Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак за р. хъбове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пак за р. хъбове

    Възможно ли е превключването от режим 2Н към режим 4Н или 4L при вкл. ръчни хъбове в движение.Примерно карам на 2Н с вкл. ръчни хъбове с 40 км в час,изключвам от скорост,включвам 4Н и продължавам на двойно.

  • #2
    До: Пак за р. хъбове

    Възможно е. Но все пак препоръчително е да правиш превключването, когато караш направо. тоест да не си в завой
    Светът на Владо

    Коментар


    • #3
      До: Пак за р. хъбове

      Възможно е при някои видове джипове.При твоята Фронтера изрично пише в ръководството колата да е в покой.Не че не можеш да включиш в движение няколко пъти де
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #4
        До: Пак за р. хъбове

        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
        Възможно е при някои видове джипове.При твоята Фронтера изрично пише в ръководството колата да е в покой.Не че не можеш да включиш в движение няколко пъти де
        А неговата Фронтера фабрично с какви хъбове е?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Пак за р. хъбове

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          А неговата Фронтера фабрично с какви хъбове е?
          Ами не знам до колко вече съм компетентен да влизам в детайли,но не знам Фронтера да има фабрично с ръчни хъбове.Тези Исузовите които си ги слагаме,просто стават за модела.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • #6
            До: Пак за р. хъбове

            Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
            ... но не знам Фронтера да има фабрично с ръчни хъбове ...
            Т.е. това, дето го пише в ръководството за включване на предното, се отнася за Фронтера с автоматични хъбове. А пък колегата е с ръчни ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Пак за р. хъбове

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Т.е. това, дето го пише в ръководството за включване на предното, се отнася за Фронтера с автоматични хъбове. А пък колегата е с ръчни ...
              Просто си мисля че хъбовете са на края на цялата система за задвижване и ако има проблеми то няма да зависи от това дали полуоската ще направи 1 празен оборот докато зацепи тресчотката на автоматичния хъб или ако е ръчно зацепен предварително ръчен хъб.Дори си мисля че с ръчни е по-лошо,тъй като зацепени,гумите ще въртят полуоските и от там неблагоприятния удар ще бъде в раздатката...която най вероятно не е направена за включване в движение.То логочески тогава какъв е проблема ако си с автоматични ... единия празен оборот на полуоската ли?
              Последно редактирано от adwokat; 14-12-08, 00:25.
              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

              Коментар


              • #8
                До: Пак за р. хъбове

                Да де, почти се тая /За включването/ дали са ръчни или не. Като рърнеш със скорост - вече ще се върти целия преден мост - иначе с оригиналните ще се завърти от раздатката напред.

                Коментар


                • #9
                  До: Пак за р. хъбове

                  Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                  ... Дори си мисля че с ръчни е по-лошо ...
                  Поне производителите не изглежда да смятат, че е по-лошо. При Хюндай/Мицубиши/Нисан няма никакви проблеми да се превключва между 2Н-4H в движение при зацепени хъбове. Не ми си вярва Isuzu да са по-различни.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пак за р. хъбове

                    Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                    Просто си мисля че хъбовете са на края на цялата система за задвижване и ако има проблеми то няма да зависи от това дали полуоската ще направи 1 празен оборот докато зацепи тресчотката на автоматичния хъб или ако е ръчно зацепен предварително ръчен хъб.Дори си мисля че с ръчни е по-лошо,тъй като зацепени,гумите ще въртят полуоските и от там неблагоприятния удар ще бъде в раздатката...която най вероятно не е направена за включване в движение.То логочески тогава какъв е проблема ако си с автоматични ... единия празен оборот на полуоската ли?

                    Пепи какъв удар какви 5 лв.
                    С ръчни заключени хъбове можеш през съединител да си сменяш 2H - 4H колкото си искаш до 80 км/ч. И няма никакво натоварване освен ако не си в 6000 оборота и не си запалил задните гуми.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пак за р. хъбове

                      Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                      Просто си мисля че хъбовете са на края на цялата система за задвижване и ако има проблеми то няма да зависи от това дали полуоската ще направи 1 празен оборот докато зацепи тресчотката на автоматичния хъб или ако е ръчно зацепен предварително ръчен хъб.Дори си мисля че с ръчни е по-лошо,тъй като зацепени,гумите ще въртят полуоските и от там неблагоприятния удар ще бъде в раздатката...която най вероятно не е направена за включване в движение.То логочески тогава какъв е проблема ако си с автоматични ... единия празен оборот на полуоската ли?
                      При заключени ръчни хъбове движението в раздатката е синхронизирано/при движение направо и еднакви по диаметър гуми/ и без никакъв проблем може да се включи от 2Н към 4Н.
                      ТЛК 80 4,2ТД-95г

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пак за р. хъбове

                        И на Уаза включването на предното е синхронизирано в раздатката дори изрично в книжките на Патриота и Хънтъра и написано ,че предното може да се включва винаги без ограничение на скоростта.
                        Аз лично зимно време на хлъзгав път, включително магистрала постоянно си играя с лоста. Като изключа предното добавям макар и мъничко по-голяма динамика и скорост така ,че съм го правил и при скорости над сто като ми се заяжда някои при изпреварване .
                        Въпросът е ,че по-горе написаното не важи за всички марки и модели парт таймове на някои от тях съм виждал в мануалите предупреждения за ограничение в скоростта в случая с Фронтерата е стъкмистика така ,че които и е отварял раздатката може да каже най-добре.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пак за р. хъбове

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Пепи какъв удар какви 5 лв.
                          С ръчни заключени хъбове можеш през съединител да си сменяш 2H - 4H колкото си искаш до 80 км/ч. И няма никакво натоварване освен ако не си в 6000 оборота и не си запалил задните гуми.
                          Възможно е, но не е желателно, защото скоростта на въртене на предния и задния мост никога не е 100 % еднаква. В РК на Фронтера няма синхронизатори и винаги се получава удар между зъбното колело и муфата. Не е толкова силен, както когато си с автомати, но го има.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пак за р. хъбове

                            Включваш, изключваш ,без да се плашиш.Нищо и няма.Но гледай и двата моста да са в движение.Не да буксуваш на заден и да и хакнеш и преден.Успех.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пак за р. хъбове

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Възможно е, но не е желателно, защото скоростта на въртене на предния и задния мост никога не е 100 % еднаква. В РК на Фронтера няма синхронизатори и винаги се получава удар между зъбното колело и муфата. Не е толкова силен, както когато си с автомати, но го има.
                              Какво пък имат общо автоматите със РК?
                              няма такъв филм. Хората са си написали ако имате ръчни хъбове може да си включвате 4H до 80 км/ч. колкото и да го бистриме производителя си го е написал, следователно не е противопоказно.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X