Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся стругар в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Търся стругар в София

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ти, лично, карал ли си траял на състезание с точно такъв фланец, та си толкоз уверен в думите си?

    Щото аз съм карал бус с разбалансиран кардан сигурно 10-ина хиляди километра, и освен дискомфорта над дадена скорост, абсолютно нищо не замина.
    Аз лично на тряал не съм карал нищо

    Ще ти снимам кардан разбит от липса на баланс. Преден (т.е. повече от 30 км не е видял щото знам как и къде е каран)
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Търся стругар в София

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Аз лично на тряал не съм карал нищо

      Ще ти снимам кардан разбит от липса на баланс. Преден (т.е. повече от 30 км не е видял щото знам как и къде е каран)
      Снимай.

      А защо реши че е от липса на баланс, а не от друго?

      И не на последно място, едно е дебалансиран кардан, и малко по-друго - разбалансиран с няколко грама фланец.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Търся стругар в София

        Стига де колеги!Затова и не пускам тема за това,което правя,че само ставам повод за спор между Вас!
        Цена очаквах ...да речем до 80лв да ми стъпи с материала!
        Не ме интересува баланса,понеже и карданите ми ще са рязани и заварявани без баланс! ....Текезесарска история,не претендирам да съм перфекционист ,просто парите ми са кът и немога да давам по 150лв на кардан за да ги направят като хората и да ги балансират!
        Шлици нямам ...всичко е с фланци и карета на кардани,които ще сменям при необходимост!
        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

        Коментар


        • #34
          От: Търся стругар в София

          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
          ...да речем до 80лв да ми стъпи с материала!
          Трудно. Той само материала ще е 20-ина лева поне. А това поне аз не бих могъл да го направя за по-малко от един работен ден. Значи останаха 60. Сметни върху това данци, осигуровки, консумативи, ток и прочие, и ще останат примерно едни 30 кинта, че и по-малко. Ти би ли се кълчил цял ден пред струга и фрезата за 30 кинта? Виж ако са 10 бройки, вече говорим за друго, щото на другия ден вече машините ще са настроени и технологията отработена, но първите 1-2 винаги са много времеемки, освен ако не е супер прост детайл, а случая не е баш такъв. Не е сложен, но не е и съвсем прост.

          ПП: За спора - ние с Търтьо като се видим пием бирички. Не ни мисли нас. В спора се ражда истината. А и това е само конструктивна дискусия на тема кардани.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Търся стругар в София

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Трудно. Той само материала ще е 20-ина лева поне. А това поне аз не бих могъл да го направя за по-малко от един работен ден. Значи останаха 60. Сметни върху това данци, осигуровки, консумативи, ток и прочие, и ще останат примерно едни 30 кинта, че и по-малко. Ти би ли се кълчил цял ден пред струга и фрезата за 30 кинта? Виж ако са 10 бройки, вече говорим за друго, щото на другия ден вече машините ще са настроени и технологията отработена, но първите 1-2 винаги са много времеемки, освен ако не е супер прост детайл, а случая не е баш такъв. Не е сложен, но не е и съвсем прост.

            ПП: За спора - ние с Търтьо като се видим пием бирички. Не ни мисли нас. В спора се ражда истината. А и това е само конструктивна дискусия на тема кардани.
            Убеди ме!Съгласен съм с теб!
            Материала струва 20лв наистина и си представях,че другото се прави за 2-3часа(за които прецених,че 60лв са достатъчни),както и ми каза човекът от фирмата,но явно не е толкова просто,колкото аз си го представях!
            Не случайно писах,че не съм запознат,каква е точната процедура за направата на този детайл и затова не съм успорвал казаната ми цена,а оставих детайла за направа!Може би имах нужда да чуя точно това обяснение,което ми даде,за да си направя сметката,че просто съм се хванал със скъпо занимание,а не че някой работи прекалено скъпо!
            Отново Благодаря!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #36
              От: Търся стругар в София

              Ми на прима виста:
              1. Слагаш на струга.
              2. Пробиваш грубо централната дупка, ако има такава.
              2. Престъргваш челото (едната повърхност)
              3. Престъргваш външния диаметър.
              4. Сменяш инструмент
              5. Престъргваш изтъняването.
              6. Сменяш инструмент
              7. Пак престъргваш изтъняването
              8. Пак сменяш инструмент
              9. Сваляш
              10. Обръщаш и с микрометър гласиш детайла така че да няма биене.
              11. Престъргваш другото чело, ако има центриращи участъци, правиш и тях.
              12. Сваляш
              13. Измисляш как да го закрепиш на фрезата - върху делителна маса, примерно.
              14. Настройваш фрезата.
              15. пробиваш едните отвори
              16. обръщаш
              17. пробиваш другите отвори

              Целия процес е съпроводен с постоянни мерения и все пак мислене кое-как ше стане най-добре и най-лесно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Търся стругар в София

                Нещо като чертеж ?
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Търся стругар в София

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Нещо като чертеж ?
                  Нямам,защото моя макет беше груб и не съм го мерил!
                  Като го взема,ще го наснимам и ще дам размери,просто ориентировъчно да го видите!Не съжалявам за дадените пари и не успорвам работата на стругарите...Не ме разбирайте погрешно,просто си сверявам часовника,за да не подведа някого,като ме пита къде да си направи неговия!
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Търся стругар в София

                    Здравейте, и аз търся добър стругар в района на София, прочетох темите дотук , но не видях нищо конкретно .Моля ако някой е останал доволен от някой софийски стругар да ми даде координати и тел .Благодаря

                    Коментар


                    • #40
                      От: Търся стругар в София

                      0887334293 Кольо
                      Кия Спортидж 2000тди
                      Всеки шут отзад-е крачка на пред

                      Коментар


                      • #41
                        От: Търся стругар в София

                        Ето го фланеца! Доволен съм....Може би бях малко ядосан,заради срока....9 дена го чаках!
                        А ето я първоначалната ми идея,на която не се доверих и реших да го правя цял елемент!
                        Прикачени файлове
                        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Търся стругар в София

                          150лв е съвсем нормална цена за такъв фланец. Даже е по-скоро евтино.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Търся стругар в София

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            150лв е съвсем нормална цена за такъв фланец. Даже е по-скоро евтино.
                            ...И аз съм доволен! ...Впредвид спора за неспазения срок ....цената е 100лв ,което ме удовлетворява!
                            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Търся стругар в София

                              Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                              ...И аз съм доволен! ...Впредвид спора за неспазения срок ....цената е 100лв ,което ме удовлетворява!
                              100лв е направо за без пари.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Търся стругар в София

                                Само като се замисля колко операции има по това джилязо,цената е меко казано "скромна",инак добра изработка.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X