Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за КТМ ЕХС 520

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за КТМ ЕХС 520

    ЕХС520 въпроса ми е с какви клапани са с титаниеви като на някой ЦРФ-и или обикновенни или коя година не е с титаниеви клапани на ЕХС-то.

    П.П И като цяло добри моторетки ли са .Какво страда най много при тях,добро ли му е охлаждането.
    Прикачени файлове
    LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

  • #2
    До: Въпрос за КТМ ЕХС 520

    Брей защо никой не дава мнение за този мотоциклет.
    LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за КТМ ЕХС 520

      Първоначално публикуван от toto_cagiva Преглед на мнение
      Брей защо никой не дава мнение за този мотоциклет.
      Щото така си задал въпроса.... дървено.

      Карах такъв мотор два сезона повечето пъти на състезания и дълги преходи.Като цяло големи ядове не ми е давал.Резонни номера на КТМ хилав пачи крак гарнитура и смяна на семеринг заден амортесьор и телескопи. При загасване студен лесно изгаря горивна свещ.Но тези машини си искат своевремена подръжка. Каране само с бензин висок октан.Най големият консуматив е маслото и филтрите. При смяна навреме двигателя не дава ядове.Охлаждането не е проблем ако агрегата е читав.На моя бях преправил оригиналния вентилатор на копче с което го пускаш ръчно.Рядко загрява но тогава бях към 70кг.и мотора нямаше една година.След три сезона разтрака ангренажа но при смяната от новия собственик не е имало повече проблеми.Като цяло модела е по добър дори от някой нови такива от същата марка.

      Като за ония години нямаше аналог.
      Перфектни спирачки стартер и шеста скорост.Лек и мощен но това остана във времето.Трябват си и здрави ръце особенно за начинаещи.Вериги пиньони и задна гума се изпаряват за норматив.В кал висок разход на гориво.Като подръжка ако не беше оранж все едно си карах Хондата Тогава всички се ебаваха с модела но сега същите тия хора са яхнали портокали.След него имах и 450 доста по балансиран и приятен за каране.Но от 520 съм много доволен..Имаше нещо изродско в него стряскащ въртящ момент и при ръчкане дава много фън.За сегашните стандарти 520 леко се е запързалял към струговете.Но никога няма да е Чопуро. Тогава на другите фирми моделите бяха Чопуро.........

      пс.Чопуро е вид мотор на каране е между чопър и ендуро
      Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 30-12-08, 23:40.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за КТМ ЕХС 520

        Ахам решил съм следващя мотор след Доминатора да е такъв КТМ а и не са толкова скъпи.Пък и според твоето мнение ми изглежда доста добър като се има напредвид ,че ти си го карал по състезаня и тежки преходи а аз го взимам за разходки.
        LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за КТМ ЕХС 520

          Колега щом си имал такъв КТМ имам проблем с 520 при рязко подаване на газ заглъхва и гаснее, а до средна газ работи без проблем. Имало някаква ускорителна помпа но не съм я гледал. Ако знаеш нещо за карбуратора пиши. Благодаря предварително.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за КТМ ЕХС 520

            Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
            Щото така си задал въпроса.... дървено.

            ........
            Напълно съм съгласен с теб, но трябва да добавя, че в момнта съм с 520 а преди това карах YZ400 и YZ450 и окачването на ямахите е в пъти по-добро / поне за мен /.
            Иначе мотора е невероятен сложих му стартер и 5 и 6-та скорост и намам забележки.
            За в гората двигателя е супер, върви яко в най-ниските и е много пъргав във високите.
            Но ми се струва,че не е за разходки в гората !!!

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за КТМ ЕХС 520

              Първоначално публикуван от d.mihailov Преглед на мнение
              Колега щом си имал такъв КТМ имам проблем с 520 при рязко подаване на газ заглъхва и гаснее, а до средна газ работи без проблем. Имало някаква ускорителна помпа но не съм я гледал. Ако знаеш нещо за карбуратора пиши. Благодаря предварително.
              Определено трябва да погледнеш ускорителната помпа.
              Дай мейл и ще ти изпратя repair manual.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за КТМ ЕХС 520

                batdido@abv.bg Благодаря

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за КТМ ЕХС 520

                  колега извиняваи но сам пропуснал в имела едни цифри ето как е batdido1971@abv.bg съжалявам но ги бъркам със скаипа

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за КТМ ЕХС 520

                    Първоначално публикуван от d.mihailov Преглед на мнение
                    колега извиняваи но сам пропуснал в имела едни цифри ето как е batdido1971@abv.bg съжалявам но ги бъркам със скаипа
                    Сори но ме нямаше за известно време.
                    Провери си пощата !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за КТМ ЕХС 520

                      Благодаря колега получил съм ги ,но не виждам за 520сх.520сх и525сх еднакви карборатори имат?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за КТМ ЕХС 520

                        За в гората двигателя е супер, върви яко в най-ниските и е много пъргав във високите.
                        Но ми се струва,че не е за разходки в гората !!!
                        __________________
                        Колега съжалявам, но това не ми стана много ясно!
                        Хубавите неща се правят бавно!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X