Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това го знае всяко хлапе ли? А ние?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Това го знае всяко хлапе ли? А ние?

    Прибирам се преди малко леко изморен и дъщеричката ми Валерия,щастлива ме посреща.Написала си домашните,научила си милата и ме чака да решим една трудна задача.Госпожата казала да я решат с родителите си...трудна била.

    Грабвам аз учебника и бавно зачитам,така че да провокирам малката Валерия да мисли.Номера е минавал до сега,аз мисля ,тя мисли и леко и бавно чакам детето да я реши само,да се справи.В един момент както си чета МЛЪКНАХ.Пълен блокаж,чета втори път,трети,чет...много пъти.Пиша,смятам и се ядосах.Това е здача за трети клас БЕЕЕЕЕЕЕЕЕ.

    То вярно че за адвокат е достатъчно само събирането,ама такава излагация пред детето да ми погодят...

    Да я споделя с вас,а?
    В едно училище има 1000 ученици.От първи до четвърти клас са 156 деца.От пети до шести клас са с 238 повече,а останалите са от девети до дванадесети клас.Колко са учениците от пети до осми клас.А от девети до дванадесети клас?
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

  • #2
    До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

    156
    +
    238
    =
    394

    156
    +
    394
    =
    550


    1000
    -
    550
    =
    450


    верно, това адвокатите, трябва да научите и изваждането


    и аз бях запецнал на една задача преди време..... 2-ри или 3-ти клас....беше за някакви ризи, след неуспешен консилиум на околните родители (форум нямаше), се обаждахме на една преподавателка по математика....

    после пък бях решил едно домашно със система уравнения и госпожата казала: вярно е домашното, ама кажи на тати, че този начин ще го учим след 2 години
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

      Смята се и наум , няма големи закакчки в тази задача ...
      Като стигнете до задачите с тръбите или влаковете, тогава се оплаквай повече ... или поне аз бих ....
      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

      Коментар


      • #4
        До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        после пък бях решил едно домашно със система уравнения и госпожата казала: вярно е домашното, ама кажи на тати, че този начин ще го учим след 2 години
        Ама как са те хванали само а
        SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
        +359 0878 888 874
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

        Коментар


        • #5
          До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          верно, това адвокатите, трябва да научите и изваждането
          И това го казва банкер? Че то и вие само да събирате и умножавате можете

          Коментар


          • #6
            До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            156
            +
            238
            =
            394

            156
            +
            394
            =
            550


            1000
            -
            550
            =
            450


            верно, това адвокатите, трябва да научите и изваждането


            и аз бях запецнал на една задача преди време..... 2-ри или 3-ти клас....беше за някакви ризи, след неуспешен консилиум на околните родители (форум нямаше), се обаждахме на една преподавателка по математика....

            после пък бях решил едно домашно със система уравнения и госпожата казала: вярно е домашното, ама кажи на тати, че този начин ще го учим след 2 години


            А колко са учениците от пети до осми клас?
            Той колегата точно това пита
            ТЛК 80 4,2ТД-95г

            Коментар


            • #7
              До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

              ми ако правилно разбирам условието в 7 и 8 клас няма ученици в това училище
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                Евала колеги,общото между вас и мен до момента е че не намираме отговора колко са учениците от 5 до 8 клас.

                Разликата че ние си се излагаме по между си,а аз и пред дететооооооооооо....те това ми тежи,вече не съм онзи големия умен татко.Дискредитиран съм.

                Таз задача е или сгрешена или ние дружно сме изтрещели.
                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                Коментар


                • #9
                  До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                  Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                  Евала колеги,общото между вас и мен до момента е че не намираме отговора колко са учениците от 5 до 8 клас.

                  Разликата че ние си се излагаме по между си,а аз и пред дететооооооооооо....те това ми тежи,вече не съм онзи големия умен татко.Дискредитиран съм.

                  Таз задача е или сгрешена или ние дружно сме изтрещели.
                  Абе задачата си е грешна,пък таз учителка....
                  ТЛК 80 4,2ТД-95г

                  Коментар


                  • #10
                    До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                    Аз в 7ми клас попаднах на такава задача. Лошото настана, когато мйака ми /математичеста гимназия + икономическо/ не можа да я реши. И почна едно решаване, кой ли не се пробва. Накрая след няколко дни ръчкане, тя майка ми не се отказва лесно, се оказа, че има грешка в учебника...

                    Коментар


                    • #11
                      До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                      И аз мисля, че е грешна...излиза, че 450 са децата от 9 до 12, а 7 и 8 клас са някъде по кафенетата и не влизат в училище и в уравнението
                      No bike - no fun!

                      Коментар


                      • #12
                        До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                        ..Колко са учениците от пети до осми клас...
                        А, колко?
                        А учителката хубава ли е?

                        Коментар


                        • #13
                          До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                          Незнам колеги ама когато доидат от задачите "от точка А до точка Б " е тогава е страшното и маи всички се излагаме . Съдба какво да се прави . И аз мисля че ученици в 7 и 8 клас няма - УСПЕХ

                          Коментар


                          • #14
                            До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                            Предлагам задачата да бъде дадена на следващата инстанция :
                            Всеки да се консултира утре с всеки свой близак човек който разбира тая тъмна наука и утре вечер да се "съберем " пак в тази тема и всеки да каже ( напише ) какво е измисли през деня.

                            П.П. Адвокате нека малката да пита госпожата как аджаба се решава тази задача за да може да си ни контролен орган довечера

                            Поздрави на всички
                            SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                            +359 0878 888 874
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                            Коментар


                            • #15
                              До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                              Много е важно, като се помага на децата с домашните, да се прочете урока до който са стигнали в училище ...
                              За да не се получава детето да доказва Питагоровата теорема във втори клас и да му кажат , че не е вярна задачата , а трябвало просто да се преброят квадратчетата ... На мен ми се беше случило ... и после години наред сама си пишех домашните , защото бях твърдо убедена , че баща ми не я разбира математиката.... нищо , че е инженер ...
                              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X