Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC120 - има ли блокажи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC120 - има ли блокажи?

    Първоначално публикуван от outback
    има само блокаж на централния диф!зацепена постоянно 4х4
    hummer- избора е добър,можеше само да спести от въздушното окачване,принципно е само на задния мост, а 120-ката там е добре....колата не е за хард разходки защото пържи дифа,но едва ли си я взел за това......за всичко останало е перфектна,сам е се убедиш.....
    http://www.kdjoteros.com/
    http://www.toyota120.com/

    това са най-добрите сайтове засега
    http://www.foro4x4.com/foro/index.php?topic=6750.0
    здравеите вигдам че четете испански саитове ето тйк има една много интересна тема за модела кx и кxр те се продават ва испаниа абе с две дйми фабрично подготвен дгип за леки разьодки...
    собстевеника на този кxр разказва много подробно за модела като се има предвид че е xодил на далги патйваниа в пйстиниата,,.,,
    всичките тези дгадги дет са мy наслагали са боклйци с две дyми нито лебедката е xваната кат xората нито защитите или протектори как е на бг не ми идва на yм саеденител боклyк много проблеми с инgекторите и още дрyги не чак толкова ваgни нещица....всичко се е налоgило на новo да се прави както триабва
    да много неща нимат оправиа като лопстоваta система на раздатката коиато по ниакога след по сериозно каране нима изклyчvаене саеденител които yг сега имало ниакф нов моддел инgектори които не барзо се развалиат.....
    много се разписаx ама таиа машинка стрйва 36.000€ или повече не сам обарнал точно колко и е продават за подготвен дgип е тва го е иад собственика че лаgат xората...
    лошото е че не е само тои има и дрyги като него които са на сахтото мнение и защоли ТОYOTA спира да продава кx и кxр в 2007 се за нещо ще е.....
    аз лично не биx си кйпил един такав дгип за офф роад просто не мога да вкарам 50.0000€ в калта е кат тоa дет тунинга мy струва още много.
    тва е снима от един триал тва нещо се обраща,,,,






    ако се вгледате след като пyбликата обарна дгипа покрива vече е крив с две дyми танка ламаринка за лека кола не е за дгип.....

  • #2
    TLC120 - има ли блокажи?

    Благодаря, много ми помогна, но има още нещо което ме интересува:
    Има ли някой от диференциалите който да е LSD-преден или заден? Както и дали са еднакви при ръчи и автоматични скорости?
    Има едно копче на автоматичните скорости, което се намира до самия скоростен лост, и на него пише "shift lock" - това за какво служи??
    Как се регулира твърдостта на предните амортисьори и задните с компресор ли се вдигат?

    Коментар


    • #3
      До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

      Мисля, че няма значение каква е скоростната кутия. Лоста се мести от P->R, N->R само при натисната спирачка. Shift-lock се използва, когато лоста "запече" и не иска да се мести при натисната спирачка (това не се случва). Shift lock просто освобождава лоста.
      В нета гледах, че заден LSD се предлага като опция в някои страни, но за тези предназначени за България не знам как е.
      Предните амортисьори се регулират с копче от купето и имат няколко режима от твърди до меки. Не съм сигурен за механизма на втвърдяване, а отзад мисля, че е с компресор, но отново не съм на 100%.

      Коментар


      • #4
        До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

        Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
        щастливец
        аз до second start имам тапа - нямам механичен заден блокаж, а електронния ерзац;
        А може би задният ти е LSD. Има ли такъв шанс?

        Коментар


        • #5
          До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

          днес най-после се натутках да я вдигна - ЛСД няма, гумите се завъртат в различна посока;
          това, което не разбирам - отсрещната гума се завърта има-няма един оборот и спира, колкото и да въртя отсамната, карданът също не се върти ... не ми е ясно
          Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

          Коментар


          • #6
            До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

            Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
            днес най-после се натутках да я вдигна - ЛСД няма, гумите се завъртат в различна посока;
            това, което не разбирам - отсрещната гума се завърта има-няма един оборот и спира, колкото и да въртя отсамната, карданът също не се върти ... не ми е ясно

            Това ако е за предния мост-го разбирам, щото е с LSD. Aма ако става въпрос за задиния диференциал-това ще да е сигурен признак за наличие на LSD, иначе какво друго???

            Коментар


            • #7
              До: TLC 120 автомат и ръчка-плюсове и минуси?

              пропуск, съжалявам - за заден мост става дума;
              Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

              Коментар


              • #8
                TLC120 - има ли блокажи?

                Когато я купувах Тойотата бях чул, че има LSD на задния диф. По данните в книжката пише, че има ел. блокаж на централния(има го) и заден диференциали. Има ли нещо вярно и как мога да го разбера? За LSD четох как става проверката и я направих. Вдигнах задните колела във въздуха и като завъртях едното напред - другото се завъртя назад. Не знам има ли значение това, че не бях освободил скоростите, т.е. лоста беше на "P". Ако това има значение, мога да повторя опита. Ако някой знае дали има някакъв друг вид блокаж на задния диф, ще бъда много благодарен ако каже как се включва.
                http://www.nakladkibg.com
                накладки, спирачни дискове, съединители

                088 8613380

                Коментар


                • #9
                  До: TLC120 - има ли блокажи?

                  Значи задния ти диф не е ЛСД, щом колелата се въртят в различни посоки. Освен това не знам Тойота да имат хем ЛСД, хем пълен блокаж на едни и същ диф. За задния блокаж трябва да имаш копче на таблото. Май се натискаше навътре и след това се завърта.
                  Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                  Opel Frontera V6

                  Коментар


                  • #10
                    До: TLC120 - има ли блокажи?

                    Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
                    Значи задния ти диф не е ЛСД, щом колелата се въртят в различни посоки. Освен това не знам Тойота да имат хем ЛСД, хем пълен блокаж на едни и същ диф. За задния блокаж трябва да имаш копче на таблото. Май се натискаше навътре и след това се завърта.
                    И за предположих, че не са две в едно. Понеже няма такова копче за блокиране на задния диф, направих опита за LSD. Единствено има бутон за блокиране на междинния диф. Другото е лоста за превключване на бързи/бавни. Дали е възможно при блокиран междинен диф и включени бавни да се блокира и задния диф? Малко е вероятно. Ако някой знае нещо по въпроса нека да сподели.
                    Всъщност ако няма никакъв блокаж на задния диф, това значи ли че отива в категорията - паркетник?
                    http://www.nakladkibg.com
                    накладки, спирачни дискове, съединители

                    088 8613380

                    Коментар


                    • #11
                      До: TLC120 - има ли блокажи?

                      Първоначално публикуван от niki p
                      но искам да знам какво има и какво не.
                      Може да си го провериш повдигайки от едната страна и двете гуми на 1-2 см.(да не опират в земята) с някакви трупчета подпираш на окачването (да остане свито) палиш вкл. на скорост и леко газ първо трябва да се върти само задното колело (ако си парт тайм) включваш 4х4 Н - трябва да тръгне и предното ( ако си "фул тайм" още от начало ще си тръгнат и двете), включваш блокажа , ако падне от трупчетата имаш блокаж на задния (вероятно) диф. ако не падне значи е само на междуосовия. Включваш 4L (виждал съм на "паджероІІ" тогава да се заключва сам без други бутони) - ако падне имаш блокаж .....След като си с междинен диференциал би трябвало да си 4х4 "фул тайм" ......ама човек се учи цял живот
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        До: TLC120 - има ли блокажи?

                        Първоначално публикуван от niki p
                        Точно така е 4х4 "фул тайм". Ще пробвам по начина , който го описваш.
                        120-ката е фул-тайм,но какво стана с експеримента ти,моля те да публикуваш резултата,блокира ли се задния диференциал когато включиш блокажа на междинния???

                        Коментар


                        • #13
                          До: TLC120 - има ли блокажи?

                          Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                          120-ката е фул-тайм,но какво стана с експеримента ти,моля те да публикуваш резултата,блокира ли се задния диференциал когато включиш блокажа на междинния???
                          Не съм имал време, но като го направя(до ден-два), непременно ще напиша. Не знам само дали няма разни тракшън контроли да окажат влияние на крайния резултат.
                          http://www.nakladkibg.com
                          накладки, спирачни дискове, съединители

                          088 8613380

                          Коментар


                          • #14
                            Re: TLC120 - има ли блокажи?

                            Доколкото знам, има 120-ки без блокаж на задния мост.

                            Най-скъпата модификация май няма заден блокаж, за другите не съм много сигурен. Та при липсата на истински блокаж, електрониката го имитира, като набива спирачката на буксуващото колело.

                            Между другото съм чул, че 120-ките със ЛСД правят проблеми със задния диференциал при яко каране извън пътя...
                            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                            Коментар


                            • #15
                              До: TLC120 - има ли блокажи?

                              Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                              Не знам само дали няма разни тракшън контроли да окажат влияние на крайния резултат.
                              Ще окажат (не си казал че ги има ) в тази ситуация действат като блокаж. .... ама реално е виртуален
                              Въпроса беше "има ли блокаж" и ти казах как да провериш....ама за по-стари коли тракшън и твърд блокаж на една машина не ми се вярва. Твърдия блокаж обезсмисля другото....ама маркетигово не се вързва и стават едни
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X