Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип в таблото на Ford Ranger

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чип в таблото на Ford Ranger

    В една от темите писах,че имаме проблем с таблото на Форд Рейнджър.
    Майсторът,който се занимава с джипа казва,че проблемът е в чип,който е на таблото.Сменил е чипа с нов,но той работи с изключение на имобилайзера-т.е.всичко по таблото веча отчита,само че джипа гасне понеже имобилайзера го блокира.Няма как да се изолира имобилайзера нито да се "обучи" без заводският софтуер.
    Та спешно се търси друго табло от Рейнджър със следните данни:
    Производство 2004г. VS44554(30)-последните две цифри може и да са други/тия в скобите/.А ето и каталожен номер:
    4ALF-10849-KA

    Моля,ако някой колега знае откъде да си купим табло да пише.
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

  • #2
    До: Колеги ,моля помогнете!

    Нямам си на идея Чаро...
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • #3
      До: Колеги ,моля помогнете!

      Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
      Нямам си на идея Чаро...
      Вече и аз не знам какво да си мисля за фирмата Форд
      Чавдар Владимиров
      0887/912075
      Ленд Ровър Диско 1
      Самуад в проект

      Коментар


      • #4
        До: Колеги ,моля помогнете!

        А мото пфое пита ли? Те сигура ще те уредят, ама много пара ще ти искат сигурно. Можеш да питаш и тези - Елит авто: 089 9 199 338
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #5
          До: Колеги ,моля помогнете!

          Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
          А мото пфое пита ли? Те сигура ще те уредят, ама много пара ще ти искат сигурно. Можеш да питаш и тези - Елит авто: 089 9 199 338
          Той джипа стоя в МотоПфое 3мес. и нищичко неможаха да свършат.
          Нищо не работи-температура,гориво,вода,километраж ,а бе луда работа!Накрая ще го побългаря и майната им на електрониката!Ще дублирам датчиците и ще наслагам обикновенни.
          Чавдар Владимиров
          0887/912075
          Ленд Ровър Диско 1
          Самуад в проект

          Коментар


          • #6
            До: Чип в таблото на Ford Ranger

            Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
            само че джипа гасне понеже имобилайзера го блокира.Няма как да се изолира имобилайзера нито да се "обучи" без заводският софтуер.
            Не познавам конкретната машина и ще го карам по обща теория. Имобилайзера дава сигнал към нещо за да може то да не сработи. Когато имобилайзера "пази", сигнала може да е (+)или (-) или обратното, да го няма, а когат всичко е о.к. тогава да го има. Намери къде отива сигнала от имобилайзера (какво той управлява) и "побългари" само него.
            Нещо лошо се изразявам, но се надявам да схванеш идеята ми. Освен това, по-често имобилайзерите изобщо не позволяват палене и това "пали и после гасне" ми е малко мътно?
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              До: Чип в таблото на Ford Ranger

              Здрасти

              По принцип чипът на таблото няма общо с имобилайзера. Той отговаря за другите описани от теб работи.Пък и кво точно му се е случило на твоя обикновено е доста яка моторола и ако не му се бърка в флашпаметта е безупречен

              Обаче ако майсторът е сложил новият чип не със [B]ТВОЯ[B] "софтуер" или като е пробвал таблото някой път не е закачел модула който приема сигнала от ключа/пръстен около контактния ключ или малка кутийка под калника/ - ти е заключил компютъра.

              Виж къде е и ми кажи каква марка е и сериен номер евентуално.
              Незанам каде точно се намираш но ако ми пратиш компютъра или има там човек дето да изчета чипа на компютъра мисля че мога да ти го оправя

              п.п. А и коя година е този форд щото ако е по-нов може да има и BSI модул
              Последно редактирано от Jivko; 15-12-08, 18:55.
              088455338две
              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
              Джамбазов 2010г..

              Коментар


              • #8
                До: Чип в таблото на Ford Ranger

                Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                Здрасти

                По принцип чипът на таблото няма общо с имобилайзера. Той отговаря за другите описани от теб работи.Пък и кво точно му се е случило на твоя обикновено е доста яка моторола и ако не му се бърка в флашпаметта е безупречен

                Обаче ако майсторът е сложил новият чип не със [b]ТВОЯ[b] "софтуер" или като е пробвал таблото някой път не е закачел модула който приема сигнала от ключа/пръстен около контактния ключ или малка кутийка под калника/ - ти е заключил компютъра.

                Виж къде е и ми кажи каква марка е и сериен номер евентуално.
                Незанам каде точно се намираш но ако ми пратиш компютъра или има там човек дето да изчета чипа на компютъра мисля че мога да ти го оправя.

                п.п. А и коя година е този форд щото ако е по-нов може да има и BSI модул
                Утре ще запиша номера на чипа и марката.Джипа е 2004г.произведен.Намира се в Русе
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X