Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взаимо - заменяеми части за нашите Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Взаимо - заменяеми части за нашите Land Rover

    Да споделя опита който натрупах след като за малко капака на багажника не ми отнесе главата.
    След обиколка по магазините и въпросите амортисьори за багжника, ама за каква кола, коя година е и т.н., срешнах разбиране от един продавач, който за 1 минутка изнамери подходящия. Оказа се че от Ауди мисля 100 беше модела става точно. Немски с код AG-17254. Струваше ми само 25 лв. и 1 минутка за монтаж и вече няма опастност от счупена глава . За съжаление не мога да кача снимки защото съм си достигнал лимита от 2 МБ!!!
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-05-10, 17:32.
    Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

  • #2
    До: Амортисьор за багажник на Р38А за 25лв.

    Първоначално публикуван от dignatov Преглед на мнение
    Да споделя опита който натрупах след като за малко капака на багажника не ми отнесе главата. След обиколка по магазините и въпросите ама за каква кола, коя година е и т.н., срешнах разбиране от един продавач, който за 1 минутка изнамери подходящия. Оказа се че от Ауди мисля 100 беше модела става точно. Немски с код AG-17254. Струваше ми само 25 лв. и 1 минутка за монтаж и вече няма опастност от счупена глава . За съжаление не мога да кача снимки защото съм си достигнал лимита от 2 МБ!!!
    Поздравления колега! Отлично си се справил!
    Ако имаш снимки , прати ми ги на manchev68@mail.bg и аз ще ги кача , вместо теб. Ще бъде много полезно за всички собственици на Рейндж.
    Успех!
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      До: Амортисьор за багажник на Р38А за 25лв.

      Първоначално публикуван от dignatov Преглед на мнение
      ..Струваше ми само 25 лв. и 1 минутка за монтаж..
      Това е супер, аз мойте ги смених преди 2 седмици и платих 60 лв., така че разликата в цената си е чуствителна..
      [COLOR=#01b4f8][B][URL="http://forum-lines.ru/"][IMG]http://forum-lines.ru/rez/ab42532.gif[/IMG][/URL]
      [/B][/COLOR][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/picture.php?albumid=469&pictureid=6937[/IMG][COLOR=#01b4f8][B][FONT=Tahoma][COLOR=Navy]
      Land Rover Range Rover 2.5 TDS - 95'[/COLOR][/FONT]
      [/B][/COLOR]

      Коментар


      • #4
        До: Амортисьор за багажник на Р38А за 25лв.

        Първоначално публикуван от emollient Преглед на мнение
        Това е супер, аз мойте ги смених преди 2 седмици и платих 60 лв., така че разликата в цената си е чуствителна..
        Само да уточня бройката е 25 лв. За двата дадох 50 лв, но за сега съм сменил само единия. Ако сменя другия ще има да си вися на капака.
        Фирмата се казва ЕВРО 97 АД, а магазинът е на ул.Козлодуй №31, като свиеш от Раковси в дясно по Козлодуй, мисля беше третият магазин.
        Имам съмнения, че ще намериш амортисьор за предния капак, защото не съм виждал на други коли да се заключва.
        Но който търси намира. Аз също ще се оглеждам за аналог.
        п.с. телефонът на фирмата е 02/9311052

        Ще ви кажа и от какво става каре за кардана на п38


        TVC100010 това е ключовата дума за търсене!
        Range Rover P38 Prop Shaft Universal Joint Kit
        Price : £14.99

        http://www.rovahfarm.com/defendergearbox.htm

        1.Universal Joint Repair Kit - Heavy Duty
        Ref: TVC100010G / Price $39.95
        Application: Defender 90 & 110 - Hardy Spicer UJ with metal caps - Heavy Duty Application

        2.Universal Joint Repair Kit - Medium Duty
        Ref: TVC100010D / Price $29.95
        Application: Defender 90 & 110 - GKN UJ with metal caps - Medium Duty Application - Wider caps than TVC100010

        3. Universal Joint - Regular Duty
        Ref: TVC100010 / Price $17.50
        Application: Defender 90 & 110
        Description: GKN Driveline U110 universal joint repair kit including 4 circlips and a grease nipple. This kit uses standard length caps.
        Approximate Dimensions: Distance across faces of joint 75mm (2.95"), cap diameter 27mm (1.06"), cap length including seal 17mm ( 0.67").

        http://shop.dingocroft.co.uk/acatalog/Propshafts.html
        GKN Heavy Duty Universal Joint Repair Kit Ref: TVC100010=
        Application: Defender to 2000 and rear only from 2001 onwards, Classic Range Rover 1985 to 1995, Discovery 1 and Discovery 2.
        Description: Hardy Spicer/GKN universal joint repair kit including 4 circlips and a grease nipple. Caps are longer than standard giving greater bearing area.
        Approximate Dimensions: Distance across faces of joint 75mm (2.95"), cap diameter 27mm (1.06"), cap length including seal 19mm ( 0.75").
        Price: £16.00 (£18.80 Including VAT at 17.5%)

        Става от Форд Транзит и от Мерцедес Спринтер но най добре е по размери.
        и тук:
        https://www.roversnorth.com/store/c-...over-p38a.aspx

        айде че пак се отплеснах...
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-02-10, 08:20.
        Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

        Коментар


        • #5
          До: Амортисьор за багажник на Р38А за 25лв.

          Колега dignatov, ще съм ти много благодарен, ако споделиш къде точно си намерил въпросният продавач, защото мен в МП преди 3 месеца ме одраха 112лв за двете амортисьорчета на багажника, а от 3-4 дена започна да ми изпуска и единственото здраво на предния капак....
          "Bis dat qui cito dat"

          Коментар


          • #6
            До: Амортисьор за багажник на Р38А за 25лв.

            Аз също си търся такива, защото и моя багажник пада от доста време вече и много ме дразни! Но 50- 60 лева за комплект ми се струват много, нали за тва имаме сайтове за части. Поръчах си ги от нета, за 9.99 лири и двете и само за доставка ще ми вземат, но все ми се струва, че нама да ми стъпят 50 кинта, а всеки спестен лев си е повече нафта, съответно и каране, съответно и повече излизаници, съответно и повече мацки!

            Коментар


            • #7
              До: Амортисьор за багажник на Р38А за 25лв.

              Като сложиш и 20-30 лева за доставка и пак излиза толкова.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #8
                До: Амортисьор за багажник на Р38А за 25лв.

                Не мисля. И аз си намерих в и-бей за 8.80 паунда и 3.90 доставка от кралството. Колкото изкарат - толкова. За 30 лева си е добре мисля.
                Range Rover P38 2.5DT
                Audi A4 1.8T quattro
                [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

                Коментар


                • #9
                  До: Амортисьор за багажник на Р38А за 25лв.

                  В магазинитие на ЕмКомплект33 амортисьорчето е по 18 лева.
                  София- Павлово, Околовръстен път, срещу сградата за осветителни тела. Магазин и сервиз 0884333263
                  София-бул Сливница, на пресечката с булевард "Димитър Петков" ,магазин и сервиз тел-0884333260
                  София - Дружба 2,пета част , до пазар Родеото магазин и сервиз: 0884333262
                  Последно редактирано от zzlatev; 02-02-10, 07:27. Причина: линк към търговски сайт
                  Range Rover 2.5 TDS 1997г.
                  И нека Рейнджът бъде с вас...
                  [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Взаимо - заменяеми части за нашите Land Rover

                    Вчера си взех от М комплект (Дружба) две амортесьорчета, понеже очакваха зареждане нямаше за РР (405мм. дължина и 300нм. сила) но си взех от Пежо 605 (405мм. и 310нм.) малко са по мощни та трябва да придържам капака като го отварям, че литва нагоре по-бързичко но не е страшно, а и по-дълаг живот им се очертава обща стойност 36лв. не беше за вярване. Успех колеги.
                    Range Rover 2.5 TDS 1997г.
                    И нека Рейнджът бъде с вас...
                    [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Взаимо - заменяеми части за нашите Land Rover

                      Да се включа и аз-смяна на спирачните цилиндърчета на барабаните отзад на Фрилендър 1.8 (но мисля че и на другите е същото) 2000г. цилиндърчето е абсолютно същото като от форд ескорт 90 и някоя си година. Съвпада дори и по сериен номер на частта. Та така, двете ми излязоха 45 левчета, не ми се мисли ако трябваше от мото пфу. Дано съм бил полезен.
                      Бог обича смелите, но води разумните....

                      Коментар


                      • #12
                        До: Взаимо - заменяеми части за нашите Land Rover

                        Каретата за карданите на Дискавъри 1 стават и за Фронтера и за доста бусове.Моите оригиналните бяха GKN.Първото каре,което смених преди 3 години си го купих от ДАРУ - срещу скромната сума от около 90 лева.За следващото се позачетох във форума и си го купих същото за 18 лева.От каталога на GKN - номера му е U110.От ДАРУ карето също беше GKN.

                        Коментар


                        • #13
                          Каре за преден кардан на P38 за 18лв. В "Евро-07" за японски автомобили на бул. "Хр. Ботев" 119.
                          Незнам от какво е, но е японско производство и го намерих по размери ...
                          Малко информация марка на карето GMB model GU-1100 размери (на чашката) 26,99 на карето 74,60 .
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-02-10, 14:53.
                          Range Rover 2.5 TDS 1997г.
                          И нека Рейнджът бъде с вас...
                          [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

                            Kаре за Диско 1 става от Форд Транзит 27мм Х 75мм.
                            Аз намерих такова за 18лв. Вече втори месец си джиткам с него
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-05-10, 18:10.
                            M.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

                              Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
                              Kаре за Диско 1 става от Форд Транзит 27мм Х 75мм.
                              Аз намерих такова за 18лв. Вече втори месец си джиткам с него
                              http://www.hkolev-auto.com/kareta.html

                              Модела е GU1100 − 15лв, днес взехме 2 и ги сменихме, като за 15лв. са идеални.

                              Размерите са както е писал колегата по горе - размери (на чашката) 26,99 на карето 74,60.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-06-10, 09:06. Причина: Гл.букви

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X