Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Моя казус се реши днес. Телефона е Honor 8 Lite. Племенницата е щастлива , а аз си отдъхнах.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      Честито! Много добър избор. Отличен даже.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Ще сменям телефона и съм се спрял на lenovo zuk z2 но няма от къде да почерпя информация,как се държи батерията.Та ако някой има впечатления да сподели.Пък и не само за батерията де,въобще как се държи телефона.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Doogee T6 Pro - 2 SIM карти, 3 GB Ram + 32 GB вградени, 8 процесора, добра камера, 6450 mAh батерия... + зарядно за бързо зареждане... на цена около 100 Е или $, зависи кой от къде си го поръча... 1 г. гаранция...

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Не е с 8 процесора,а с 8 ядра.Телефон с МТК процесор не препоръчвам на никого,SD е много по добър процесор.Затова ще предложа Redmi 4 Prime 3/32.Друг вариант е Redmi 4X 3/32,но с по-слабичък процесор.
            Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Първоначално публикуван от pitbula74 Преглед на мнение
              Не е с 8 процесора,а с 8 ядра.Телефон с МТК процесор не препоръчвам на никого,SD е много по добър процесор.Затова ще предложа Redmi 4 Prime 3/32.Друг вариант е Redmi 4X 3/32,но с по-слабичък процесор.
              Ако говориш за Spreadtrum, аз нямам тия добри впечатления. По добре нов модел МТК.

              Всъщност явно говориш за Qualcomm Snapdragon, да ако е така си прав. Водещи са заедно с Exynos на Самсунг. Но и HiSilicon на Хуавей работят много стабилно и аз ги препоръчвам като по евтин вариант.
              Последно редактирано от disko04; 12-06-17, 09:26.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                А ако телефона е с Английко меню,дали може да му се вкара Българско?
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                  А ако телефона е с Английко меню,дали може да му се вкара Българско?
                  Зависи за кои пазари е правен. Ако е правен за Европа и не е HTC за да е костюмизиран към оператора, почти е сигурно че в андроида има български. За останалите вече е променливо. Много модели са за да се каже еднозначно.

                  Ако го купуваш от Алиекспрес и е непознат за Европа, българския е малко вероятен, руски като кирилица, по вероятно
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    ... костюмизиран към оператора...
                    Какво ще рече един телефон да е "костюмизиран"?
                    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                      Какво ще рече един телефон да е "костюмизиран"?
                      Customized - променен от стандарта. Например са му добавени специфични софтуерни опции - повече сигурност, допълнителни услуги и т.н. Често повечето хора определят различни телефони със сменен Андроид като къстомизирани. Понякога (лично аз почти не съм виждал) става дума и за различни хардуерни добавки. Например слот за SD карта или подменен чип за Wi-Fi-то...
                      Последно редактирано от господин никой; 12-06-17, 14:31. Причина: typo...

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        По специално HTC са масово костюмизирани към операторите в Европа и света и едно от нещата е че езици като българския например са забранени за показване въпреки че са налични в ROM-а на телефона. За да се покажат трябва да се направи секюритито "OFF" и то на няколко нива или флага. Това при тях (HTC) е практика не от вчера и няма общо със СИМ заключването.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          Ще сменям телефона и съм се спрял на lenovo zuk z2 но няма от къде да почерпя информация,как се държи батерията.Та ако някой има впечатления да сподели.Пък и не само за батерията де,въобще как се държи телефона.
                          От 6-7 месеца съм със ZUK Z2. За сега няма грижи - чудесен телефон, супер бърз (Snapdragon 820), никога не е е имало каквото и да е забавяне в която и да е програма. GPS-a е бърз и сравнително точен. Батерията издържа ден-два, зависи колко се ръчка. Недостатък - няма слот за SD-карта, но пък има 64ГБ вградена памет, за сега не съм успял да я напълня. Друг недостатък - продаваните от разните китайски магазини са префлашнати с модифициран фърмуеър, в който са вкарани езици в менюто (има и български), но може да е прецакана някоя и друга функционалност. Едно от прецаканите неща е автоматичния ъпдейт. Всъщност основният недостатък на този телефон е, че оригиналният фърмуеър е китайски - няма Play Store, има китайски приложения и т.н. Има и официална индийска версия (защото извън Китай се продава официално само в Индия), която е по-чист андроид и си има всички гугълски екстри. И двете официални версии обаче имат само английско меню (и там съответно китайски...). Има не малка общност от фенове, съответно има РОМ-ове с LineageOS(CyanogenOS), MoKee, MIUI и т.н., но във всеки от тези все още има (или поне имаше последно като проверявах) разни бъгове. Недостатък е, че тези къстъм РОМ-ове по-трудно се флашват, защото оригинално телефона е със заключен буутлоудър и за да се отключи трябва да се правят едни регистрации в ДЕВ сайта на леново, което е малко сложна процедура. Като се отключи пък не може да се върне оригиналния ОС, освен ако не се префлашне с една доста стара версия и после тя да се ъпдейтва... В интерес на истината аз всичко това си го спестих, като си карам все още със "счупения" фърмуеър с който го купих и нямам особени грижи - единственото което не ми работи е статистиката за интернет трафика, но тя не ми и трябва особено. Твърде бързо го вкарах в употреба след покупката и вече не ми се занимава с ресети и преинсталации. Една особеност на този телефон е че няма други хардуерни бутони освен "home" бутона, който обаче разпознава жестове и леки/бързи/бавни и т.н. докосвания, които заменят хардурните бутони. Овен това е и сензор за пръстов отпечатък, който до сега не ми е създавал никакви проблеми и е доста бърз. С тази особеност се свиква лесно, а и може да се изкарат софтуерни бутони в долната част на екрана, както са си много други телефони.
                          Единственото което ми липсва във този телефон е водоустойчивостта, но иначе за тази цена (малко под $200) няма по-добър. Аналогът Xiaomi Mi5 е поне с $50-60 по-скъп, даже и повече.

                          Допълнение: в момента бих си взел Zuk Z2 Pro - повече екстри за малко повече пари /Амолед дисплей, оптична стабилизация на камерата, 6ГБ РАМ, 128ГБ вградени/. Имаше и една версия с 4/64 памет, която като цена е съвсем малко повече от Z2.
                          Последно редактирано от nigell; 13-06-17, 21:01. Причина: Допълнение

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
                            Допълнение: в момента бих си взел Zuk Z2 Pro - повече екстри за малко повече пари /Амолед дисплей, оптична стабилизация на камерата, 6ГБ РАМ, 128ГБ вградени/. Имаше и една версия с 4/64 памет, която като цена е съвсем малко повече от Z2.
                            За Zuk Z2 Pro на Lenovo ли спомена? За около (само) 460 Е ???!!!

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
                              От 6-7 месеца съм със ZUK Z2. За сега няма грижи - чудесен телефон, супер бърз (Snapdragon 820), никога не е е имало каквото и да е забавяне в която и да е програма. GPS-a е бърз и сравнително точен. Батерията издържа ден-два, зависи колко се ръчка. Недостатък - няма слот за SD-карта, но пък има 64ГБ вградена памет, за сега не съм успял да я напълня. Друг недостатък - продаваните от разните китайски магазини са префлашнати с модифициран фърмуеър, в който са вкарани езици в менюто (има и български), но може да е прецакана някоя и друга функционалност. Едно от прецаканите неща е автоматичния ъпдейт. Всъщност основният недостатък на този телефон е, че оригиналният фърмуеър е китайски - няма Play Store, има китайски приложения и т.н. Има и официална индийска версия (защото извън Китай се продава официално само в Индия), която е по-чист андроид и си има всички гугълски екстри. И двете официални версии обаче имат само английско меню (и там съответно китайски...). Има не малка общност от фенове, съответно има РОМ-ове с LineageOS(CyanogenOS), MoKee, MIUI и т.н., но във всеки от тези все още има (или поне имаше последно като проверявах) разни бъгове. Недостатък е, че тези къстъм РОМ-ове по-трудно се флашват, защото оригинално телефона е със заключен буутлоудър и за да се отключи трябва да се правят едни регистрации в ДЕВ сайта на леново, което е малко сложна процедура. Като се отключи пък не може да се върне оригиналния ОС, освен ако не се префлашне с една доста стара версия и после тя да се ъпдейтва... В интерес на истината аз всичко това си го спестих, като си карам все още със "счупения" фърмуеър с който го купих и нямам особени грижи - единственото което не ми работи е статистиката за интернет трафика, но тя не ми и трябва особено. Твърде бързо го вкарах в употреба след покупката и вече не ми се занимава с ресети и преинсталации. Една особеност на този телефон е че няма други хардуерни бутони освен "home" бутона, който обаче разпознава жестове и леки/бързи/бавни и т.н. докосвания, които заменят хардурните бутони. Овен това е и сензор за пръстов отпечатък, който до сега не ми е създавал никакви проблеми и е доста бърз. С тази особеност се свиква лесно, а и може да се изкарат софтуерни бутони в долната част на екрана, както са си много други телефони.
                              Единственото което ми липсва във този телефон е водоустойчивостта, но иначе за тази цена (малко под $200) няма по-добър. Аналогът Xiaomi Mi5 е поне с $50-60 по-скъп, даже и повече.

                              Допълнение: в момента бих си взел Zuk Z2 Pro - повече екстри за малко повече пари /Амолед дисплей, оптична стабилизация на камерата, 6ГБ РАМ, 128ГБ вградени/. Имаше и една версия с 4/64 памет, която като цена е съвсем малко повече от Z2.
                              Аз взех телефон ZUK 2131 с оригиналната ОС с Китайски и Английски език.Гугъл плей го изтеглих през стоковия браузър.Ъпдейтна се до ZUI 2.5.412 или Андроид 7 но ми изчезнаха опциите за програмиста и няма как да си изкарам софтуерните бутони.Другия проблем е,че след актуализацията не мога да инсталирам никакъв лаунчър.Има ли как да се поправи това?
                              Последно редактирано от kameno karp; 14-06-17, 21:37.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                                За Zuk Z2 Pro на Lenovo ли спомена? За около (само) 460 Е ???!!!
                                Да, този имам предвид. Не знам къде е 460Е, от китайските сайтове е под $300. С ДДС и т н. да дойде към 600лв. За предлаганите характеристики е повече от добре. Тук нещо подобно струва поне 800-900лв с договор и план към оператор за още 30-тина лв. на месец. Евентуално може да се издебне да се появи в някой европейски склад, аз така си купих моя за около $200, което в крайна сметка излезе под 400лв. Това си беше (и май все още е) около 2 пъти по-малко от марковите аналози.

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                Аз взех телефон ZUK 2131 с оригиналната ОС с Китайски и Английски език.Гугъл плей го изтеглих през стоковия браузър.Ъпдейтна се до ZUI 2.5.412 или Андроид 7 но ми изчезнаха опциите за програмиста и няма как да си изкарам софтуерните бутони.Другия проблем е,че след актуализацията не мога да инсталирам никакъв лаунчър.Има ли как да се поправи това?
                                Това явно е официалният китайски ROM. Опциите за програмиста обикновено се изкарват с няколко пъти последователно кликане на версията в "Settings/About/Version" менюто. За лънчъра не знам, аз съм с Nova и не съм имал проблеми, но съм още на андроид 6. Повече информация може да се получи от https://zukfans.eu/community/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X