Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

    За газта и Хонда - има хора които не си четат книжките. На почти всички двигатели на тази марка е предписан реглаж на клапани на 40 000км. Когато не се направи овреме клапаните постепенно спират да затварят докрай и става белята. И за да не си помисли някой че говоря наизуст - карам Хонди от 1994г. насам и всичките с обикновена газова уредба. До сега клапани не съм сменял.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #32
      От: До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

      Мишо от Варна, който е официален дилър на Мазда купи миналата година едно такова ХОНДИ за жена си. Хоп и цъфна с наз на джипаджийското пътешествие през август 2011-та. една седмица черни пътища наравно с мерцедес, нисан, мазда бт50 и голямо пажеро. Оцеля!
      Смятам, че това е доста здрав 4х4 автомобил, който няма претенции за джип.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #33
        От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

        Два въпроса.
        При модела HR-V който е 4x4 и включване на задна скорост, задейства ли се отново 4x4 или това важи само при движение напред ?
        Другото което ме интересува, когато включи 4x4 задните колела се въртят зацепено като със шпер или пак има разпределяне на тежеста с диф ?

        Коментар


        • #34
          От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

          Да, 4х4 работи и напред и назад.
          Не, няма среден диференциал. Има многодисков съединител, в маслена баня, който се зацепва от хидравлична помпа. Когато е зацепен, движението се предава, колкото на предните, толкова и на задните.
          Ефектът е все едно си заключил централния диф на истински джип с отворени преден и заден диф - буксуват едно предно и едно задно колело.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #35
            От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

            По принцип си бях харесал Сузуки Гранд Витара 2000г. 2.5i но от финансова гледна точка взех да се заглеждам и по тия хонди. Мисля че ще върши почти същата работа.

            Коментар


            • #36
              От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

              Супер полезна информация от Жоро Нешев - за 40 -те хиляди км и клапаните, за което благодаря. Ще го имам пред вид. А като коментар нямам какво да кажа - всичко важно вече е казано.

              Коментар


              • #37
                От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                След коментарите на колеги за Хонда и газ мога да кажа само че подържам 3 броя Сивик с обикновена газова слагана лично от мен.Извода ми е че специално д серията двигатели е изключително подходяща за газифициране и няма никакви проблеми с гърмене вървене и т.н.Едната от колите я кара жена ми от 4 години,другата е на колегата ми от 5 години и третата на близък приятел от 2 години.Единствено което каза по нагоре колегата реглаж на клапани навреме и газ
                Борис 0888 999 едно едно9
                PATROL Y260 RB30S

                Коментар


                • #38
                  От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                  Колеги, неволно попаднах на тази тема и май съм готов с избора си- Honda hr-v!!! Мисля, че това е джипа(макар за някои да не е никакъв), който ще си взема! Благодаря много за всички колеги, включили се в дискусията за hr-v. Единствено не бях сигурен преди дали може да се сложи газ, но сега виждам, че е възможно! За ежедневна употреба и за месец газене в не много голям сняг, мисля че няма нужда да се скача на скъпи, неикономични и тежки джипове! Още повече, днес покарах пробно 2 хонди и съм меко казано очарован от возията в сравнение с истински джип!!! Ако някой спомене и колко харчи зимата, градско на газ, и как вървят цените с монтаж на газови уредби, картинката ще е абсолютно завършена!!! Благодаря още веднъж на колегите и на модераторите на този полезен сайт!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                    А някой може ли да ми каже как да разпозная Honda HRV 1.6 4WD дали е VTEC или НЕ ?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                      Първоначално публикуван от lubito Преглед на мнение
                      А някой може ли да ми каже как да разпозная Honda HRV 1.6 4WD дали е VTEC или НЕ ?
                      надпис на капака на мотора?
                      голям талон (конски сили)...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                        Освен на капака на клапаните, най-сигурно е на табелката с номера на рамата (VIN). Отваряш предния капак, и търсиш синя, или сребриста табелка. Не помня къде точно беше - пред радиатора, или отстрани на страницата, до ботуша на амортисьора. Най-отдолу на нея са написани кода и серийния нонер на двигателя.

                        D16W1 - 000000 - без vtec
                        D16W5 - 000000 - vtec

                        На блока на двг, отпред, до изспускателните тръби, от страната на съединителя - плочка с набит същия код на първия ред. На втория ред е серийния номер.
                        Последно редактирано от krasi-mir; 15-11-12, 16:07.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                          Значи...

                          Ходих до Габрово да гледам ей това HR-V.
                          Honda Hr-v 1.6 i 125kcEVRO3 (обява от в мобиле.бг с № 11353431682063193)


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hr-v.jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5429625

                          Всичкото хубаво, оказа се 124 коня, малко пребоядисван,
                          следи от куче и малко мръсен от вътре но това не ме притесни. Проблема беше, че като седнах да го карам още при първия завой ми направи впечатление някакво тропане отзад. Веднага спрях и пълен ляв първа и като тръгнах се чуваха гумите как се тътрят и отзад диференциала тракаше много силно и задницата се тресеше. Казах на чорбаджията че колата има проблем оня ходи да я кара и вика те са си така няма такова нещо оригинално били зацепени отзад постоянно били 4x4 и темподобни. Веднага звънях да питам колко струва един диференциал 2 ръка заявиха ми 400 лева. С труд и транспорт ще стъпи поне 500 а тоя габровлия не му овира главата и не смъква под 5700. Колата като цяло много ми хареса само тоя дифф ме притеснява какво ще ме посъветват по опитните с тея хонди ?
                          Последно редактирано от nickbochev; 29-11-12, 23:03. Причина: премахване на директен линк към търговски сайт

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                            Първоначално публикуван от grgpnv Преглед на мнение
                            Колеги, неволно попаднах на тази тема и май съм готов с избора си- Honda hr-v!!! Мисля, че това е джипа...
                            Ами...Не, не е джип! Добре е да сте наясно с очакванията си, за да няма после... "кенефщина" /цитирам от една друга тема/ или други такива...За мен е един по-висок лек автомобил, който с малкото си килограми, късата база и с правилно използване на работеща 4x4 система може да ви закара на желаното място при не особено благоприятни атмосферни условия...малко суховато се получи ...но пък, ако ме разберете правилно, вероятността да се разочаровате, когато станете собственик /а, дано/ ще нулева
                            Последно редактирано от nickbochev; 29-11-12, 23:05. Причина: оформяне на цитат

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:89.5 КБ
ID:5447640 някой от колегите от Варна случайно да е поглеждал тази хонда в автосалон "Крис", до "Автотрейд". Харесал съм си такава количка и търся нещо добро. От Бургас съм и искам да знам заслужава ли си да се разхождам до Варна.
                              Honda HR-V 4WD D16W1

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                                Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                                някой от колегите от Варна случайно да е поглеждал тази хонда в автосалон "Крис", до "Автотрейд". Харесал съм си такава количка и търся нещо добро. От Бургас съм и искам да знам заслужава ли си да се разхождам до Варна.
                                Мисля, че е по-добре да питаш в тая тема :Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X