Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Части за Джийп / Систематизирано

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Части за Джйип / Систематизирано

    Един сайт с много добър електронен каталог за резервни части /не само за Jeep/.Приемат разплащания освен с кредитни карти също и с Paypal.Закупил съм няколко дребни неща за джипа с доставка до Щатите за сега,до България не съм пробвал но казват,че извършват международни доставки.
    http://www.rockauto.com/catalog/rafr...arcode=1182215

    Може на някой колега да му е полезно.Закупих от там изпарителя за климатика в таблото с доставка до адрес в Щатите 105$ и малко отгоре.
    Гранд Чероки 5.2 ZJ
    Гранд Чероки 3.7 WK

    Коментар


    • #32
      До: Части за Джйип / Систематизирано

      За Jeep Grand Cherokee WJ (99-04)

      1. Спирачни маркучи (задни) - 55 лв/бр;
      2. Ремонтен комплект за ръчната спирачка (пружини и т.н.) - 60;
      3. Ремонтен комплект за задните спирачки (бутало+маншон+гумен пръстен) ~ 50 лева за 2 комплекта.

      1 и 2 - American parts (В БС маркучите са по 45 лева, но се чака 2-3 седмици доставка)
      3 - ebay.co.uk
      YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
      XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
      WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
      KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

      Коментар


      • #33
        До: Части за Джйип / Систематизирано

        Първоначално публикуван от ddpetrov Преглед на мнение
        Един сайт с много добър електронен каталог за резервни части /не само за Jeep/.Приемат разплащания освен с кредитни карти също и с Paypal.Закупил съм няколко дребни неща за джипа с доставка до Щатите за сега,до България не съм пробвал но казват,че извършват международни доставки.
        http://www.rockauto.com/catalog/rafr...arcode=1182215

        Може на някой колега да му е полезно.Закупих от там изпарителя за климатика в таблото с доставка до адрес в Щатите 105$ и малко отгоре.
        Мога да потвърдя! Много коректнни и имат всичко на склад

        Коментар


        • #34
          До: Части за Джийп / Систематизирано

          Първоначално публикуван от rustson
          А ето и актуални цени от балкан стар към вчера 28.8

          масла:
          -двигател- Моpar 15w40 1 us gallon 3.785l 46.82лв
          -скоростна кутия Mopar ATF+4 4l 70.00лв
          1l 30.00лв
          -раздатка 1l 31.90
          -диференциали за LSD или Mopar 75W140 1l 70.00лв
          добавка за quadradrive 17.82лв

          филтри
          -горивен 79.66лв
          -въздушен 41.89лв
          -масло 46.96
          -поленов 121.65лв
          -скоростна кутия филтър 26.77лв
          гарнитура 47.15лв
          .......
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #35
            До: Части за Джийп / Систематизирано

            някои цени от днес във вест ауто...
            за XJ 2.5TD 98г. :
            тампон двигател заден - 240лв. - с доставка
            семеринг към кардана на преден диф - 20лв. - наличен
            шарнири отпред в ляво, горен и долен 85лв. двата - налични
            жило за ръчна спирачка, задно дясно /дето провисва/ 80лв. - с поръчка
            маркучи за турбото горен и долен х800лв. . 1600лв. - с доставка... за произведените до 96г. коли били по 500лв. за бр.
            спирачни дискове предни 130лв. за 1бр. - налични
            накладки предни 68лв. - налични

            ред: по добрият вариант за маркучи за турбото тук - http://www.tuningvenair.com/silicone_hoses/jeep/788
            Последно редактирано от glinski; 25-09-09, 15:07. Причина: добавяне...
            не бързам за никъде...
            XJ 2.5TD '98

            Коментар


            • #36
              До: Части за Джийп / Систематизирано

              днес си взех частите от вест ауто.тампона поръчах на 25/09 и пристигна на 07/10... много добър срок за доставка.
              като цяло : тампона заден двг + шарнири - горен и долен отпред ляво + семеринг преден диф на пиньона = 343лв. тотал...
              Прикачени файлове
              не бързам за никъде...
              XJ 2.5TD '98

              Коментар


              • #37
                До: Части за Джийп / Систематизирано

                За двигателя 2.1 тд на Чероки-то (2068 сс, модификация J8S 814)
                Подгревни свещи Iskra (произведени в Словения).
                6,50 лв./бр. в "Косер". (за сравнение - в различни магазини: Bosch, Denso и NGK - между 16,50 и 18,50 лв./бр.)



                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар


                • #38
                  До: Части за Джийп / Систематизирано

                  Относно Castrol-a трябва да е сигурен, че няма да попадне на имитация, менте и тем подобни, защото има риск.
                  Обикновено се проверява в официалното представителство за страната и техните дилъри.
                  (Address: Representation Office Sofia Lozenets, str. Plachkovitsa 1
                  1407 Sofia, Bulgaria, Phone: 00 35 92 91801, Fax: 00 35 92 96 33 996)
                  Последно редактирано от Злой; 06-11-09, 18:49.
                  YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
                  XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
                  WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
                  KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

                  Коментар


                  • #39
                    До: Части за Джийп / Систематизирано

                    Едно уточнение към пост #40 на Ник Бочев
                    "За двигателя 2.1 тд на Чероки-то (2068 сс, модификация J8S 814)
                    Подгревни свещи Iskra (произведени в Словения).
                    6,50 лв./бр. в "Косер". (за сравнение - в различни магазини: Bosch, Denso и NGK - между 16,50 и 18,50 лв./бр.)"

                    Всичко това е верно с изключение на това, че посочения номер свещи са за Пежо.
                    За Рено номера е: 11.720.615
                    Справка:
                    http://www.kosser.net/Catalozi/Iskra...%20katalog.htm
                    Жалко, защото ги купих и монтирах и се появи едно нехарактерно припушване.
                    Ще връщам старите Bosch.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Части за Джийп / Систематизирано

                      Първоначално публикуван от Palazov Преглед на мнение
                      Едно уточнение към пост #40 на Ник Бочев
                      Първоначално публикуван от nickbochev
                      За двигателя 2.1 тд на Чероки-то (2068 сс, модификация J8S 814)
                      Подгревни свещи Iskra (произведени в Словения).
                      6,50 лв./бр. в "Косер". (за сравнение - в различни магазини: Bosch, Denso и NGK - между 16,50 и 18,50 лв./бр.)
                      Всичко това е верно с изключение на това, че посочения номер свещи са за Пежо.
                      За Рено номера е: 11.720.615
                      Справка:
                      http://www.kosser.net/Catalozi/Iskra...%20katalog.htm
                      Жалко, защото ги купих и монтирах и се появи едно нехарактерно припушване.
                      Ще връщам старите Bosch.
                      Бре, тези от магазина се ровиха поне 5 минути в каталога, преди да намерят "подходящия" според тях модел. Аз даже и не ги погледнах в интернет каталозите - нали уж те са професионалистите.
                      Така или иначе, не съм ги слагал още. Ще видя какво ще кажат в свое оправдание, като ги питам (и поискам смяна, де).
                      Извинявам се на колегата Palazov, че се е подвел от моя пост.
                      Май вече наистина всичко сам трябва да си прави човек и магазините за авточасти да са от типа "супермаркет" - харесваш си нещо от каталога и си го купуваш, вместо да ти обясняват "консултантите", че нещото, което ти трябва не е това, което ти искаш, а точно това, което те ти предлагат.
                      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                      Коментар


                      • #41
                        До: Части за Джийп / Систематизирано

                        такааа... да споделя и аз малко от емперичното познание натрупано днес. каталога на косер не е много точен.и онлайн версията и печатната...вчера по онлайн каталога си проверих свещите за черокито/2.5ВМ ТД/ и съответно номера който излезна бе: 11 721 656...
                        днес минах през магазина на раковски и си ги закупих. толкова бях спокоен че дори не отворих да погледна разходих се до дядо владо и тамън след кафето да хванеме да ги смениме - гледай ти -те с резба отгоре/а дрябва да се нахлузват кат бензинови/ с по дебела резба за монтаж... и по къси с два -три сантима то е ясно че аз съм магаре, ама поне взехме размера от таз дет свалихме от колата... та на връщане минах през магазина където хората най-любезно се отнесаха към мойта драма, провериха по онлайн, по печатан каталог и все тоз номер посочен... след малко мъдро мислене изровиха под мое давление другите подгревни свещи посочени обаче за нам си кой гранд и те паснаха по размер и вид.
                        та подгревните свещи дет стават за чероки 2.5ВМ от искра са с НОМЕР : 11 721 659!



                        пс: лошото е че се оказа че лулите на шината за захранване на свещите /кабела/ са тотална фира и трябва да го подменя целия/кабел, лули, всичко/ някой ако има идея от де да взема без да е на цената на златото ще съм му задължен...
                        не бързам за никъде...
                        XJ 2.5TD '98

                        Коментар


                        • #42
                          До: Части за Джийп / Систематизирано

                          Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                          ...Ще видя какво ще кажат в свое оправдание, като ги питам (и поискам смяна, де).
                          Така. Оказа се, че при следващото посещение в магазина, смяната беше напълно безпроблемна.
                          На поставения въпрос - защо съм получил модел, различен от този по каталог, отговорът беше, че всъщност двата модела свещи са с еднакви размери и технически характеристики, както и че в референтния каталог ги сочат като взаимозаменяеми.
                          Действително, при директно сравнение, двата модела изглеждат идентични.
                          Ето ги сега и тези, предвидени по каталог.



                          ПП. Доколкото в разговора по телефона с колегата Palazov установихме, верятно поради това, че неговият двигател е по-нова модификация (т.е., главата е по-различна), моделът свещи (респ. форма и размери) може да не съответства напълно.
                          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                          Коментар


                          • #43
                            До: Части за Джийп / Систематизирано

                            Здравейте,

                            Изгоряла ми е електронната дюза на двигателя - 2,5 tdi Cherokee 2000.
                            Ако някой може да ме упъти къде мога да си я набавя на приемлива цена, ще съм много благодарен.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Части за Джийп / Систематизирано

                              Потърси колега gun, това е правилния човек.....
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар


                              • #45
                                До: Части за Джийп / Систематизирано

                                Първоначално публикуван от maycho Преглед на мнение
                                Здравейте,

                                Изгоряла ми е електронната дюза на двигателя - 2,5 tdi Cherokee 2000.
                                Ако някой може да ме упъти къде мога да си я набавя на приемлива цена, ще съм много благодарен.
                                Даи тел за връзка със теб .Да видим дали неможем да ти помогнем

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X