Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 54

Тема: AVM Хъбове

Публикации
    4,798
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране До: AVM Хъбове

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Не знам колко са ви прясни спомените но съм 99% сигурен че мойте болтчета са си еврейска звезда, иначе казано TORX. Последно ги отвивах и завивах лятото, а сега в какво състояние са - не знам. Помня че като ги отвивах последния път, преди да ги отвие бита се кълчеше доста, но все пак не успях да го счупя.

Та, позагледайте се дали оригинално не са си еврейска звезда, защото тогава нищо чудно с честогран да изпускат. Поне хубавото им е че дори испуснали с шестогран, с еврейска звезда с подходящ размер после си се отвиват, ако изобщо подлежат на отвиване.
    Явно са ги правили и с такива,и с онакива глави.Такива имали-такива сложили...
    "Чибуратор-тЕАм"

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,081
    Точки (при гласуване)
    49

Цитат Мнение на ninja_1 Преглед на публикациите
    Явно са ги правили и с такива,и с онакива глави.Такива имали-такива сложили...
    Вероятно. Или просто от един момент за започнали да ги правят с Torx, поради честото превъртане на шестограна.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    11,935
    Точки (при гласуване)
    29

Някой да знае от къде мога да си купя болтовете дето държат външната част на хъба?
    Че днеска открих как един ми липсва
    В евроболт дали ще имат такиви?

Jimi е онлайн
    Явор Мичев
    Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    2,528
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    17

Нямат. От къде, незнам.
    TLC RJ70 - 22R 2.4L -LPG Supercharged
    Subaru Forester 2.0 S Turbo LPG
    Drag Grand Canyon Daily
    Rossignol Scratch Sprayer BC+Secura Fix+G3 Alpinist

Място
    Перник
    Публикации
    1,110
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: До: AVM Хъбове

Тъй като темата е за AVM хъбове ,ще попитам направо.Някой вече има ли наблюдение ,колко е живота на тези хъбове.Определено за жалост не се вечни.Но има ли някаква особеност при експлоатация ,която аз не съм разбрал.Моите започнаха да изпускат след около две години .Фронтерата се експлоатира по предназначение основно през ловния сезон и инцидентни разходки през останалото време,без тежки ексцесии.Има ли лек.
    Румен Николов

0888 358 572

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,081
    Точки (при гласуване)
    49

Отварял ли си ги? То общо взето няма какво да се износи в тях. Проблема е че вътре влизат малко по малко боклуци и вода, и започват да не включват като хората. Затова е и редно веднъж-дваж в годината да се отварят и почистват.

Това им е и главния недостатък - недоброто уплътнение покрай врътката. Отделно ако някой отговорен за същото семеринг на главината пуска по малко гняс като цопнеш в някой гьол, и ето ти занимавка за уикенда.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Перник
    Публикации
    1,110
    Точки (при гласуване)
    11

Ясно,дано си прав,че не ми беше хич весело.Ще направя профилактика.
    Румен Николов

0888 358 572

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,081
    Точки (при гласуване)
    49

Цитат Мнение на sineto Преглед на публикациите
    Ясно,дано си прав,че не ми беше хич весело.Ще направя профилактика.
    Ааа, ако не си ги отварял, 99% гарантирам че е от това. Отваряш, измиваш с нафта, бензин, или каквото там имаш, после смазваш С МАЛКО рядка грес или масло, и всичко ще е наред.

Аз лично слагам грес, понеже все пак е по-трудно да я отняма, разбирай да изтече на някъде. Много колеги слагат масло. Мисля че и в самата книжка на хъбовете пишеше че се слага масло. Не съм имал проблеми с греста досега, но и карам предимно извън калищаците - това ми е всекидневната джипка.

Място
    София
    Публикации
    11,935
    Точки (при гласуване)
    29

Ааа, ако не си ги отварял, 99% гарантирам че е от това. Отваряш, измиваш с нафта, бензин, или каквото там имаш, после смазваш С МАЛКО рядка грес или масло, и всичко ще е наред.

Аз лично слагам грес, понеже все пак е по-трудно да я отняма, разбирай да изтече на някъде. Много колеги слагат масло. Мисля че и в самата книжка на хъбовете пишеше че се слага масло. Не съм имал проблеми с греста досега, но и карам предимно извън калищаците - това ми е всекидневната джипка.
    НИКАКВА грес. Не подвеждай човека, именно от гресирането сега са спрели да включват или да изключват при натоварване. Там триене няма и смазване не е нужно. И понеже авн са кретени, в хъбовете им лесно влиза вода и боклуци, в комбинация с греста става мармалад.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,081
    Точки (при гласуване)
    49

Цитат Мнение на turtey Преглед на публикациите
    НИКАКВА грес. Не подвеждай човека, именно от гресирането сега са спрели да включват или да изключват при натоварване. Там триене няма и смазване не е нужно. И понеже авн са кретени, в хъбовете им лесно влиза вода и боклуци, в комбинация с греста става мармалад.
    Не съм подвел никого. С мойте хъбове втора година проблем нямам, а са с грес. От маслото на след първата седмица няма да остане нищо. А след него идва ръждата. А ръжда с боклук е по-зле от грес с боклук.

Място
    София
    Публикации
    11,935
    Точки (при гласуване)
    29

Не съм подвел никого. С мойте хъбове втора година проблем нямам, а са с грес. От маслото на след първата седмица няма да остане нищо. А след него идва ръждата. А ръжда с боклук е по-зле от грес с боклук.
    Стига де, цам-ът не ръждясва
    А освен тва ти нисана не го караш

Грес с боклук е равно на самоволно изключване при натоварване, баш когато ти трябва, както и липса на предно зимата, питай ме от къде знам.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,081
    Точки (при гласуване)
    49

Стига де, цам-ът не ръждясва
    От цам е само капачката. Тя кажи-речи не играе в цялата схема. Другите 2 детайла вътре са си от чисто дЖелезо.

Ръжда с боклук е равно на същото, ама и с корозия отгоре. Аз лично никога не съм имал проблем с хъбовете зимата. Резултата след отварянето посред зима беше (съмнявах се в лагера и разглабях) - греста си стоеше под формата на рядка каша, и нищо повече, освен попроменения и цвят. След пълненето им с вода на "оная" разходка, понеже се бяха саморазхлабили от главините, пак нямаше никакви последствия.

Като теб не карам - тук си прав. Но щом хъбовете на колегата са изкарали 2 години без отваряне, значи и той не кара като теб.

Място
    София
    Публикации
    11,935
    Точки (при гласуване)
    29

От цам е само капачката. Тя кажи-речи не играе в цялата схема. Другите 2 детайла вътре са си от чисто дЖелезо.

Ръжда с боклук е равно на същото, ама и с корозия отгоре. Аз лично никога не съм имал проблем с хъбовете зимата. Резултата след отварянето посред зима беше (съмнявах се в лагера и разглабях) - греста си стоеше под формата на рядка каша, и нищо повече, освен попроменения и цвят. След пълненето им с вода на "оная" разходка, понеже се бяха саморазхлабили от главините, пак нямаше никакви последствия.

Като теб не карам - тук си прав. Но щом хъбовете на колегата са изкарали 2 години без отваряне, значи и той не кара като теб.
    Ами след да кажем година каране без грес и масло видими следи от ръжда нямаше, но и хъбовете работеха коректно, за разлика от преди. Това показва моя опит, затова и аз лично ни грес ще сложа, нито масло. И авн няма да си купя вече, ма тва е съвсем отделна тема. Като знам китайците на кви пари ги правят вече хъбовете - то дори не си струва да се ремонтират или профилактират )))

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,081
    Точки (при гласуване)
    49

Като знам китайците на кви пари ги правят вече хъбовете - то дори не си струва да се ремонтират или профилактират )))
    Ми дай да внесем. Тутакси махам AVM-ите и слагам китайски. Ама за момента няма от де. Дори мисля разни еквилибристики да пригаждам тойотови на тераното.

Място
    Перник
    Публикации
    1,110
    Точки (при гласуване)
    11

Дааа ,искрено се надявам и двамата да сте прави,хъбовете да са пълни с грес и гняс.За да няма пак изваждане.
    Румен Николов

0888 358 572

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,081
    Точки (при гласуване)
    49

Дааа ,искрено се надявам и двамата да сте прави,хъбовете да са пълни с грес и гняс.За да няма пак изваждане.
    Това е, със сигурност. Няма какво друго. Практически няма какво да им се строши, освен ако си с доста по-големи гуми, отколкото може да побере фронтерката, и я настъпваш яко хардаджийски по сокаците.

Място
    Перник
    Публикации
    1,110
    Точки (при гласуване)
    11

Това е, със сигурност. Няма какво друго. Практически няма какво да им се строши, освен ако си с доста по-големи гуми, отколкото може да побере фронтерката, и я настъпваш яко хардаджийски по сокаците.
    Е ,ти я видя.Карам софт с леки лирични отклонения.
    Румен Николов

0888 358 572

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,081
    Точки (при гласуване)
    49

Е ,ти я видя.Карам софт с леки лирични отклонения.
    Значи като мен.

Място
    Бургас
    Публикации
    3,080
    Точки (при гласуване)
    17

Ми дай да внесем. Тутакси махам AVM-ите и слагам китайски. Ама за момента няма от де. Дори мисля разни еквилибристики да пригаждам тойотови на тераното.
    Спокойно бре, хъбовете не са живото поддържащо лекарство. Ще внесем пак, по-голямо количество от преди. Сега на рафта ми седят само за TOYOTA за всички други марки свършиха. Защо ли

Място
    Перник
    Публикации
    1,110
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Явор-Vromos.com Преглед на публикациите
    Спокойно бре, хъбовете не са живото поддържащо лекарство. Ще внесем пак, по-голямо количество от преди. Сега на рафта ми седят само за TOYOTA за всички други марки свършиха. Защо ли
    Да ,ама аз в петък отивам в Родопите,и по разбираеми причини ,ми се ще хъбовете да ми работят.Независимо от внесеното количество.
    Румен Николов

0888 358 572

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Хъбове за Kia
    От rocky във форум DAEWOO KIA
    Отговори: 61
    Последно мнение: Днес, 18:17
  2. Ръчни хъбове
    От hunter vl във форум DAEWOO KIA
    Отговори: 3
    Последно мнение: 25-02-09, 12:24