Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся стругар в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Търся стругар в София

    моля някой може ли предложи стругар, който да може да направи такава конична резба (червеното) на 80см ос (синьото)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1450798.jpg
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5423256

    Коментар


    • #47
      От: Търся стругар в София

      това за цепене на дарва ли е

      Коментар


      • #48
        От: До: търся стругар в София

        Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
        Сега като си взема един струг ще хвана да ти ги изработя
        Искам да попитама дали вече имате струг и колко ще ми струва изработването на 4 преходника

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Prehod.jpg
Прегледи:1
Размер:36.4 КБ
ID:5449132

        Като само 2 от тях имат отвор 6 mm

        Коментар


        • #49
          От: Търся стругар в София

          Този детайл не е сложен. Единственото което е отвора. При мене се случва свредлото да избяга и да няма добра съосност. Ако се търси идеална сходимост, може да се направи отвора и след това чрез отвора да се постави между центри, като на отвора се направи необходимата фаска с центрово свредло. За този детайл моя стругар дето ходих преди години за 4-те броя щеше да вземе литър ракия или 6-7лв.

          Коментар


          • #50
            От: Търся стругар в София

            някой може ли да ми изработи барабан с логика....като на скорости на мотор

            http://blog.cobramotorcycle.com/wp-c...rumCompare.jpg

            Коментар


            • #51
              От: Търся стругар в София

              Това може да се направи само на ЦПУ с много грамотен оператор и определено няма да е хич евтино . Ще питам нашия дали му се занимава ама трябва и някакъв чертеж .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: Търся стругар в София

                чертежа е лесно...а и ЦПУ-то трябва да е 4 осно.

                Коментар


                • #53
                  От: Търся стругар в София

                  Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                  чертежа е лесно...а и ЦПУ-то трябва да е 4 осно.
                  МС 032 CNC 5 координатна машина X;U;Z + ротация по X и Z.http://vbox7.com/play:7dc388e0
                  http://vbox7.com/play:63be0b5b99
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Търся стругар в София

                    това е гравьорска машина... ще е полезно ако някой предположи стругар и даде реални данни, като адрес или телефон, а не както в доста теми "имам му номера, ама са ме мързи да го напиша".. от това никой няма полза и е малко безсмислено ;

                    Коментар


                    • #55
                      От: Търся стругар в София

                      Нищо общо няма с гравьорските машини . Това е пет координатен металообработващ център оси X;У;Z плюс ротациятя по X и Z . Телефона ми го има в доста теми който се е обадил все сме намерили начин да му свършим работа .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Търся стругар в София

                        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                        Този детайл не е сложен. Единственото което е отвора. При мене се случва свредлото да избяга и да няма добра съосност. Ако се търси идеална сходимост, може да се направи отвора и след това чрез отвора да се постави между центри, като на отвора се направи необходимата фаска с центрово свредло. За този детайл моя стругар дето ходих преди години за 4-те броя щеше да вземе литър ракия или 6-7лв.
                        Значи колега , то само материала за детайлите е толкова и то от автоматна или ст45.Тези 6-7 лв звучат несериозно или приятелят ти стругар е бил пристрастен пияница и работел за кило ракия.Никой уважаващ себе си майстор не би се хванал да работи за такива пари.Мога да ориентирам колегата за цена която евентуално да очаква да му кажат .Според мен около15лв. на бройка за труд в зависимост от материала , ако е неръждаема стомана и до 25.Аз поне за по малко не бих пуснал машината.Все пак това е мое мнение и не искам да обидя никого.
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Търся стругар в София

                          Търся някой да изработи тези детайли: http://imageshack.us/f/15/74424311.jpg/. Изпраща ми ги по куриер с наложен платеж.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Търся стругар в София

                            Искам да направя това (канала и сам ще го резна).
                            Единия вариант е от полиамид (към 3лв за парчето). Алуминиева тръба бе намерих, още повече на парче.
                            размерите са 32мм диам. дължина 80-100мм, стена 2.1-2.2мм.
                            2) от ПП или ПЕ водопроводна тръба (+ една стружка).

                            Колко би могло да ми струва на стругар?

                            Купешкото е 15-20лв и 2-3 седмици чакане
                            София

                            Коментар


                            • #59
                              От: Търся стругар в София

                              ПП: Забравил съм снимка и по-ясни размери:
                              диаметър 27.2 - 31.6, дължина 90мм. Издатъка на горния ръб 1.5-2мм височина

                              http://www.chainreactioncycles.com/M...?ModelID=43707

                              ПП: В София къде се продават пластмаси на сантиметър?! Полиамида е устойчив ли?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Търся стругар в София

                                Полиамид , пвс ,тефлон и др.- ф-ма "Димто"- тел.0878297355 / 029360208.Намира се в кв. Надежда .ул. "Траен мир" до заведението "ИКЕА".Режат колкото ти трябва.Можеш да се консултираш за свойствата на всеки един материал който се продава в фирмата.
                                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                                Ат.Буров.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X