Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Благодаря!

    Коментар


    • #47
      Знам, че е много еретично, ама можете ли да направите един бърз оглед по снимка Че съм си харесал една Фронтера в Мобиле.де, която се намира на 3-4 километра от там дето живее брат ми в Германия, ама е "леко" ударена отпред. Пише че е напълно в движение готова за каране, ама дали? Какви може да са щетите и дали си заслужава?
      Ето я обявата Опел Фронтера Спорт 08.1994 2.0 край Карлсруе

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от Chilio
        Знам, че е много еретично, ама можете ли да направите един бърз оглед по снимка Че съм си харесал една Фронтера в Мобиле.де, която се намира на 3-4 километра от там дето живее брат ми в Германия, ама е "леко" ударена отпред. Пише че е напълно в движение готова за каране, ама дали? Какви може да са щетите и дали си заслужава?
        Ето я обявата Опел Фронтера Спорт 08.1994 2.0 край Карлсруе
        Колега погледнах Фронтерата мисля, че с удара не е страшен, но си пресметни колко ще излезе докато дойде до тук, според мой сметки към 6300 лв. без ремонта а той няма да е малък, точно от вътрешната страна на калника е казанче за чистачки, провери си цените че ми се върти нещо в главата че фара беше към 500 лв.
        no signature no problems

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от fanatic
          Първоначално публикуван от Chilio
          ...
          Колега погледнах Фронтерата мисля, че с удара не е страшен, но си пресметни колко ще излезе докато дойде до тук, според мой сметки към 6300 лв. без ремонта а той няма да е малък, точно от вътрешната страна на калника е казанче за чистачки, провери си цените че ми се върти нещо в главата че фара беше към 500 лв.
          Това 6300 го смяташ заедно с ДДС-то, нали? Но ако се задържи джипа до Н.Г. там и се докара след това ще е с около 2100 лв по малко... Всъщност зависи кога вкарат новите екотакси и прочие, но до колкото знам няма да смогнат толкова бързо и ще има няколко месеца в началото на 2007-ма когато ще е на далавера вкарването на МПС от чужбина

          P.S. Последните информации от екоминистерството сочат, че много високи ще станат екотаксите само на коли на над 15 години...

          P.S.2: А и на тази фарът е здрав, само мигачът е счупен

          Коментар


          • #50
            здравейте,през VІІ-2006 купих ЛР-Дискавъри,имаше проблем с дясна въздушна възглавница отзад,ходих в Бургас в Мотопфое-гледаха я взеха ми 100 лв. всичко е О.К. ама не ,вчера в Ямбол е вдигнаха тя от две места ,като стар Чавдар пуска въздух.От различни места цените от 580 до 660 лв. без труда.Явно ще се сменя съвет ,къде е най добре да го направя,мога ли и в Ямбол,трябва ли след смяната да се прави нещо си на компютъра,защото като се сваляла старата след това отчитало грешка.
            За Станимир -Ст.Загора,съжалявам не можах да я снимам,в общи линии сегменти и между тях маншони,като запалиш двигателя се надува и автомобила се вдига ,а и има опция ако влачиш каравана с отделен бутон още повече.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #51
              колега, бягай от тая с пре...ното турбо като дявол от тамян!
              да ти кажа каква е схемата в 99% от случаите - чупи турбо, изхвърля маслото, надира колянов вал /примерно/...
              закърпва се мотора колкото да движи и се продава...
              ти купуваш, оправяш турбото и след 1 месец установяваш, че и мотора е за основен ремонт

              да не ми се е случвало, да не знам... мотора палеше супер, мъркаше като коте, само дето грам не вървеше :x ... смених маслото, започна да пали на 10-тата сек /дори топъл/... оправих турбото и Ах! налягане в картера... покарах още малко, смених масло и Ох! започна да пали на 20тата сек и да гасне по светофарите и... айде основния ремонт, за който ти писах!

              Трябва да се прибират в затвора такива идиоти, дето правят "подобрения" по МПС от типа "махане на Турбо"
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #52
                и аз съм на мнението на Тедо, а пък за да се стигне до прецакване на турбо изобщо не ми се мисли какво и е по трансмисията на тая фронтера. Търси си друга.
                no signature no problems

                Коментар


                • #53
                  Първоначално публикуван от Chilio
                  Първоначално публикуван от fanatic
                  Първоначално публикуван от Chilio
                  ...
                  Колега погледнах Фронтерата мисля, че с удара не е страшен, но си пресметни колко ще излезе докато дойде до тук, според мой сметки към 6300 лв. без ремонта а той няма да е малък, точно от вътрешната страна на калника е казанче за чистачки, провери си цените че ми се върти нещо в главата че фара беше към 500 лв.
                  Това 6300 го смяташ заедно с ДДС-то, нали? Но ако се задържи джипа до Н.Г. там и се докара след това ще е с около 2100 лв по малко... Всъщност зависи кога вкарат новите екотакси и прочие, но до колкото знам няма да смогнат толкова бързо и ще има няколко месеца в началото на 2007-ма когато ще е на далавера вкарването на МПС от чужбина

                  P.S. Последните информации от екоминистерството сочат, че много високи ще станат екотаксите само на коли на над 15 години...

                  P.S.2: А и на тази фарът е здрав, само мигачът е счупен
                  мисля, че пропускаш нещо важно за след 1-ви Януари и то е , че няма да се вкарват коли без ЕВРО 4-ри

                  тоест остават за търговия само колите вкарани до тази дата който не покриват този стандарт в бг

                  Коментар


                  • #54
                    Евро-4 е за първа регистрация в пределите на европейския съюз. А тези коли за кщоито говорим вече имат такава регистрация на територията на ЕС - така че за тях няма да се изисква Е-4.

                    Коментар


                    • #55
                      Първоначално публикуван от rova
                      здравейте,през VІІ-2006 купих ЛР-Дискавъри,имаше проблем с дясна въздушна възглавница отзад,ходих в Бургас в Мотопфое-гледаха я взеха ми 100 лв. всичко е О.К. ама не ,вчера в Ямбол е вдигнаха тя от две места ,като стар Чавдар пуска въздух.От различни места цените от 580 до 660 лв. без труда.Явно ще се сменя съвет ,къде е най добре да го направя,мога ли и в Ямбол,трябва ли след смяната да се прави нещо си на компютъра,защото като се сваляла старата след това отчитало грешка.
                      За Станимир -Ст.Загора,съжалявам не можах да я снимам,в общи линии сегменти и между тях маншони,като запалиш двигателя се надува и автомобила се вдига ,а и има опция ако влачиш каравана с отделен бутон още повече.
                      я дай повече инфо.диско1 няма на въздух,диско 2 има на въздух ама примерно 2002 и то не е често срещано.пък и за смяна на възглавница е бая ново.кои са тези различни места с цени.в ямбол ме съмнява някой да има софтуер за въдушно окачване на ленд ровър.колегата от форума картест май беше от ямбол и беше наясно със софтуери на мотори ама на окачване не знам.
                      http://www.darucar.bg/parts_information_client.php
                      ето цената в дару.то части се взимат от две места.
                      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                      Коментар


                      • #56
                        автомобила е произведен 1998 год.,закупен е 1999 год. в Австрия и от там е внос.Отзад има въздушни възглавници,които предполагам играят ролята на амортисьори.Между сегментите на дясната на две места има протриване и от там изпуска въздух при по силно блъскане в пътя.След това не може да генерира въздух и автомобила увисва на една страна,следва триене на гуми както отзад така и отпред.В Сливен в Мотопфое се обаждаха н София и ми казаха цена 667 лв.,в София бях преди седмица две 600 лв.,в понеделник в Ямбол се обаждаха някъде-578 лв.,за труд предполагам 150 лв. минимум.Това е.За съжаление стария собственик имаше книжка за автомобила но когато го взех окончателно се оказа че я забутал някъде и сега нямам инфо.
                        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                        Коментар


                        • #57
                          явно е си за смяна на въздушна възглавница.тя играе роля на пружина.в линка по-горе съм дал и цена в дарукар.задължително трябва комп и фирмен сервиз за смяната.едно че при грешка(а тя ще се появи задължително) окачването спира да работи.,друго че при смяна на възглавница трябва калибровка на окачването.да де ама калибри имат само дару и мотопфое.
                          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                          Коментар


                          • #58
                            ПОМОЩ ЗА ФРОНТЕРА 2.8 ТД

                            Здравейте, ходих до Вършец- там се намира Фронтерата, видях я и след няколко консултации по телефона с Митко Фулда, Реал турбо и Унитех турбо не я взех-мин. цена на ремонта от 1280лв без ДДС за турбото, без евентуален ремонт на двигателя. Първо впечатление- външен вид-не толкова лош, препръсквана на 2-3 места от гаражен майстор, увиснала задна врата- горе долу ядва се-поправимо. Пали на четвърт, но налягането на маслото е на 1/4 от скалата при 4000об., по двиг. и скарата-масло. За маслото ми обяснява пълна синтетика-по каталог!, няма присадки, да не вярвам на манометъра. Ръждив антифриз. Пробвах я-не чух виене на дифове, работи всичко-муфи, преден мост, понижаващи предавки, но на пътя определено не и стига мощност-90 км/час след безкрайните 33сек. Продавача непрекъснато ме убеждаваше, че не и пречи, не е сложен ремонта-"едно лагерче и за него да дадял 400лв в Реал турбо-НИКОГА".Леко ме гложди-трудно се отказах, но може би е за добро. Пак благодаря за съветите на колегите от форума.

                            Коментар


                            • #59
                              братчед благодаря за информацията
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар


                              • #60
                                Re: ПОМОЩ ЗА ФРОНТЕРА 2.8 ТД

                                Първоначално публикуван от biser_sg
                                Здравейте, ходих до Вършец- там се намира Фронтерата, видях я и след няколко консултации по телефона с Митко Фулда, Реал турбо и Унитех турбо не я взех-мин. цена на ремонта от 1280лв без ДДС за турбото, без евентуален ремонт на двигателя. Първо впечатление- външен вид-не толкова лош, препръсквана на 2-3 места от гаражен майстор, увиснала задна врата- горе долу ядва се-поправимо. Пали на четвърт, но налягането на маслото е на 1/4 от скалата при 4000об., по двиг. и скарата-масло. За маслото ми обяснява пълна синтетика-по каталог!, няма присадки, да не вярвам на манометъра. Ръждив антифриз. Пробвах я-не чух виене на дифове, работи всичко-муфи, преден мост, понижаващи предавки, но на пътя определено не и стига мощност-90 км/час след безкрайните 33сек. Продавача непрекъснато ме убеждаваше, че не и пречи, не е сложен ремонта-"едно лагерче и за него да дадял 400лв в Реал турбо-НИКОГА".Леко ме гложди-трудно се отказах, но може би е за добро. Пак благодаря за съветите на колегите от форума.
                                Леле, ти направо запали свещичка че си се отказал така както описваш тая кола е за моргата, увиснали врати, препръсквана 1/4 налягане тоя не го слушай над 2700 оборота налягането трябва да ти е малко под максимума то ако на манометъра не вярваш на кого? и тия 90 км/ч тва не е истина.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X