Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

    Жоре, жоре, не ти завиждам. Такова нещо ако ми докарат няма и снимка да се съглася да си направя с него. Майтапа на страна, това си е много работа. Брат ти както ми обясни, че не е било чак толкова, но това шаси ме притеснява - прекалено много заварки ще му нарушат структурата и може да се усуква само като му покажеш бубуна. Аз му казах какво да прави, но както и някои казаха по-добре си вземи здрава рама, разбира се ако можеш. Не знам как си решил да го правиш, на кръпки или вътрешни (скрити) кръпки. Имам идеи. Относно почистването и обработката ще имаме друг разговор (и това го казах на брат ти когато си поправяше бараката), а до тогава може вече да сме с патерици.
    А, поне видях вратата, която сте изработили. Ако имаш въпроси, знаеш къде съм. Жалко, че не мога да ви помогна.

    Коментар


    • #32
      До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

      Днес отхвърлих още работа. Свалих скоростната кутия, задния мост, генерацията и торсионите.





      При свалянето на задния мост се скъсаха шпилките на амортисьорите и U-болтовете











      Катализатора се оказа здрав.






      Поразръчках една от раните с флекса. Профила е изгнил в долната си част.






      Следваща стъпка е сваляне на двигателя.
      Последно редактирано от iiiopo; 11-12-08, 20:30.
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • #33
        До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

        Първоначално публикуван от spotbeam Преглед на мнение
        Жоре, жоре, не ти завиждам. Такова нещо ако ми докарат няма и снимка да се съглася да си направя с него. Майтапа на страна, това си е много работа. Брат ти както ми обясни, че не е било чак толкова, но това шаси ме притеснява - прекалено много заварки ще му нарушат структурата и може да се усуква само като му покажеш бубуна. Аз му казах какво да прави, но както и някои казаха по-добре си вземи здрава рама, разбира се ако можеш. Не знам как си решил да го правиш, на кръпки или вътрешни (скрити) кръпки. Имам идеи. Относно почистването и обработката ще имаме друг разговор (и това го казах на брат ти когато си поправяше бараката), а до тогава може вече да сме с патерици.
        А, поне видях вратата, която сте изработили. Ако имаш въпроси, знаеш къде съм. Жалко, че не мога да ви помогна.
        Много добре си се забавлявам. Пък какво ще излезе незанам. По-късно ще вляза в скайпа да поговорим.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #34
          До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

          Я,първо звънни в Петрич,да видиш какво е положението с шаситата за продан .Щото ако и другите язви са с подобен мащаб,ще си е голяма играчка да го оправиш твоето,по-лошото е,че не се знае колко ще кара...
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #35
            До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

            Леле Колега колко работа те чака ,чак се плаша.УСПЕХ.
            sigpic

            Коментар


            • #36
              До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
              Я,първо звънни в Петрич,да видиш какво е положението с шаситата за продан .Щото ако и другите язви са с подобен мащаб,ще си е голяма играчка да го оправиш твоето,по-лошото е,че не се знае колко ще кара...
              Имат шасита в Петрич Любо (Lama69) звъня оня ден. След празниците ще отскоча до там. Но там също е риск колкото и да ги оглеждам пак няма гаранция дали ще е читаво.
              Това че е голяма играчка не ме плаши, ще си поиграя, стига да да се получи здраво и да изкара до пенсия на колата. Но точно там не съм наясно до колко заварките се отразят на материала. Ще стане ли достатъчно здраво, ще изгние ли бързо.....?????
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #37
                До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                Имат шасита в Петрич Любо (Lama69) звъня оня ден. След празниците ще отскоча до там. Но там също е риск колкото и да ги оглеждам пак няма гаранция дали ще е читаво.
                Това че е голяма играчка не ме плаши, ще си поиграя, стига да да се получи здраво и да изкара до пенсия на колата. Но точно там не съм наясно до колко заварките се отразят на материала. Ще стане ли достатъчно здраво, ще изгние ли бързо.....?????

                Е,точно там е проблема,никой не може да каже със сигурност,колко здраво ще стане и след колко време ще изгние.Квото ида си говорим,заварките променят МЪтряла.Ако е имало някакви антикорозьонни защити,те неминуемо изгарят,в зависимост от скоростта на изстиване на шевъа,може да се стигне дори до нещо като закаляване на мястото на заварката (не се изразявам совсем точно...)и после,метала там губи еластичноста си и се къса наново.
                Сега ще изкърпиш каквото виждаш,пък после ще пробие някъде другаде...Бе най-хубаво,чисто нов джип от магазина,ама друг път...
                Освен тази дупка,има ли много други подобни?
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #38
                  До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                  Чиче, заший на това копче един балтон.
                  Сменяйте рамата, иначе от заварките ще стане толкова тежка, че пасажерите ще трябва да са по 30 кг. Да ме прощава Дядо Владо, ама по моите стандарти, ще трябва да се смени. Има едно понятие "Икономическа обосновка на метода". Такова кръшно кърпене е много рисково: много работа и време, а със съмнителен резултат. По-добре спестеното време да се ползва за друго. Като гледам работа има доста/меко казано/. Ще се наиграете.
                  Успех! Много смел човек и амбициозен проект.
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                    Риск има при вземането ама може хубаво да се огледа. И няма да се навиваш като ти кажат това е. Аз като ходих имаше 2 шасита почти разглобени, не ми харесаха и ги накарах да ми разглобят един джип които не беше почнат ама явно е бил за разглобяване. Съгласиха се след малко мрънкане. В момента желязото пада и чух че вторични суровини не изкупували, а те там ги карат накрая шаситата така че се пазари за цена.
                    За болтовете имам чертежи мога да ти ги пратя, даваш ги на някои стругар и стават. Стомана е добре да се подбере.
                    Болтовете са се с ситни резби, ако ти трябва нещо мога да помогна. Туи не се отнася за У болтовете, тях не е требело да ги късаш ама здраве, ще земеш от морга.

                    Аз имам тук познати конструктори, не на шасита ама разни машини правят, четата в разни справочници и уж изглежда поназнаиват нещо. Отказаха ме от кърпенето на старото.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                      Добре де , можете ли да обясните на мен невежия какв е длаверата с тези шасита в Петрич , защото моито на Витарата е даже по-зле, а не ми се занимава с кърпене
                      Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

                      Коментар


                      • #41
                        До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                        Първоначално публикуван от kamcho Преглед на мнение
                        Добре де , можете ли да обясните на мен невежия какв е длаверата с тези шасита в Петрич , защото моито на Витарата е даже по-зле, а не ми се занимава с кърпене

                        Има там един търгаш, Здравко, с противоречива репутация, който внася Ферози на кило от близка и далечна Европа и един бог зане още от къде....някои продава цели, други разглобява за части. Абе човека си е тесен специалист
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • #42
                          До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                          Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                          Айде Жоре! Чакаме резултата с нетърпение!
                          ....че пролетта почвам и моя "монстер".
                          Ти направили бавните на твоят

                          Коментар


                          • #43
                            До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                            Първоначално публикуван от nenoA Преглед на мнение
                            Ти направили бавните на твоят
                            То не е до правене, такава си е раздатката. Ще я сменям, ама пролетта, сега в приключения не ми се влиза. За тогава съм планирал и монтаж на лебедка, малък лифт отпред(да конпенсирам тежестта на лебедката), подмяна на ресорите с нови, преместане на газовта бутилка под колата и съответно намаляване обема на бензиновия резервоар. Също монтаж на ванти и преградна мрежа зад предните седалки и изхвърляне на задните...може би.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                              Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                              То не е до правене, такава си е раздатката. Ще я сменям, ама пролетта, сега в приключения не ми се влиза. За тогава съм планирал и монтаж на лебедка, малък лифт отпред(да конпенсирам тежестта на лебедката), подмяна на ресорите с нови, преместане на газовта бутилка под колата и съответно намаляване обема на бензиновия резервоар. Също монтаж на ванти и преградна мрежа зад предните седалки и изхвърляне на задните...може би.
                              Евалата това е много добре,много ми харесва и iiiopo как се е захванал,ама аз брах ядове с ледетката иначе съм сигорен че ще стане страхотно

                              Коментар


                              • #45
                                До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                                Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                                То не е до правене, такава си е раздатката. Ще я сменям, ама пролетта, сега в приключения не ми се влиза. За тогава съм планирал и монтаж на лебедка, малък лифт отпред(да конпенсирам тежестта на лебедката), подмяна на ресорите с нови, преместане на газовта бутилка под колата и съответно намаляване обема на бензиновия резервоар. Също монтаж на ванти и преградна мрежа зад предните седалки и изхвърляне на задните...може би.
                                Лифта ще ти е за да компенсираш новите ресори. Предницата от лебедката няма да клекне грам. Пробвано.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X