Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся стругар в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: търся стругар в София

    Ако си доволен, кажи кой е да се възползваме и ние.

    Коментар


    • #17
      До: търся стругар в София

      [Quote]Мнение на koi4a
      Да попитам и аз за стругар близо до Овча купел, трябва ми за щифтове за панти на задната врата. Благодаря предварително. [Quote]

      Тези щифтове си направих от стебла на стари клапани (8мм)
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #18
        До: търся стругар в София

        Първоначално публикуван от g06ko Преглед на мнение
        Ако си доволен, кажи кой е да се възползваме и ние.
        Това което правихме беше нищожно и не мога да кажа дали е добър майстор. Доволен съм от отношението и цената.
        Намира се в кв. Княжево. Като караш по Цар Борис, свършват паветата и трамвайните релси тръгват посредата на платното, и на около 100м. има една розова къща отляво, преди нея завиваш в ляво по един черен път, изкачваш и горе на равното голяма къща от ляво и там му е работилницата. Улицата(по-скоро черния път) мисля се казва ул. Лъвчето.

        Коментар


        • #19
          До: Търся стругар в София

          Ами точно това ми е проблема и на мен че за "нищожни" работи или не се занимават или много пари искат пък и грешки допускат. Аз съм правил разни работи при стругарите след Мотоексперта (и от двете страни) един път бях доволен и след това вече нещо се развалиха нещата за съжаление. Мерси.

          Коментар


          • #20
            До: търся стругар в София

            Първоначално публикуван от kamex Преглед на мнение
            В университетските работилници на МЕИ-то,навремето бях доволен от тях.Ако имаш път до студ. град опитай при стругарите там,имаха всякакви стругове,фрези и т. н. Успех.
            Това е мястото ! Осми блок на ТУ София има всякъкви машини лазер : център : шлайф : и естествено много стругове и фрези който има нужда отива на място или ми пуска едно лично и помагам с къквото мога.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Търся стругар в София

              Казвайте стругари! Досега рових по форума и открих темата!
              Наложи ми се да правя един фланец,за който се искат сериозни машини!От толкова търсене,се оказа,че много малко хора могат да ми погнат и ме пратиха в с.Лозен във фирма Бубулина!..Наистина имат всичко и могат да направят невероятни неща!
              За въпростният фланец едвали не се молих да ми го направят и накрая ми казаха да го оставя и след 7-8дни да ида да си взема готовия!...Немогат да ми кажат цена предварително,но "някъде 100-150лв ,да си приготвиш"!....Ебати пичовете! ....Нямах голям избор и затова склоних да ми го направят!Като стане готов,ще го снимам и ще снема размерите му,ако може колегата от горният пост да каже ориентировъчна цена,колко би излязло това нещо в ТУ!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #22
                От: Търся стругар в София

                И какво му е специалното на фланеца, та иска "сериозни" машини?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Търся стругар в София

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  И какво му е специалното на фланеца, та иска "сериозни" машини?
                  Аз не разбирам толкова в детайли,какви машини се искат за направата му,но на мен не ми изглежда толкова страшен!
                  Идеята е следната....представлява фланец за свръзка м/у два различки кардана!Единият фланец е с три дупки,а другият е с четири!Аз бях го изготвил,като сглобка от двата детайла и ги заварих,но реших да не рискувам и държах това нещо да е от един цял метал!...Мислех си,че е почти толкова лесно,колкото ви го обяснявам,но уви ми обясниха- аз колко сложно нещо искам и колко трудоемко е това!....Нямам практика да успорвам труда на други хора,когато съм зависим от тях и нямам големи познания в техният ресор .....затова и се съгласих,но не смятам,че това е адектватна цена....дори да ми го бяха направили експресно(което очаквах де)!
                  Знам,че ще кажете,че е щяло да издържи и със заварката,но съм малко перфектционист и искам поне този детайл(аз смятам,че ми е много важен) да е от цяло желязо,понеже той ще поема цялата сила на двигателя ,а и от него ми зависи това,как ще комплектовам останалите неща след него (кардани на дължина и ъгъл)!
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся стругар в София

                    Неприятното на такива видове фланци е по-трудния баланс, заради различния брой дупки. Иначе кой-знае какво оборудване не искат. Просто струг и фреза + малко сметки с подходящ софтуер, за баланса.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся стругар в София

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Неприятното на такива видове фланци е по-трудния баланс, заради различния брой дупки. Иначе кой-знае какво оборудване не искат. Просто струг и фреза + малко сметки с подходящ софтуер, за баланса.
                      Баланс не съм им искал и даже специално съм подчертал,че гоня само здравина и минимално тегло(дурал примерно) ,но те ми казаха,че ще е "златен" и затова остана да е от желязо!...Фланеца ще е за джип,който ще се кара само по състезания и разходки и затова не съм искал баланс,иначе знам колко е важен!....Точно впредвид това,че искам едно цяло парче метал с три дупки от едната страна и четири от другата(разминати естествено) и в средата да е изтънено,да има къде да слагам гайките...очаквах по-ниска цена,но явно съм подценил този вид услуга,та затова искам да проверя и на други места,защото като го видят някои от колегите,ще искат и те да си направят,та се надявам да намеря по-евтин вариант поне за тях!
                      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся стругар в София

                        Ясно. Разбирам. Е, аз поне не виждам кой-знае каква философия тогава. А щом и дупките са просто дупки без резба, а болт и гайка - още повече.

                        Аз затова си купиих собствени машини. И на майтап си ги изплатих (още не на 100%, но и до там ше стигнем), в свободното си време.

                        Все пак кажи, каква цена очакваш за подобно изделие, като изключим материала? Не че познавам цените. Просто ми е любопитно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся стругар в София

                          Без баланс наш колко неща по кардана ще заминат дето са доста по-скъпи от самия фланец.

                          Такива преходни фланци правят навсякъде където балансират кардани
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся стругар в София

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Без баланс наш колко неща по кардана ще заминат дето са доста по-скъпи от самия фланец.
                            Ако го карат само траял, нищо няма да замине. При скорости до 50-60км/ч баланса не фланеца въобще няма да се усети, стига самия фланец да е направен достатъчно прецизно, за да е центриран като хората.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся стругар в София

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Ако го карат само траял, нищо няма да замине. При скорости до 50-60км/ч баланса не фланеца въобще няма да се усети, стига самия фланец да е направен достатъчно прецизно, за да е центриран като хората.
                              Дадада добре
                              Толкова не се забелязва, че заминават направо шлиците
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся стругар в София

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Дадада добре
                                Толкова не се забелязва, че заминават направо шлиците
                                Ти, лично, карал ли си траял на състезание с точно такъв фланец, та си толкоз уверен в думите си?

                                Щото аз съм карал бус с разбалансиран кардан сигурно 10-ина хиляди километра, и освен дискомфорта над дадена скорост, абсолютно нищо не замина.

                                ПП: До около 40км/ч дебаланса трябва да е очеизваден за да усетиш нещо въобще. А чисто конструктивно, при еднороден метал без дефекти и шупли, фланец от 3 към 4 дупки от тоя вид, с болтове 8-ца, да речем, ще има дебаланс от порядъка на някакви грамове.
                                Последно редактирано от sparkybg; 11-11-11, 14:15.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X