Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
    Не знам как Xiaomi е в някаква програма на гугъл. Може. Но в Китай гугъл е абсолютно забранена компания. Не работят търсачките, мейлите и дори GooglePlay.
    Xiaomi влезнаха официално на бг пазара с флагманите. Очакват се и по-ниските класове, които ще пробият доста в сегмента ~300-400лв.

    Аз ползвам Redmi 3s Prime вече 1.5 година и съм много доволен. Да, камерата не е добре - в сегмента 250-300лв. толкоз. Батерия /цял ден 4G хаби около 40%/, хардуер, чист андроид, памет... dual sim /ако някой ползва/
    След половин година ще търся отново нещо с тези размери на Xiaomi.

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      След две години с LG V10 дойде време за подмяна. В момента съм със Samsung S8+. Първи впечатления от апарата...

      Първо хубвото:
      Страхотен екран. Няма какво да се лъжем - определено OLED дисплеите са по-добрите дисплеи за този тип устройства, поне за сега. Цветовете са доста ярки дори на светло, прекалено ярки за да са коректни, но дисплея е удобен за ползване. Доста добра сглобка - личи си че от Сами са се постарали да докарат колкото може по-добре всички толеранси в сглобката. Повечето популярни начин за свързване на устройството са налични в него, което е плюс (включително и 3.5 аудио жак, разположен неудобно отдолу, но няма да издребняваме). Като поведение андроида в нещото работи много гладко през цялото време. Не се усеща запъване или забавяне няма значение какво ще напускаш.

      После не чак толкова хубавото:
      Батерията не е достъпна за смяна. Интерфейса успява да "изяде" цялото екранно пространство по начин който го прави претрупан и неудобен. Не помня да съм се взирал в елементи от интерфейса на LG-то, а при Сами постоянно ми се налага. Някои елементи просто са твърде малки и за четене и за натискане. Не съм уверен защо... Напъните на Сами да подменят услугите на Google са неприятни. Усещането е като да ти намажат върху филията с мед и масло например (нека да съм учтив) лютеница. Можеш да го изядеш, но нито е приятно, нито искаш да го правиш, освен ако наистина не се налага, а и по никакъв начин не си пасва. Батерията пада доста бързо, ако решиш да "надуеш" резолюцията и/или осветеността на екрана. Нещото идва с добро количество ненужен блоутуеър (справка по-горе за напъните). Бигсби... дори отзад не можеш да си го завреш, че е виртуален и няма същност... Което мисля го описва доста добре. Има цял шибан бутон за нещо, което не ми трябва и няма да ми потрябва никога. Добре, че има вариант да го премапнеш на нещо по-смислено. Аспекта на резолюцията 2 към 1. Напълно безмислен в момента. Няма апликации и/или медия които го поддържат по подразбиране.

      Като го поползвам малко повече може да драсна по-сериозен отзив.

      EDIT: За да не останете с погрешни впечатления - направих си Самсунг акаунт, направих си всички настройки - точно както от Самсунг са предвидили да бъдат направени от един стандартен потребител. Искам да дам реален шанс на това устройство и да не го съдя от самото начало. Давам си сметка, че скока от изчистеният интерфейс на LG-то към претрупаният на Samsung-а ще е точно това, което описвам в момента така, че не приемайте твърде на сериозно това, което съм написал. Нормално е при смяна на платформата да усетиш точно това - разликите.
      Последно редактирано от господин никой; 08-11-17, 12:38. Причина: смислова / корекция / typo

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Да питам и аз. Търси се среден клас, 250 до към 350 лв. Ще се ползва от майка ми. Искам хубава камера, възможно най-нов софтуер, да изкара по-дълго . Другото е разговори и нещо да се види в нета евентуално. Аз лично не отбирам от смартфони, двата ми телефона са на обща стойност 20 лева, единия даже е без фенерче. Спрял съм се на Моторола E4 Plus и G5. Сходни параметри, но на Е4 батерията е 5000 милиампера. Иначе G5 е с по-добра резолюция, по-нов модел е. Разликата между двата е 10 лв.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          Да питам и аз. Търси се среден клас, 250 до към 350 лв. Ще се ползва от майка ми. Искам хубава камера, възможно най-нов софтуер, да изкара по-дълго . Другото е разговори и нещо да се види в нета евентуално. Аз лично не отбирам от смартфони, двата ми телефона са на обща стойност 20 лева, единия даже е без фенерче. Спрял съм се на Моторола E4 Plus и G5. Сходни параметри, но на Е4 батерията е 5000 милиампера. Иначе G5 е с по-добра резолюция, по-нов модел е. Разликата между двата е 10 лв.
          МИсля, че HUawei P9 Lite ще свърши чудесна работа.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
            МИсля, че HUawei P9 Lite ще свърши чудесна работа.
            Надхвърля бюджета, а по характеристики е сходен с Моторолите, поне на първо гледане. Андроида е 6-ца.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              E4 plus e с андроид 7.1. Според мен g5 e по сполучлив избор. Всъщност моторолите са с чист андроид, минал съм през G, X, X2, G4plus, G5 plus, сега се точа за Z2 или Х4... Не съм критерий, но никога не бих взел вече друга марка.

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                На Моторолите им е трудна сервизната поддръжка, и софтуер и хардуер. Винаги са били баяти телефони. Трябва търговеца добре да се е подготвил със сервизирането им.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от pencotk Преглед на мнение
                  E4 plus e с андроид 7.1. Според мен g5 e по сполучлив избор. Всъщност моторолите са с чист андроид, минал съм през G, X, X2, G4plus, G5 plus, сега се точа за Z2 или Х4... Не съм критерий, но никога не бих взел вече друга марка.
                  Единствено батерията е предимството на Е4. Щом си доволен от толкова модели, явно не е зле като марка. Все пак, както казах ще се ползва от майка ми, няма да се разиграе на игри и да гледа филми.

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  На Моторолите им е трудна сервизната поддръжка, и софтуер и хардуер. Винаги са били баяти телефони. Трябва търговеца добре да се е подготвил със сервизирането им.
                  Засега Технополис мисля да намажат, въпреки, че в Емаг е малко по-евтин. Първите са страшни индианци, минах да видя двата телефона на живо. Единия изложен, другия бил в шкафа под щанда, че нямало място(сигурно 1,5 м. щанда с не повече от 10 телефона), продавачката разбира от телефони колкото мен.Последните са ми нещо съмнителни с гаранционното обслужване, но пък имат удължена гаранция с доплащане.
                  Последно редактирано от Preslav Peychev; 21-11-17, 23:42. Причина: сливане
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    На Моторолите им е трудна сервизната поддръжка, и софтуер и хардуер. Винаги са били баяти телефони. Трябва търговеца добре да се е подготвил със сервизирането им.
                    Ползвал сте Моторола или от някъде сте чули? Софтуер - чист андроид, получава ъпдейт сред първите, за разлика от т.н. топ марки, които и не доживяват дори един ъп.

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от pencotk Преглед на мнение
                      Ползвал сте Моторола или от някъде сте чули? Софтуер - чист андроид, получава ъпдейт сред първите, за разлика от т.н. топ марки, които и не доживяват дори един ъп.
                      Моторолите ме отказаха от другите марки. Няма такива кучета!
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        Да питам и аз. Търси се среден клас, 250 до към 350 лв. Ще се ползва от майка ми. Искам хубава камера, възможно най-нов софтуер, да изкара по-дълго . Другото е разговори и нещо да се види в нета евентуално. Аз лично не отбирам от смартфони, двата ми телефона са на обща стойност 20 лева, единия даже е без фенерче. Спрял съм се на Моторола E4 Plus и G5. Сходни параметри, но на Е4 батерията е 5000 милиампера. Иначе G5 е с по-добра резолюция, по-нов модел е. Разликата между двата е 10 лв.
                        NOKIA 5 или 6
                        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev
                          Засега Технополис мисля да намажат, въпреки, че в Емаг е малко по-евтин. Първите са страшни индианци, минах да видя двата телефона на живо. Единия изложен, другия бил в шкафа под щанда, че нямало място(сигурно 1,5 м. щанда с не повече от 10 телефона), продавачката разбира от телефони колкото мен.Последните са ми нещо съмнителни с гаранционното обслужване, но пък имат удължена гаранция с доплащане.
                          Не се хващай за удължената гаранция. Изобщо не е истинска гаранция, а застраховка към някой застраховател с доста неясни клаузи какво става в случай на повреда или тотална щета

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                            NOKIA 5 или 6
                            Имам лек психологически проблем с марката. В момента ползвам две Нокии, даже едната е без фенерче. Едната е три годишна, служебна. Еми страшна тояга за телефон от тия години. Знам, че новите Нокии вече са други, ама имам нужда от още време да им повярвам . Иначе 5-цата на пари и характеристики го докарва като Моторолата. Чакам утре да видя ще има ли нещо от двете Мотороли на промоция, ако не поръчвам която сваря, и каквото сабя покаже.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Ксяоми като цена,параметри и качество и дизайн са много добри.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Днес дръпнах G5 с 10% отстъпка. Набързо в магазина дисплея му ми се вида по-читав от Е4. Те и на книга са различни де. Тия дни го давам за употреба. Благодаря на всички за мненията.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X