Обява

Свий
Няма добавени обяви.

датчик -антифриз , Гранд Чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • датчик -антифриз , Гранд Чероки

    колеги моля за помощ !!!
    свети ми сутрин лампата за водата на антифриза на джипа-гранд 3.1тд-2001гл
    след това през деня след спиране на колата и пак стартиране на двигателя не свети !!!!!!
    не мога да разбера да не би дали е намаляла водата в казанчето за антифриз ....... да не би да отива в маслото !....какво да правя ??
    благодаря предварително !

  • #2
    До: дачик -антифриз ,чероки

    Първоначално публикуван от f.a Преглед на мнение
    колеги моля за помощ !!!
    свети ми сутрин лампата за водата на антифриза на джипа-гранд 3.1тд-2001гл
    след това през деня след спиране на колата и пак стартиране на двигателя не свети !!!!!!
    не мога да разбера да не би дали е намаляла водата в казанчето за антифриз ....... да не би да отива в маслото !....какво да правя ??
    благодаря предварително !
    Какво да направиш..... Труден въпрос. Лично аз бих отворил предния капак, като за начало......Проверка на течности на студен, и след това на топъл двигател, нито изисква наличие на висше образование, нито кой знае какви специфични умения....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: дачик -антифриз ,чероки

      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
      Какво да направиш..... Труден въпрос. Лично аз бих отворил предния капак, като за начало......Проверка на течности на студен, и след това на топъл двигател, нито изисква наличие на висше образование, нито кой знае какви специфични умения....
      Напълно подкрепям!
      Другия начин е да викаш силно:
      Н Е В О Л Ь О О о о о о оо оо о ооо! - може и да помогне, кой знае.

      Помощта със съвети ще ти бъде дадена, след като си направил елементарна диагностика и си описал фактическото положение на нещата.
      В случея да: провериш нивото на антифриза при студен и топъл мотор и да пишеш , какво си установил.
      Успех!
      ________________________________________________________________________________________
      Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
      HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

      Коментар


      • #4
        До: дачик -антифриз ,чероки

        Първо не е "дачик" и второ, не е "чероки"

        Коментар


        • #5
          До: датчик -антифриз , Гранд Чероки

          значи нивото на антифриза като е студена е в границата ......а като е топъл двигателя просто не смея да отвория капачката !
          Последно редактирано от f.a; 08-12-08, 21:29.

          Коментар


          • #6
            До: датчик -антифриз , Гранд Чероки

            Първоначално публикуван от f.a Преглед на мнение
            не е ли чероки ???????
            а какво е професоре ! ......лада.

            Нещо против начина по който в момента изглежда заглавие на темата?
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              До: датчик -антифриз , Гранд Чероки

              Датчика за нивото на 3.1 тд, следи за ниско и високо ниво,свети и в двата случая. По това което описваш,мисля,че ти е ниско нивото,долей 100-200 грама,докато налучкаш правилното ниво ,за да спре да свети. Лошият ти сценарии е,ако не си на границата на температурното разширение на антифриза,да ти надува двигателя. Наслука
              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

              Коментар


              • #8
                До: датчик -антифриз , Гранд Чероки

                температурата е нормална...........даже до скоро колата не загряваше добрe, наложи се да сменя термостата и от тогава подържа нормална темпер-а.

                Коментар


                • #9
                  До: датчик -антифриз , Гранд Чероки

                  Имах подобен случай преди време с моя гранд. Паля и почва да ми мига лампата за охладителната течност. Гася веднага - отварям капачката всичко е наред. Карам то си мига. После като я изгася и след време пална пак - не писука и не свети. Огледах се и установих че се влияе от нивото на охладителната течност в разширителния съд. Там също имало мин. и мах.
                  Обърни му внимание.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #10
                    До: датчик -антифриз , Гранд Чероки

                    В моят случай светваше само при високи обороти. Оказа се че като са ми шлайфали главите са забравили да ми шлайфат и плочките отпред и отзад дето ограничават болтовете които стягат първа и четвърта глава и айде пак нови гарнитури, пак шлайфане, пак разправии. Сега всичко е наред УЖ!

                    Коментар


                    • #11
                      До: датчик -антифриз , Гранд Чероки

                      оказа се че отпред долу маркуча под радиатора като са ми сменили антифриза, не са стегнали скобата ........и то сълзяло по малко ......!
                      оправих го !
                      благодаря ви за помощта ! ! !

                      Коментар


                      • #12
                        До: датчик -антифриз , Гранд Чероки

                        Браво, малкият дявол е бил на смяна

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X