Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Не съм казал че СантаФе не е джип. Такова краино мнение от мен няма да чуеш. И разбира се че ключовата дума е "на мен" нали всички имаме задници /еи тва последното ако го разбереш погрешно - ква каша ще стане/
    А по не почистени пътища до Пампоровец Ауди куатро е много по джип от СантаФе. Това последното според АутоБилд.

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от kinex
      Не съм казал че СантаФе не е джип. Такова краино мнение от мен няма да чуеш.
      Няма проблем да го кажеш. Щото то наистина не е джипка, а crossover. А пък туй според някои дефиниции е "автомобил с външен вид на джип, но базиран на по-икономичната платформа на лека кола".
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        Дааа ... Гейове, меки цели, роми, дружески огън, лица със специфични умения, институции ... Сеа па кросовър. Ебати, някой да знае колко са синонимите на "менте"?
        Макар че всичко е ясно, без думите няма понятия. Смени понятията и си сменил философията.
        Мда. Та викате, ние сме прости диваци и калпав народ? Ми сигурно, щом изобщо обръщаме внимание на всички глупости които ни пробутват. И на специалният клас - кола-травестит))

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от Стефан
          Дааа ... Гейове, меки цели, роми, дружески огън, лица със специфични умения, институции ... Сеа па кросовър. Ебати, някой да знае колко са синонимите на "менте"?
          Макар че всичко е ясно, без думите няма понятия. Смени понятията и си сменил философията.
          Мда. Та викате, ние сме прости диваци и калпав народ? Ми сигурно, щом изобщо обръщаме внимание на всички глупости които ни пробутват. И на специалният клас - кола-травестит))

          ти ме утрепа от смях

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от Стефан
            Дааа ... Гейове, меки цели, роми, дружески огън, лица със специфични умения, институции ... Сеа па кросовър. Ебати, някой да знае колко са синонимите на "менте"?
            Макар че всичко е ясно, без думите няма понятия. Смени понятията и си сменил философията.
            Какво й е на философията? Ами тя е стандартната. Произвежда се това, което има най-големи шансове да се продаде. Явно e имало и има търсене за возила от този тип, на който ти викаш "менте". Специално Санта Фе е правена за американския пазар, където е пожънала немалки успехи. Т.е. имало е достатъчно много хора, на които им е трябвало нещо, дето да прилича на джипка, да има някакви 4х4 възможности, но да е по-евтино, по-удобно и по-безопасно за експлоатация, отколкото са истинските джипки. И ей ти ги кросовъри-те

            Дали ще му викаш менте или не, подобно возило си има своето място. Все пак, в цивилизования свят са доста повече хората, на които възможностите на истинските джипки просто не им трябват.
            В същност, за какво са ти н'ам си колко блокажа, лебедки, шнорхели и т.п. офроуд гъдели, ако всичко, за което ще го използваш, е да прескачаш на пикник по умерено приличен черен път? Не е ли далеч по-разумно вместо това да използваш нещо като Санта Фе?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              Темата нещо започва да подозрително позната. Подобен спор няма смисъл. Ясно е че коли като Санта Фе имат своя пазарен дял, ще се произвеждат и продават и то все повече. И нека не забравяме, че колата е отражение на собственика си, неговите виждания и разбирания... Ние се обграждаме с все повече удобства, леснини и показности, автомобилите просто следват този ход на нещата. А задавате ли си въпросът защо подобни автомобили имат успех, при положение, че да кажем имат параметрите на всяка нормална лека кола 4х4, но за сметка на нея са по тежки и неикономични? Защото са по високи и изглеждат по солидно! Номера с височината е добре обяснен още в книгата: "Изкуството на войната" - доста отдавна... Та там ясно се казва, че психологическо преимущество има тази войска чиито воини носят високи знамена, много на брой и високи шапки... И при автомобилите е така... И освен това като участник в движението седиш високо, гледаш надалече...И въобще в днешно време повечето автомобили не се купуват съобразно техническите аргументи, а по съвършено други критерии, които включват най-вече експонация на вътрешните разбирания...

              Не е необходимо да харесваш света, за да го разбираш!
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #37
                Абсолютно подкрепям Венци за това че колата е отражение на собственика, но нямам никакво намерение да разисквам темата от тази гледна точка.
                Не знам Уикепедя как са правили въпросната класация. Наи вероятно са ползвали мнението на някой които лепи етикети. Защото според хората които са вкарвали въпросните автомобили в калта Пинин Чероки Спортиж Х-треал и Гранд Витара са повече от прилични Офроудъри. Да не говорим за Тоарег и Кайен които са в топ 10.

                Коментар


                • #38
                  Един познат (апропо собственик на Импас 56) е почти абониран за автомобилите Хюндай. При него за пръв път се качих на въпросното "чудо" Санта фе.... Не знам какво са мислили онези инженери там, ама "енергонаситеността" е такава, че ме изпреварваха доста успешно Галопери дълга база и съвсем без да се затруднят Черокита с онзи праисторически дизел на Рено 2.1...За колите пък какво да говорим... Обикновенно държане в плътен градски поток, без да изоставаш и да правиш колони вече изисква извъртане на двигателя, който при това се дере все едно го колят... Не че е шумен, ама много неприятен звука, до края на бялата зона на оборотомера има още много, ама пускаш вече педала щот имаш чуството че ще се счупи всеки момент... За проходимост изобщо не съм и пробвал да видя какво ще стане, защото ми беше достатъчно да видя какво става на асфалт. И самия собственник който отначало беше много горд с нея, взе че си купи Теракан...
                  Както се казва без коментари.
                  Може би при новия вариант нещата са се променили към добро, но доколкото чета в пресата, трансмисията е станала още по-асфалтова, така че дори при черен път ще и е трудно например...
                  Толкова за това недуразумение.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #39
                    Ти каде се губиш бе
                    Остави ме тука сам да се боря с вятърни мелници
                    Апропо първото ти мнение беше наи точно.

                    Коментар


                    • #40
                      не знам каква е трансмисията, но в щатите е на първо място по отзивите на клиенти, с най-малко дефекти и т.н. Друг е въпроса, че там е 22-28 хиляди долара, а тук е 60-70 хиляди лева...

                      Щом фиат панда е по-добър офроудър /за това не коментирам - нямам впечатление/, дай всички да си купиме Фиат Панда - широко, комфортно престижно

                      Знам хора, които си купуват БМВ 750 и го карат със 110кмч по магистралата - за някой може да е странно и смешно, но всеки си има съображения...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        Това как карат нещо което може да върви много е едно, а това как искаш да караш нещо, и то не много бързо, а то не иска да върви и толкова, е съвсем обратното
                        Така че какви съображения, като това нещо явно не е подходящ вариант и за съображения от типа "ще го карам бавно и само по асфалт", защото все някога ще дойде момент да се наложи да изпревариш междуградската Чавдарка, и ще усещаш как кракът ти пробива пода върху педала на газта а отсреща идващия ТИР се приближава...
                        Ето тогава онзи с БМВ 750 ще настъпи, а този с Сант фе -то ще види зор...
                        Просто всички негови защитничи се опитвате да обясните че като не е добър офроъдър (това мисля е ясно и никой не го коментира) поне е подходящ за ежедневна употреба по асфалтови пътища...Е, не е подходящ, честно казано не вярвах че все още произвеждат такива неща, просто стандартите в автомобилната индустрия се вдигнаха доста, и енергонаситеност на равнището на Москвич 403 ми изглежда абсурдна за 21 век...
                        Стига съм писал, и без това отделихме доста време и място за един напълно недостоен автомобил.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #42
                          Според мен 10 възглавници са излишни.
                          На мен и една ми стига.
                          Аз да не съм спящата красавица.

                          Коментар


                          • #43
                            Първоначално публикуван от kinex
                            Ти маи си фен на междинния дифиренциал. Защото Фриландър Санта Фе и Субару са от редките 4Х4 с междинен диф и виско раздатка. Маздата е същата само без междинен диф. По качества извън пътя се нареждат някъде под Fiat Panda и над Renault Scenic RX4.
                            За Маздата - определено или не си карал или бъркаш модела.Тя си е истински part time 4x4 и е проходима колкото всеки джип дълга база!
                            offroad фен
                            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                            Коментар


                            • #44
                              айде стига, че стана смешно: изпреварвали го галопери и т.н.

                              галопера е 98кс и по тежък от СФ, което е 150кс... трябва да си пълен олигофрен за да те изпревари галопер, а ти да си със Санта Фе и педала до долу...

                              или да си забравил да включиш на втора, щото туй не е тролей /бел. ред. тролей - автоматик/
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                                айде стига, че стана смешно: изпреварвали го галопери и т.н.

                                галопера е 98кс и по тежък от СФ, което е 150кс... трябва да си пълен олигофрен за да те изпревари галопер, а ти да си със Санта Фе и педала до долу...

                                или да си забравил да включиш на втора, щото туй не е тролей /бел. ред. тролей - автоматик/
                                Мерси за олигофрена и за тролея, наистина трогателно....
                                Дай да не си мерим пишките и кой какво е карал и как може
                                Апропо, честито, току що заключи темата
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X