Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 скоростна кутия за газ69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 4 скоросна кутия за газ69

    Имам питане за скорости от уаз469.Слагал ли е някой скорости от уаз 469 на газ69,като се използва оригиналната раздатка на 69.Като се свали раздатката от скоростите на 469 на вала който излиза от скоростите и влиза в раздатката трябва да се направи капак със симерина и лагер.Трябва и фланец за кардана да се прави.Може ли да стане и ако стане заслужава ли си.
    Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

    Коментар


    • #17
      До: 4 скоросна кутия за газ69

      Първоначално публикуван от finci75 Преглед на мнение
      И на мен ми трябва от уаз 451.Ако някой има такава за продаване да пише.
      0888993905-Plamen
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #18
        До: 4 скоростна кутия за газ69

        Пламен има. На 451 вторичния (изхдящия вал) е по къс, има резба за гайката на фланеца на кардана, а капачката с семеринга е като на Волговата- Жуковата тройка , с червчка за километража. По спомен, на 469 лагера на вторичния вал си седи в корпуса на кутията, по интересно е с лагера на междинния вал за който ще трябва да се прави капачка, дали ще стане такава от раздатка незнам.
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #19
          До: 4 скоросна кутия за газ69

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          Първа е по-бавна от първа на тройката. Втора е между 1ва и втора на тройката. Трета е между втора и трета на тройката. Четвърта е директна( като трета на тройката).
          Аз съм с такава вече трета година и съветът ми : СЛАГАЙ Я.
          Благодаря.Поне малко успокоение че не минах 500км,залудо.

          Коментар


          • #20
            До: 4 скоростна кутия за газ69

            Румене, Жоро я ползва по дълго време и може да ти каже повече!!
            Аз моята я взех работеща - имаше проблем само с 3-та - изключваше сама!! Смених почти всичко по нея /каквото успях да намеря/, поставих я и бях много доволен от предавките - определено се кара по добре от тройката, но от самата кутия въобще не съм доволен. Не включва чисто, може би майстора ми си остави ръцете!! Свалях я и я качвах 5 пъти!!
            Накрая блокира на 3-та предавка и едва се прибрах!! Сега съм с оргиналната и се опитвам да преработя една волгова!! В общи линий от мойта не съм доволен, а тази на Жоро ми хареса как включва!!
            Нещо гнило има - имай в предвид, че произвеждат Жук с тази СК една г. само и после пак връщат 3-ката!! Дано имаш късмет!!
            Поздрави!!
            Когато нямаме това, което ни трябва,
            ни трябва това, което имаме!

            Коментар


            • #21
              До: 4 скоростна кутия за газ69

              Аз също имам приятел който е сложил такава 4-ка от Жук но и той ,както казваш ти има същите проблеми много трудно и включват скоростите. Но иначе действително предавателните числа са по-добри. Незнам и аз мисля че волговата е по добър вариант. Румен ми обясни как да я преправя и в скоро време почвам. Поздрави и весели празници!

              Коментар


              • #22
                До: 4 скоростна кутия за газ69

                Аз карам с 4-степенна кутия от ЖУК/НИСА от 2002 г. и до сега не съм имал проблеми, но не съм карал много джипа си на тежък офроуд и съм с оригиналния двигател. Според мен тези четворки са добри за оригиналния дв-л и този от ЖУК/НИСА, а за по-мощните и високооборотни двигатели, предимството от една скорост повече вече се стопява.
                0886 854 174

                Коментар


                • #23
                  До: 4 скоростна кутия за газ69

                  Ванка,стига да е здрава кутията,ще дава повече мощност независимо от силата на мотора.

                  Коментар


                  • #24
                    До: 4 скоростна кутия за газ69

                    Според мен тройката е по-здрава, а на 4-ката 100 и повече коня и снижават повече надеждността. При по-мощните двигатели има и по-високи максимални обороти - включваш на втора и планината е твоя независимо от баира. Аз имах два случая в които ми изключи 2-ра скорост с 4-ката и си бяха направо екстремни ситуации. Дето казва Мишо Петков, само кутията и е стара, ама на... С тройката не съм имал такива проблеми. Разбира се не смея да обобщавам кардинално, споделям моето мнение само. Печалбата от 4-ката е в леките наклони, дето трябва да включиш на 2-ра с другата кутия, а тук си на 3-та и от това идва разтоварването на мотора, респ. и икономия на гориво. Но имаш ли мощен мотор, той си върви и на трета добре с оригиналната кутия.
                    0886 854 174

                    Коментар


                    • #25
                      До: 4 скоростна кутия за газ69

                      Че тройката е по-здрава и не убиваема ,спор няма.Но за другото не съм съгласен.

                      Коментар


                      • #26
                        До: 4 скоростна кутия за газ69

                        ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА КОЛЕГИ!!Аз преглеждам от скоро този форум и се натъкнах на темата със скоростните кутии......и ако мога да съм полезен на някои от вас ще кажа следното:Купих си Газ-69 през 1992г. с оригинални възли и агрегати и така я карах до преди 4 години.Резнах купето и стана пикап.Сложих двигател на Волга 24-10 на 45000 км. със съответните изменения по конструкцията за захващане на мотора към купето и т.н /ако е необходимо ще вляза и в подробности/ реших да сложа 4 степена скоростна кутия от УАЗ-469,тъй като я имах в наличност.Отново със съответните допълнителни приспособления по шасито и корекция на тунела в предната част кутията "заспа".Сложих и карданите на УАЗ-469 и ....карам до днес.Имам проблем с ресорите и ще трябва да се поровя малко из форума.
                        088пет16пет3пет7

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X