Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със задното стъкло на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със задното стъкло на Land Rover Freelander

    Здравейте,от два дни съм горд собственик на Фрилендър,но имам един малък проблем. Задното стъкло и задната чистачка не работят. Може ли някой да ми помогне?
    Land Rover Freelander Td4
    0884898006

  • #2
    До: Проблем със задното стъкло

    Първоначално публикуван от kosta.atanasov Преглед на мнение
    Здравейте,от два дни съм горд собственик на Фрилендър,но имам един малък проблем. Задното стъкло и задната чистачка не работят. Може ли някой да ми помогне?
    Стъклото се упрявлява от машинката на задната врата,а тя от ключа за сваляне...Машинката е за смяна...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със задното стъкло

      Първоначално публикуван от Пенчо
      Как така не ти работи стъклото? За чистачката почти е ясно. А къде си??
      На Фрийлендърите,при отваряне и затваряне на задната врата,стъклото пада и се качва 3-4 см...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със задното стъкло

        1 Колега провери бушоните (лично аз се съмнявам там да е проблема)
        2 ако си с 3вратата серия или е датчика който казва че е свален покрива или по-лошото оправленческия блок (последното се однася за версията 5 врати)
        Та савета ми е от личен опит- бягаи в МотоПфое или Дару Кар щото накрая пак ще стигнеш до там само дето ще си похарчил пари и по други майстори
        Успех

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със задното стъкло

          Аз пък мисля, че кабелите които преминават от купето до вратата, от отваряне и затваряне са се прекъснали (пречупили). Провери, много е вероятно ако имаш уред, провери дали изобщо идва някакъв сигнал, ток до машинката.
          Успех.
          Последно редактирано от Lazar; 14-12-08, 01:03. Причина: правопис, пунктуация

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със задното стъкло

            Благодаря,още днес ще проверя бушоните и кабелите. А джипката е с три врати, тд4 и се намира във Видин. Като изключиме прозореце си е супер.
            Land Rover Freelander Td4
            0884898006

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със задното стъкло

              Така, има две възможности в случая Първо- вътре се е скъсало едното жило на машинката и второ- ако е с 3 врати виж дали хубаво ти е застопорен твърдия или съответно мекия таван, защото има прекъсвач от дясната страна...едно малко бутонче, както при страничните врати на повечето коли ! И колега ако е жилото, поне в Пловдив има човек който може да го смени иначе нова машинка, просто забрави под 700 лв. !
              Последно редактирано от Sunshines; 17-12-08, 19:08.

              Коментар


              • #8
                LR FreeLander задното стъкло си има собствено мнение...

                Привет колеги!
                Първо искам да се похваля с новия член на семейния парк - още един LR, но този път Freelander.
                Ето го и него:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:061220111600.jpg
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5325405
                Дизелче, TD4

                Имам следното питане към тези от вас, които имат същата машина:
                Когато отключа колата с дистанционното, прозореца на вратата се смъква сам - без да пипам абсолютно нищо!
                При заключване - пак от дистанционното - никаква реакция - не се вдига...
                Поиграх си малко - но никакъв резултат...
                Някакви идеи откъде може да е този проблем?
                Според мен - някакъв датчик ми прави мизерия...
                Четох няколко теми тук, но те са относно въобще неработещо стъкло, а моето си работи - но каквото то си пожелае...
                Като влезна вътре и натисна копчето, стъклото се вдига, но след по-малко от секунда пак се сваля - само!

                Поздрави!
                LR Disco I 300tdi
                Nissan Pathfinder
                Honda VF 750
                Suzuki GSXR 750

                Коментар


                • #9
                  От: LR FreeLander задното стъкло си има собствено мнение...

                  Първоначално публикуван от tytovla Преглед на мнение
                  Привет колеги!
                  Първо искам да се похваля с новия член на семейния парк - още един LR, но този път Freelander.
                  Ето го и него:
                  [ATTACH=CONFIG]391317[/ATTACH]
                  Дизелче, TD4

                  Имам следното питане към тези от вас, които имат същата машина:
                  Когато отключа колата с дистанционното, прозореца на вратата се смъква сам - без да пипам абсолютно нищо!
                  При заключване - пак от дистанционното - никаква реакция - не се вдига...
                  Поиграх си малко - но никакъв резултат...
                  Някакви идеи откъде може да е този проблем?
                  Според мен - някакъв датчик ми прави мизерия...
                  Четох няколко теми тук, но те са относно въобще неработещо стъкло, а моето си работи - но каквото то си пожелае...
                  Като влезна вътре и натисна копчето, стъклото се вдига, но след по-малко от секунда пак се сваля - само!

                  Поздрави!
                  От скромния ми опит знам, че това стъкло се сваля от бутона на дистанционното, но като се задържи по-дълго време. Може би тази ти функция на дистанционното се лигави. За вдигането пък знам, че не щеше до средно положение. Или до горе, или като пуснеш копчето, се отваря пак. Поне така беше при мене.
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със задното стъкло на Фрилендър

                    Пробвай с копчето от вътре, ще се затвори .Това го прави като задържиш копчето на дистанционното малко повече. След това няколко пъти се сваля само в момента в който стигне до горе и пак слиза. На трети четвърти път ще задържи. Фрилендъра много добре изглежда.
                    FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със задното стъкло на Фрилендър

                      Ами пробвах различни варианти...
                      Стъклото се затваря единствено когато заключа от дистанционното и веднага след това завъртя ключа на задната врата.
                      След като отключа колата с дистанционното стъклото си пада само ...
                      Кофти работа...
                      Последно редактирано от tytovla; 07-12-11, 12:10. Причина: правопис
                      LR Disco I 300tdi
                      Nissan Pathfinder
                      Honda VF 750
                      Suzuki GSXR 750

                      Коментар


                      • #12
                        От: LR FreeLander задното стъкло си има собствено мнение...

                        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                        От скромния ми опит знам, че това стъкло се сваля от бутона на дистанционното, но като се задържи по-дълго време. Може би тази ти функция на дистанционното се лигави. За вдигането пък знам, че не щеше до средно положение. Или до горе, или като пуснеш копчето, се отваря пак. Поне така беше при мене.
                        И как го оправи колега?
                        LR Disco I 300tdi
                        Nissan Pathfinder
                        Honda VF 750
                        Suzuki GSXR 750

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със задното стъкло на Фрилендър

                          Така-а-а-а... Малко четене трябва - дръпнах си от тук едно ръководство и прочетох, че след всяко откачане на акумулатор или смяна на CCU-то, прозорецът трябва да се калиброва
                          За съжаление обаче аз днес отворих кората и направо го блокирах като извадих кабелите...
                          Срам, не срам - утре наново!
                          Ако системата работи ще пиша как става!
                          LR Disco I 300tdi
                          Nissan Pathfinder
                          Honda VF 750
                          Suzuki GSXR 750

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със задното стъкло на Фрилендър

                            Честито за придобивката, тоя фрилендър не седеше ли от известно време в автокъщата на входа на града? Задното стъкло се сваля като задържиш копчето на дистанционното няколко секунди - да не би самото дистанционно нещо да е клеясало и да задържа или самите датчици на вратата? А това за калибрацията незнам - на моя като откача и закача после акомулатора, задното стъкло се сваля автоматично, но след като го затворя от бутона на таблото си работи нормално после.
                            BMW R 1100 GS

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със задното стъкло на Фрилендър

                              Да - същият!
                              Аз нищо не правих по задното стъкло, щото бях на лов...
                              Но със сигурност от копчето отвътре нестава, защото като пробвах да го вдигна, то (стъклото) се вдигаше - след това се чуваше едно изписукване и автоматично падаше...
                              LR Disco I 300tdi
                              Nissan Pathfinder
                              Honda VF 750
                              Suzuki GSXR 750

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X