Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз имам вече Тойота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: И аз имам вече Тойота

    Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
    а случайно да пробва да го караш със 130-140 по баирите ? щото моя е същия мотор и е вдигал температура само като издеветелствам над него по баирите....да не се окаже накрая че искаш от него невъзможното и той да ти се отблагодарява подобаващо


    Ако всичко е наред с охладителната система не е проблем с колко караш.
    А ако може 140 по баира е добре
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #17
      До: И аз имам вече Тойота

      Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
      Ако всичко е наред с охладителната система не е проблем с колко караш.
      А ако може 140 по баира е добре
      При старите предкамерни дизели си е малко проблем. Трябва си една "ръчка" надолу и по малко газ по баирите. Иначе едва ли е глава, или гарнитура - щеше да изхвърли водата и да заври от Англия до тук. Правилно казаха колегите - ревизия на охладителната система.

      Коментар


      • #18
        До: И аз имам вече Тойота

        Имахме една от Англия,но беше 2.4 мотора-грееше като парен локомотив и сменихме термостата-финито ла комедия.Този мотор 3.0ТД е далеч по добър за тая машина,която иначе в класа си няма конкуренция-абсолютно неубиваема конструкция но нещо ги затлачват ингилизите с тяхното умерено шофиране и постоянен климат.Имаме една луда ингилизка тук с 2.4ТД мотора-купи я за 730 паунда пред мен а тя има къща в едно турско село на кънда-дивия-такава експлоатация не съм виждал през живота си-това не е жена а ЗВЕР-нищо,че е 45 кила мокра но "Сърфа"(Тойота Хай Лукс СЪРФ) и държи-само масла и гуми сменя и налива нафта или олио-намерила някакво олио в едновремешна бакалия в селото и никой не го искал-цял варел заедно с ливера-оная го хакаше в Хай Лукса с малко нафта и-пей сърце.Та честито ти Тойотката,аз щях да си взема една за себе си,но ми е тесна в раменете,та съм на голямата 80-тка .Избора обаче ти е перфектен.Може би догодина ще забърша един хай-лукс,понеже Патрула,който карам за лов не ми побира помиярите-къс е а вече станаха 6 обучени кучета.Още веднъж-честито.

        Коментар


        • #19
          До: И аз имам вече Тойота

          Трябва да се провери добре от какво е проблема, но дори и глава да е, не е толкова отчайващо. Днес, докато си купувах филтри, пред мен купиха глава за 1KZ-TE.

          Испанска - 1450лв.
          Тойота (оргиналдъ) - 22** лв.

          Ако ти трябват телефони, ще пиша.

          Коментар


          • #20
            До: И аз имам вече Тойота

            Първоначално публикуван от patrol77 Преглед на мнение
            Не е проблем
            Как се сменя?
            Със запитване до администратора.

            Коментар


            • #21
              До: И аз имам вече Тойота

              Колеги, благодаря Ви много за съветите.

              Днес нямах време да влизам във форума, че ходих до КАТ и до Гената да я види. В петък съм на диагностика в Тойота/ Русе. Ще пиша като имам резултат от там. Между другото- парното хич го няма...едвам едвам духа топло и при загрял добре двигател...ама ще видим
              ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

              Most sports require only one ball - real sports require two.

              Коментар


              • #22
                Честито и от мен

                Видях аз че наше момче я купи тази колица:

                http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...m=250320958880

                и си викам - кога ще се похвали във форума... със здраве да си я караш.

                Присъединявам се към съвета на колегите: пълна промивка на охладителната система. И без това трябва да си смениш антифриза щото не се знае колко е разреден, в Англия минусови температури са рядкост и хората разреждат антифриза повече от нас. А не се знае дали не са слагали добавки за оправяне на протекъл радиатор, понякога те запушват част от тръбичките на радиатора...

                Ако минеш само с термостат или нещо дребно - ОК, но и гарнитура да ти трябва - тя е към 100лв.

                Преди да купиш части гледай тук:

                http://www.roughtrax4x4.com/index.php?doc=87

                или тук:

                http://www.milneroffroad.com/categories.asp?cID=22

                за да имаш представа от цените и да не те изкормят нашите 'търговци'
                [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                [/COLOR]

                Коментар


                • #23
                  До: И аз имам вече Тойота

                  Първоначално публикуван от patrol77 Преглед на мнение
                  Благодаря колега,

                  Съвет: Не минавайте през Румъния (Арад- Калафат)...пътя го има само на картата (на хартиената...не и на GPS-a), а на практика са само някакви дупки и чакъл. На ферибота си беше чист рекет- взеха ни първо 20лв. (билетче за 20 леи) за да влезем в пристанището (жалко подобие на такова) и после за 4 човека- 35евро (на билета пишеше 3 евро)...и между колите на кораба се напълни с най- мизерните румънски цигани... и те били в Европа???

                  Подробна GPS карта на Румъния има само iGO чети в раздела за навигация на форума. Картата има дори улиците в градовете, Калафат също.

                  Не са те метнали с таксите. Толкова и аз платих - 6 евро за пристанище и 29 евро за ферибот, но бях сам в колата. Полицаите са цигани и искат 5 евро ако нямаш пожарогасител например, аз имах и той ми казва "еее що имаш бее аз сега кафе няма ли да пия бе брато" ... такива са ни съседите...
                  [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                  [/COLOR]

                  Коментар


                  • #24
                    До: И аз имам вече Тойота

                    Първоначално публикуван от patrol77 Преглед на мнение
                    Колеги, благодаря Ви много за съветите.

                    Днес нямах време да влизам във форума, че ходих до КАТ и до Гената да я види. В петък съм на диагностика в Тойота/ Русе. Ще пиша като имам резултат от там. Между другото- парното хич го няма...едвам едвам духа топло и при загрял добре двигател...ама ще видим
                    Това с парното не е хубаво,защото е признак на спукана глава или искривена.Този двигател е склонен към това.Но нека се изкажат специалисти.

                    Коментар


                    • #25
                      До: И аз имам вече Тойота

                      ПРОКЪЛНАТА ОТ БОГА СТРАНА Е РУМЪНИЯ,АМА И БГ СИ Я БИВА В ТОВА ОТНОШЕНИЕ.

                      Коментар


                      • #26
                        До: И аз имам вече Тойота

                        Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                        Това с парното не е хубаво,защото е признак на спукана глава или искривена.Този двигател е склонен към това.Но нека се изкажат специалисти.
                        Нищо общо!! Това въобще не е симптом на спукана глава

                        Коментар


                        • #27
                          До: И аз имам вече Тойота

                          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                          Нищо общо!! Това въобще не е симптом на спукана глава
                          А,кое е?ще изчакаме неколко дни и колегата ще сподели.Каде му е парното,след като колата е загряла на норм температура?

                          Коментар


                          • #28
                            До: И аз имам вече Тойота

                            Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                            А,кое е?ще изчакаме неколко дни и колегата ще сподели.Каде му е парното,след като колата е загряла на норм температура?
                            Давай да залагаме
                            Аз съм за запушена система + термостат или виско муфа

                            Залагам 2,5лв.

                            Коментар


                            • #29
                              До: И аз имам вече Тойота

                              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                              Давай да залагаме
                              Аз съм за запушена система + термостат или виско муфа

                              Залагам 2,5лв.
                              + 2,5лв.
                              ТЛК 80 4,2ТД-95г

                              Коментар


                              • #30
                                До: И аз имам вече Тойота

                                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                                Давай да залагаме
                                Аз съм за запушена система + термостат или виско муфа

                                Залагам 2,5лв.
                                А,каде е парното?сподели нещо за него.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X