. трудно да я спукаш или изкривиш.На Тойотата е алуминиева.

                    Коментар


                    • #40
                      До: И аз имам вече Тойота

                      Привет на всички,

                      Днес бях на посещение в Тойота/ Русе и:

                      1. При показание на датчика на темп. в средата- температурата на радиатора (на 3см от горния край) беше 23 градуса???

                      2. Имаше доста масло по двигателя от страната към купето. Вчера го измих на пароструйка. Оказа се, че гарнитурата на турбото не е затегната- имаше около 8мм фуга откъм купето??? Затегнаха 2бр. гайки и сега има друг звук турбото...и дърпа доста по- добре.

                      Диагнозата беше- нов термостат. Но се чудя, дали да не промия охладителната система с оцет.

                      Колеги, някой да знае дали има и къде се намира кранче за източване и как се обезвъздушава системата след това???

                      Благодаря Ви, предварително!
                      ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                      Most sports require only one ball - real sports require two.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Честито и от мен

                        Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
                        Видях аз че наше момче я купи тази колица:

                        http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...m=250320958880

                        и си викам - кога ще се похвали във форума... със здраве да си я караш.

                        Присъединявам се към съвета на колегите: пълна промивка на охладителната система. И без това трябва да си смениш антифриза щото не се знае колко е разреден, в Англия минусови температури са рядкост и хората разреждат антифриза повече от нас. А не се знае дали не са слагали добавки за оправяне на протекъл радиатор, понякога те запушват част от тръбичките на радиатора...

                        Ако минеш само с термостат или нещо дребно - ОК, но и гарнитура да ти трябва - тя е към 100лв.

                        Преди да купиш части гледай тук:

                        http://www.roughtrax4x4.com/index.php?doc=87

                        или тук:

                        http://www.milneroffroad.com/categories.asp?cID=22

                        за да имаш представа от цените и да не те изкормят нашите 'търговци'
                        Колега, благодаря за инфото.

                        Термостат- оригинал от Тойота е 65лв + гарнитурка за него 7лв. Ама ще дойдат сигурно след Нова Година- нали в Гърция се бонтуват...

                        Преди да я докарам до България, колата беше на сервиз в Англия и са сменили всичките и течности, ремъци и разни елементи по окачването. Мой приятел (англичанин) я закара в сервиза и си имам фактура за 700 лири...поне ми спести ДДС- то, щото взе фактурата на неговата фирма.

                        Между другото...за задните седалки има съшо парно...така грее, 4е ще стопи стелките???
                        ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                        Most sports require only one ball - real sports require two.

                        Коментар


                        • #42
                          До: И аз имам вече Тойота

                          Първоначално публикуван от patrol77 Преглед на мнение
                          Диагнозата беше- нов термостат. Но се чудя, дали да не промия охладителната система с оцет.
                          Защо ли бях сигурен в повредата? Само напълнихте не човека главата с най-скъпите проблеми.

                          Ако всичко е наред сега, не пипай нищо и не промивай с никакъв препарат, просто на пролет си смени антифриза, на есен пак!

                          Карай си колата със здраве.

                          Коментар


                          • #43
                            До: И аз имам вече Тойота

                            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                            Защо ли бях сигурен в повредата? Само напълнихте не човека главата с най-скъпите проблеми.

                            Ако всичко е наред сега, не пипай нищо и не промивай с никакъв препарат, просто на пролет си смени антифриза, на есен пак!

                            Карай си колата със здраве.

                            Ама парното отпред...си го няма, а отзад...бълва огън???
                            ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                            Most sports require only one ball - real sports require two.

                            Коментар


                            • #44
                              До: И аз имам вече Тойота

                              Би трябвало отзад да има и два вентилатора на пода под предните седалки за парното,при мен на ТЛК-то са комбинирани и с реотани и преди да заработи водното парно почват да духат топло ,като дигне температура парното се изключват сами.

                              Коментар


                              • #45
                                До: И аз имам вече Тойота

                                Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                                Би трябвало отзад да има и два вентилатора на пода под предните седалки за парното,при мен на ТЛК-то са комбинирани и с реотани и преди да заработи водното парно почват да духат топло ,като дигне температура парното се изключват сами.
                                И аз имах такова подозрение. При мене са между седалките...да бяха сложили и отпред някой реотан
                                ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                                Most sports require only one ball - real sports require two.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X