Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AVM Хъбове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: AVM Хъбове

    Малко късно, но да споделя резултата.
    Не намерих инчов шестогран, но за сметка на това имах под ръка правилнита звезда. Набих я внимателно и всички винтове излязоха лесно. Всичко е в перфектно състояние.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #17
      До: AVM Хъбове

      не съ шестограми колега малките са евреиски звезди

      Коментар


      • #18
        До: AVM Хъбове

        На АВМ-те,малките болчета,които държат капчката към корпуса са шестограни.Инчови.По спомен 1/8...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #19
          До: AVM Хъбове

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          На АВМ-те,малките болчета,които държат капчката към корпуса са шестограни.Инчови.По спомен 1/8...
          Да. Ако не се развъртат, набиваш торкс(звезда) 15 или 20. И с натиска мъчиш да завъртиш. Jimi ги е правил тия интервенции, та на мен ми беше лесно.
          Единия бая вода беше преминала през него. Изчистих ръждивата грес, наклепах хубаво с литиева ... и цяла нощ на -15 на прозореца да мръзнат за тестове. Представиха се чудесно. И горе на Витоша ги пробвах в яко сняг през ноща ... нямат грижи.

          Коментар


          • #20
            До: AVM Хъбове

            Не знам колко са ви прясни спомените но съм 99% сигурен че мойте болтчета са си еврейска звезда, иначе казано TORX. Последно ги отвивах и завивах лятото, а сега в какво състояние са - не знам. Помня че като ги отвивах последния път, преди да ги отвие бита се кълчеше доста, но все пак не успях да го счупя.

            Та, позагледайте се дали оригинално не са си еврейска звезда, защото тогава нищо чудно с честогран да изпускат. Поне хубавото им е че дори испуснали с шестогран, с еврейска звезда с подходящ размер после си се отвиват, ако изобщо подлежат на отвиване.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              До: AVM Хъбове

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Не знам колко са ви прясни спомените но съм 99% сигурен че мойте болтчета са си еврейска звезда, иначе казано TORX. Последно ги отвивах и завивах лятото, а сега в какво състояние са - не знам. Помня че като ги отвивах последния път, преди да ги отвие бита се кълчеше доста, но все пак не успях да го счупя.

              Та, позагледайте се дали оригинално не са си еврейска звезда, защото тогава нищо чудно с честогран да изпускат. Поне хубавото им е че дори испуснали с шестогран, с еврейска звезда с подходящ размер после си се отвиват, ако изобщо подлежат на отвиване.
              Явно са ги правили и с такива,и с онакива глави.Такива имали-такива сложили...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #22
                До: AVM Хъбове

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Явно са ги правили и с такива,и с онакива глави.Такива имали-такива сложили...
                Вероятно. Или просто от един момент за започнали да ги правят с Torx, поради честото превъртане на шестограна.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  До: AVM Хъбове

                  Някой да знае от къде мога да си купя болтовете дето държат външната част на хъба?
                  Че днеска открих как един ми липсва
                  В евроболт дали ще имат такиви?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    До: AVM Хъбове

                    Нямат. От къде, незнам.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: AVM Хъбове

                      Тъй като темата е за AVM хъбове ,ще попитам направо.Някой вече има ли наблюдение ,колко е живота на тези хъбове.Определено за жалост не се вечни.Но има ли някаква особеност при експлоатация ,която аз не съм разбрал.Моите започнаха да изпускат след около две години .Фронтерата се експлоатира по предназначение основно през ловния сезон и инцидентни разходки през останалото време,без тежки ексцесии.Има ли лек.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: AVM Хъбове

                        Отварял ли си ги? То общо взето няма какво да се износи в тях. Проблема е че вътре влизат малко по малко боклуци и вода, и започват да не включват като хората. Затова е и редно веднъж-дваж в годината да се отварят и почистват.

                        Това им е и главния недостатък - недоброто уплътнение покрай врътката. Отделно ако някой отговорен за същото семеринг на главината пуска по малко гняс като цопнеш в някой гьол, и ето ти занимавка за уикенда.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: AVM Хъбове

                          Ясно,дано си прав,че не ми беше хич весело.Ще направя профилактика.
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: AVM Хъбове

                            Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                            Ясно,дано си прав,че не ми беше хич весело.Ще направя профилактика.
                            Ааа, ако не си ги отварял, 99% гарантирам че е от това. Отваряш, измиваш с нафта, бензин, или каквото там имаш, после смазваш С МАЛКО рядка грес или масло, и всичко ще е наред.

                            Аз лично слагам грес, понеже все пак е по-трудно да я отняма, разбирай да изтече на някъде. Много колеги слагат масло. Мисля че и в самата книжка на хъбовете пишеше че се слага масло. Не съм имал проблеми с греста досега, но и карам предимно извън калищаците - това ми е всекидневната джипка.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: До: AVM Хъбове

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Ааа, ако не си ги отварял, 99% гарантирам че е от това. Отваряш, измиваш с нафта, бензин, или каквото там имаш, после смазваш С МАЛКО рядка грес или масло, и всичко ще е наред.

                              Аз лично слагам грес, понеже все пак е по-трудно да я отняма, разбирай да изтече на някъде. Много колеги слагат масло. Мисля че и в самата книжка на хъбовете пишеше че се слага масло. Не съм имал проблеми с греста досега, но и карам предимно извън калищаците - това ми е всекидневната джипка.
                              НИКАКВА грес. Не подвеждай човека, именно от гресирането сега са спрели да включват или да изключват при натоварване. Там триене няма и смазване не е нужно. И понеже авн са кретени, в хъбовете им лесно влиза вода и боклуци, в комбинация с греста става мармалад.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: AVM Хъбове

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                НИКАКВА грес. Не подвеждай човека, именно от гресирането сега са спрели да включват или да изключват при натоварване. Там триене няма и смазване не е нужно. И понеже авн са кретени, в хъбовете им лесно влиза вода и боклуци, в комбинация с греста става мармалад.
                                Не съм подвел никого. С мойте хъбове втора година проблем нямам, а са с грес. От маслото на след първата седмица няма да остане нищо. А след него идва ръждата. А ръжда с боклук е по-зле от грес с боклук.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X