Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

    При офроуд шофиране закачих ел.антената в едно дърво и се извади жилото от моторчето на антената. Възможно ли е да се сложи жилото отново или да я бракувам?

  • #2
    До: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

    Моита беше скършена и си взех подобна телескопична от магазин за автоаксесоари за 4лв и си реших проблема

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

      Първоначално публикуван от kokigigov Преглед на мнение
      Моита беше скършена и си взех подобна телескопична от магазин за автоаксесоари за 4лв и си реших проблема
      Ама пак ли е електрическа ?
      Моята я изкривих.
      Дали може да се смени само телескопа ?
      LZ5ZI qth HASKOVO
      Pajero II GLS 3000 V6

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

        И аз да се намеся. Значи телескопчето ми го няма, а моторчето ми си работи. Та въпроса ми е дали мога да сложа нещо просто и пак да се прибира и дига. И как да я отворя, дали да махна черното капаче или под калника да се завирам.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

          Сваля се подкалника.
          Само че, не мисля, че вече пострадала антена има шанс за нов живот. Аз мойта я елиминирах безвъзвратно. Замених я с вътрешна "ХАМА" с вграден усилвател, която се справя доста прилично - в люлинския тунел не губи обхват, а под НДК - само за около 20-ина метра.
          Каквото и да сложите отвън на стандартното място, рано или късно пак ще пострада.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: До: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

            Колеги, ел.антената на моето Pajero-2 получи следния проблем:при разгъване-не може да се разгъне напълно и моторчето...бръмчи и щрака.При махане на контакт- си се прибира, но...при включване- разгъва се повече от половината и ...пак блокира, преди напълно разгъване. "Помогнах"..., като я издърпах ръчно и сега стои само разгъната, като при палене и гасене на колата-моторчето й се чува, как работи! Имал ли е някой такъв проблем и ако да-как го е решил! Или, ако някой от вас има идеи за решаването му! Благодаря, предварително!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

              Проблема е в жилата на моторчето незнам дали подлежи на ремонт
              Pajero 2.8 tdi GLS къса база

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

                Единствения правилен ремонт е описан в пост #5 - вътрешна антена с усилвател.

                Всичко друго се скършва, отнася се от вятър или клони - скоро се говореше за разбито стъкло на S-classe, от отвятата антена с магнитна база..

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

                  Механизма е,моторче,червяк, и една пласмасова лента с зъбци,която се навива в корпуса на антената когато телескопичната част се прибира и обратно-развива лентата като избутва антената навън.Обикновено причината е в тази лента,като износването на зъбите и става около средната час.
                  Две такива съм отварял, но и при двете проблема беше горния.
                  Не подлежът на ремонт според мен.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

                    Колеги, провокиран от вашите мнения и топлото време, вчера отворих подкалника и свалих антената! Отворих я и...пластмасовата лента, за която колегата еmicha1 е споменал- се оказа скъсана на 10 см от края! Та...така-вече съм без ел.антена-просто откачих захранването и...стана механична история!Но...това да е проблема!Споделям го-за "
                    инфо" на съфорумниците!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

                      Моята антена също пострада при влизане в гората. Изкриви се. Постарах се да я изправя,но не стана много добре. Сега работи, но само вдигането наполовина ( от бутончето съм я "скастрил" да не се вдига повече). За сега държи.
                      Калин 0886 117877, Mercedes ML 270 cdi,Mercedes E250 CDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

                        Понеже и аз го ядох с тази антена (та си купих една за бая цифра) да споделя опит. Сега съм сложил едно ЦК ключе. Като вляза в гората изключвам захранването (за който не знае захранването се взима от касетофон или CD, който с каквото е оборудван) на антената и тя си се прибира.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Понеже и аз го ядох с тази антена (та си купих една за бая цифра) да споделя опит. Сега съм сложил едно ЦК ключе. Като вляза в гората изключвам захранването (за който не знае захранването се взима от касетофон или CD, който с каквото е оборудван) на антената и тя си се прибира.
                          Еее, Стояне, ама как си го направил...

                          Има една хватка, от братушките я краднах, и докато ми беше цяла антената, редовно си я ползвах, освен като забравя - затова се и счупи.

                          Хватката е следната - клавиша, който управлява антената за изцяло извадено и частично извадено положение, е с две позиции.

                          Когато му се добави и трета - междинна, се получава желания ефект на копчето - антената е прибрана напълно.

                          За целта се разглобява клавиша, и на върха на магаренцето се правят два вреза, които позволяват фиксирането на клавиша в неутрално положение.

                          Сигурно го обяснявам много сложно, но свали си клавиша, и го разглоби - оттам насетне ще ме разбереш.

                          Моето паджеро през седмицата е детевоз - жената го кара, и не е пред мен, за да снимам.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

                            Да използвам темата и да попитам моята антена няма копче и има две жици като пробвах да я закача на сд-то гръмна бушона и не се дигаше. Приемам идеи всякакви.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за ел.антена на Паджеро 2

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              .........
                              За целта се разглобява клавиша, и на върха на магаренцето се правят два вреза, които позволяват фиксирането на клавиша в неутрално положение.
                              Сигурно го обяснявам много сложно, но свали си клавиша, и го разглоби - оттам насетне ще ме разбереш.
                              ...........
                              Браво бе!? Много точно си обяснявяш. "Мене жокер ми не требе" дет се казва. От първия път разбрах и ще се ползвам от ноу хау-то. Ще черпя като се видиме на живо.

                              Първоначално публикуван от Barret Преглед на мнение
                              Да използвам темата и да попитам моята антена няма копче и има две жици като пробвах да я закача на сд-то гръмна бушона и не се дигаше. Приемам идеи всякакви.
                              От къде излизат двете жици? Ако са от антената то едната трябва да е "маса", а другата "плюс". А май бяха два "плюса" и една "маса"? Ама ако са само две жици от антената слоги едната на маса, а другата пробвай на "плюса" на CD-то (може би преди да вържеш към CD-то трябва да пробваш антената на акумулатора и гледай коя жица каква е).
                              п.с. Между другото сега се сещам, че ако има окъсяване в моторчето ще гори и още как. Ама за целта премери с оммер между жиците.
                              Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 01-03-12, 07:21. Причина: допълнение
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X