Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поръчка на аквариум - къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поръчка на аквариум - къде?

    Здравейте, нужен ми е аквариум.
    Моля кажете къде в София може да си поръчам аквариум. Ако някой се е сблъсквал с производители, моля да сподели мнение. В нета намирам разни сайтове, през който може да се поръча, но ме интересува да е изработен качествено и не ми се рискува без препоръка

    Благодаря на всички
    Светът на Владо

  • #2
    До: Поръчка на аквариум - къде?

    Пиши ЛС на Стас, той е корифей на акваристиката и е админ тук. Ника му май беше на латиница.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      До: Поръчка на аквариум - къде?

      Ето го Stas
      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
      A2 (+)

      Коментар


      • #4
        До: Поръчка на аквариум - къде?

        Аз също дълго мислех да си направя аквариум за офиса. Обаче има и не лоши готови предложения. Според мои наблюдения цените на оборудван аквариум са горе долу еднакви
        Нека Стас да каже мнения за и против готовите.
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #5
          До: Поръчка на аквариум - къде?

          Мерси колеги Пуснах едно Л.С. на Стас. Искам по поръчка, защото ми е нужен нестандартен размер, предвид мястото, на което трябва да е
          Светът на Владо

          Коментар


          • #6
            До: Поръчка на аквариум - къде?

            Ха така!

            Хванахте ме в едното ми хоби - директно в десятката.
            Нека започна с това, че направата на един аквариум е нещо много приятно, но никак не и просто. Необходима е доста предварителна информация.

            Ще си позволя да пусна един линк към един форум, на който съм един от собствениците: www.aquaportal.bg

            Форумът е нов, но сме го създали 5-ма "стари" акваристи и информацията в него е събирана през последните 4 години.

            И така малко отговори на въпроса...

            1. Качествено изработен аквариум може да се направи по поръчка при много малко майстори в България. В района на София работи Пецата, а също и Митко, който не е софиянец, но ги доставя до София. Отнема доста време, но поне получаваш качествена стока. Тези хора, обаче, изработват само стъклото.

            2. Качествен аквариум може да се поръча и на няколко от добрите търговци в София, които да поемат ангажимента да се занимаят с всичко, вкл. докарването и инсталирането му на обекта. При тях цената е малко по-висока, но си подсигуряваш, че няма да купиш нищо излишно (като мен навремето) и че нещата ще стартират по правилния начин, т.е. без мъртви риби и растения. Възможно е в този случай по-високата цена да се окаже не чак толкова по-висока.

            3. Много добри са готовите аквариуми на фирмата Ferplast, но нестандартния размер е проблем в този случай. Тези аквариуми са напълно оборудвани и то както трябва. Мога да дам връзка и с тях, за който се интересува.

            4. След направата на аквариума е необходимо да се поръча шкаф, на който да седи, осветително тяло с подходящо осветление. Светлината в аквариума е твърде важен елемент и трябва да се направи от специалист. И такъв познавам. След това трябва да се закупи оборудване - какво точно мога да помогна лично. След напълването на аквариума с грунд (калибриран пясък с определена фракция), камъни, декоративни корени и вода, се пускат всички системи да работят около 2 седмици. Чак след това се слагат растения (ако са истински) и най-накрая рибки. Подбора на растенията и рибките е важно нещо. Има много варианти, но да речем най-често срещаните проблеми са, че се слагат риби, които изяждат растенията или пък се пускат риби, които обичат вода с pH=8.5, заедно с такива, които обичат вода с pH=5.5! Не бива да се допускат такива колизии.

            Питайте смело, ще помагам с радост.
            А най-добре е да питате в горецитирания специализиран форум.
            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

            Коментар


            • #7
              До: Поръчка на аквариум - къде?

              Стас, много благодаря за изчерпателния отговор

              Аквариумът ми е нужен за костенурката, която си гледам. Нейният вече омаля

              Слагам една скица на основата, която трябва да има аквариумът (дъното). Така изглежда мястото, на което ще стои



              Възможно ли е да се направи с такъв размер и форма?

              Благодаря!
              Светът на Владо

              Коментар


              • #8
                До: Поръчка на аквариум - къде?

                ... след отговора на Stas и дадения адрес на форума ,ако не се намери кой да ти го изработи в София,обади се ще ти го направят в Пазарджик.
                Моя "гьол" е 300л. и също е правен по размери дадени от мен, заедно със стойката.

                Stas
                1. Качествено изработен аквариум може да се направи по поръчка ....
                ... а също и Митко, който не е софиянец, ...
                п.п. ... за Митко и Ангел от Пазарджик ли става дума?
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #9
                  До: Поръчка на аквариум - къде?

                  Формата на аквариума не е стандартна, но е напълно възможно да бъде направен с тези размери и форма.

                  Митко не е от Пазарджик, а от Кюстендил, ако не се лъжа. Аз с него съм комуникирал по телефона преди години, когато ми трябваше, и той ми донесе аквариума в София.

                  Пиши ми на ЛС, ако искаш координати на хора.
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • #10
                    До: Поръчка на аквариум - къде?

                    Колега Stas,
                    дълго мислих и накрая реших да си направя у дома 200 л солен аквариум, а моя да го преместя на работа. И тъкмо ме убедиха, че е възможно, когато ми се случи следната ситуация:
                    Бяхаме отпуска, комшийката си ми хранеше рибките, както винаги когато ни няма. Беше ми изгорял дросела и не светеха лампите. Като се върнах аквариума мязаше на блато. Смених част от водата. Бях за риба и като се върнах рибките едва дишаха, целия аквариум беше пълен с някаква бяла мътилка на парцали. Също така имаше отложена такава и по растенията. Вероятно на 15 е го местя в пфоса, тогава ще правя цялостна профилактика. Какво ще ме посъветваш да правя до тогава. Днес смених 50% от водата.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • #11
                      До: Поръчка на аквариум - къде?

                      [QUOTE=vladoniki;558902]Стас, много благодаря за изчерпателния отговор

                      Аквариумът ми е нужен за костенурката, която си гледам. Нейният вече омаля


                      Браво - Колега !
                      Не видях датата - но:
                      Много е красив и практичен ! Поздрави !
                      Последно редактирано от bgbul; 03-08-09, 14:59.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Поръчка на аквариум - къде?

                        Благодаря за предложението. Аквариума вече е готов и го ползвам половин година. Много съм доволен. Прилагам и снимка.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:115.5 КБ
ID:5117480
                        Светът на Владо

                        Коментар


                        • #13
                          До: Поръчка на аквариум - къде?

                          Musovir, проблемът е малко неясен. Явно е изтърван баланса на аквариума. Смените на вода са едно решение, но няма да помогнат само те. Ако искаш постави въпроса в аквариумния форум, т.к. там ще отговорят много повече хора. На мен лично такова чудо не ми се е случвало!

                          По отношение на морските - аз нямам опит, но има няколко човека там, които имат такива и могат да дадат адекватни съвети. Просто няма как да ги докарам тук да пишат.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • #14
                            До: Поръчка на аквариум - къде?

                            Също в зоомагазините има.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Поръчка на аквариум - къде?

                              Темата е стара, но след като така и така си се включил, в зоомагазините нестандартни конструкции няма! Затова човека питаше къде да си го поръча.
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X