Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

    Имам едно леко-огромно желнаие за джипка.Нямам нужда от свръх проходимост поради факта че няма да карам офф роуд.Просто искам прилично изглеждащ джип с нисък разход,добра визия,цена до 10 000лв.Джип-а на който се спрях е Хонда Хрв и един ланд крузер къса база ама ланд крузера ми излиза скъп и за това търся мнения за хондата.Може ли да се нарече джип хондата или е просто кола с малко по яко и високо окачване.Дайте някое предимство и някой недостатък за тази марка и модел,но най важния въпрос е Здрав ли е джип-а,здраво ли е окачването,да си го купя ли?

  • #2
    До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

    Първоначално публикуван от dj_nako Преглед на мнение
    Имам едно леко-огромно желнаие за джипка.Нямам нужда от свръх проходимост поради факта че няма да карам офф роуд.Просто искам прилично изглеждащ джип с нисък разход,добра визия,цена до 10 000лв.Джип-а на който се спрях е Хонда Хрв и един ланд крузер къса база ама ланд крузера ми излиза скъп и за това търся мнения за хондата.Може ли да се нарече джип хондата или е просто кола с малко по яко и високо окачване.Дайте някое предимство и някой недостатък за тази марка и модел,но най важния въпрос е Здрав ли е джип-а,здраво ли е окачването,да си го купя ли?
    По горе си писал, че ще го караш, както се кара лек автомобил.
    Ако ще се разхождаш по полянки и по черни пътища - става!
    Ако искаш да го дармяскаш по скали и да се ровиш в калта - не е най добрия вариант.Ти си решаваш какво искаш от машината.
    Успех!
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

      Може ли да се нарече джип хондата или е просто кола с малко по яко и високо окачване.
      Това не е джип в смисъла на Сузуки Витара. Няма рама, няма бавни, няма ръчно управление на 4х4 режима. Въртят се само предните, като почнат да буксуват, се включват и задните. Полуоските са му подсилени в сравнение със CR-V. Отзад има и ресьори. В Европа го има кажи речи само 1.6 L. Икономично е (8/100), но не става за газифициране. Като повечето Хонди, изпускателните клапани са много мънички и прегарят от газта за 30000-40000 км. Ремонтът им е доста скъп - около 100 лв х 8 броя = 800 лева само части + гарнитура 30 лв + труд + други части = минимум 1200 лева. Като сложиш и един ГИ за 1400 лева и сметката ама хич не излиза. Тоест, ако избереш ХР-В, най-добре е да си го караш на бензин.

      Иначе си е Хонда - разбирай надеждно, леко и бързо. За леки разходки по утъпкани черни пътища и най-вече асфалт, според мен, е доста по-добре пред Ленд Крузъра. Предимствата му сравнено с последното е, че харчи по-малко, върви повече, има по-евтина поддръжка и най-важното е, че се кара почти като лека кола.
      Vitara 2.0 V6
      Honda CRV (Gen 1)
      Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
      ВАЗ 2131

      Коментар


      • #4
        До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

        Здравейте всички отговора на колегата ixeos е доста точен и изчерпателен. колегите на работа имат такова нещо с 2.0 мотора, от вървежа са много доволни но не и от разхода на бензин било то и на газ под 10/100 извън града не могат да го свалят посмъртно вече няколко месеца. В града казват че харчи 12 на сто. Да се нарече джип изопщо не подхожда но за целта за коята мислиш да го ползваш ще е подходящ. Окачването е като на лека кола една идея можеби по голямо. Има много странно програмиран компютър например не можеш да преминеш на по висока предавка и да си под 3500 об. Абе иначе изглежда приятно и удобно за влизане и излизане. Другото зависи от теб.

        Коментар


        • #5
          До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

          колегите на работа имат такова нещо с 2.0 мотора
          Сигурен ли си, че е 2 литра?
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • #6
            До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

            поне те така ми твърдят и че най лесно се познавало по оригиналния спойлер над 3тата врата той се бил слагал само на 2литровите мотори които били 125к.с.

            Коментар


            • #7
              До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

              За сефте чувам да имат 2.0 мотор. А преди време мислех да взимам Х-РВ и доста оглеждах. Наличието на горния спойлер не зависи от двигателя. Истината е, че 1.6 мотора е в две разновидности. Едната е 77 кВ /105 к.с./, а другата 91кВ /124к.с./. От последните има със спойлер и без такъв. Ама всичко е възможно де.
              Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
              Opel Frontera V6

              Коментар


              • #8
                До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                А, и да допълня, че не всички са 4х4.
                Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                Opel Frontera V6

                Коментар


                • #9
                  До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                  Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
                  А, и да допълня, че не всички са 4х4.
                  Всъщност малко са 4х4-повечето са само с предно.А пък 4х4 системата поне за мен е пълен боклук-миналата зима предна лява гума беше влязла в една канавка не повече от 5-6 пръста дълбока и както бях сам и с чужд автомобил(защото това категорично не е джип) ми се разказа игричката докато го извадя...Освен това отпред под двигателя има едни кори,които освен да намаляват и без това малкият просвет за друго не стават...Абе голямо разочарование.Понеже карах CRX като се качих на това ми се дорева-нито е хонда,нито е джип...Лично мнение-по-добре не си го взимай,понеже нито ще ти върви като нормална резачка на марката,нито ще харчи пренебрежимо малко(като един сивик например)да не говорим,че може да те вкара в интересно приключение някъде,понеже ще си мислиш,че имаш джип.
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                    ... да не говорим,че може да те вкара в интересно приключение някъде,понеже ще си мислиш,че имаш джип.
                    Е, в това отношение Лада Нива е по-опасна, а най-опасни са например УАЗ, ТЛК, танк, бтр и т.н. Просто винаги може да се окопаеш, а с класна машина, окоповането може да е доста стилно.
                    Vitara 2.0 V6
                    Honda CRV (Gen 1)
                    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                    ВАЗ 2131

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                      Да потвърдя само, че на HRV слагат два двигателя, а именно 1.6 - 105к.с. и 1.6 124к.с. който е ВИТЕК! Предполагам доста колеги са чували за хондовите ДВГ-та VTEC.
                      Ако колегата има някаква възможност да избира по-големия е за предпочитане!
                      И нещо друго. Това което каза колега ixeos за съвместимостта на Хонда с газ е доста пресилено. Имам колеги с Хонди. Основната ми кола е Хонда. Карам я на газ от две години и то с обикновено газово. Никакви проблеми! Това за поносимостта на Хонда-двг към газта е обсъждано много пъти в Хонда-форума и извода на мен специално е следния. На всеки 20-30 колеги изказали мнения по-този въпрос все има един да каже, че Хонда не понасяли газ и клапаните им прегаряли от по-високата температура на горене на газта и т.н.
                      Да не откланям повече, но според мен не пречи да се сложи газ. Дори обикновено газова уредба. Иначе за надежността на Хонда съм съгласен! Това ми е първата кола която не ми създава почти никакви проблеми! Просто караш и сменяш консумативи!

                      P.S. Колега dj_nako къде изчезна, колегите се убиха да дават коментари ти не казвш нищо!
                      LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                      Коментар


                      • #12
                        До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                        тук съм,всеки ден чета и се надявам на още мнения.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                          ОПА грешката е моя двигателя е 1.6 другата им кола е двулитрова но пак харчи много хем колегата е газаджия "голяма работа"

                          Коментар


                          • #14
                            До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                            и според моето скромно мнение това е един изключително смшен автомобил който на последната разходка почти не се разглоби /скъса носач/ като се има в предвид че имаше доста ниви и други немного офроуд машини и изобщо не гори малко за разлика от сивик
                            [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

                            Коментар


                            • #15
                              До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                              Това, че си видял някой да къса носач, не означава нищо. Има Ниви, на които им се случва да се откачи и влачи кардана заедно с диференциала ... Всичко зависи от офроуд уменията ти. Ползвали сме във фирмата прежалена Лада четворка и сме ходили по места, където на едно Фрий безславно ще му гръмне главата. То това е и разликата между Хонда и ЛР. Вторите грешно все твърдят, че на еди кой си Роувър двигателят му е "на Хонда". Що ли не съм чул някой Хондаджия да се хвали, че двигателят му е като на Роувър?
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X